Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Kroniki Myrtany - poradnik do gry

Kroniki Myrtany - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Kroniki Myrtany: Crafting Kroniki Myrtany poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Kronik Myrtany zawiera porady do craftingu i podpowiada skąd brać surowce.

Ostatnia aktualizacja: 12 stycznia 2022

Crafting w Kronikach Myrtany znacznie się rozrósł w porównaniu do pierwowzoru, a istniejące już w oryginale mechaniki zostały pogłębione. Na tej stronie poradnika do moda Kroniki Myrtany opowiemy jak zdobywać surowce i czego będziecie potrzebowali, aby stać się samowystarczalni.

W pierwszej kolejności należy posiadać przepis. Trzeba jednak pamiętać, że jeżeli NPC daje Wam schemat, oznacza to jedynie, że pojawi się on w postaci kartki w ekwipunku. Dopiero po przeczytaniu będziecie mogli z niego korzystać.

Do stworzenia przedmiotów potrzebujecie narzędzi i stołów rzemieślniczych. Oczywiście nie można zapomnieć o surowcach oraz odpowiednich umiejętnościach.

Surowce

Aby wykonywać przedmioty potrzebne są materiały. Zdobywa się je kupując (jest to oczywiście najmniej opłacalna opcja) lub samodzielnie je zbierając.

UWAGA

Przed rozpoczęciem wydobycia czegokolwiek zwiększcie umiejętność pozyskiwanie zasobów, gdyż bez tego zmarnujecie jedynie kilka cennych źródeł surowców, zanim zaczniecie pozyskiwać przydatne materiały. Więcej o tym na osobnej stronie: Porady na start.

Najprościej jest pozyskać składniki alchemiczne. Należy je jedynie podnieść z ziemi, a umiejętności bohatera nie mają wpływu na to ile ziół zbierzemy. Oczywiście najrzadsze roślinki są najlepiej ukryte.

Żelazo i złoto można pozyskać z wyczerpywanych złóż, znajdujących się na skalnych ścianach. Będziecie do tego potrzebować kilofa.

1 - Kroniki Myrtany: Crafting - Kroniki Myrtany - poradnik do gry
Natomiast kawałki drewna możecie zdobyć z powalonych drzew w środku lasu - Kroniki Myrtany: Crafting - Kroniki Myrtany - poradnik do gry

Natomiast kawałki drewna możecie zdobyć z powalonych drzew w środku lasu. Do ich wydobycia niezbędny jest topór drwala.

Żaden kucharz nie obejdzie się bez mięsa, które jest potrzebne w wielu przepisach - Kroniki Myrtany: Crafting - Kroniki Myrtany - poradnik do gry

Żaden kucharz nie obejdzie się bez mięsa, które jest potrzebne w wielu przepisach. Pozyskamy je oczywiście z ciał zwierząt. Dodatkowo w specjalnych miejscach możemy łowić ryby. Rozpoznamy je po kółeczku pęcherzyków na wodzie. Potrzebna jest do tego wędka.

Aby gotować jedzenie nie musicie posiadać specjalnych umiejętności - Kroniki Myrtany: Crafting - Kroniki Myrtany - poradnik do gry

Jedzenie

Aby gotować jedzenie nie musicie posiadać specjalnych umiejętności. Potrzebujecie jedynie odpowiednich składników oraz przepisu.

Potrawy są dobrym sposobem na odnowienie punktów many i zdrowia. Niektóre specjalne dania mogą nawet na stałe zwiększyć punkty trafień.

UWAGA

Jeżeli prowadzicie "zbalansowaną dietę", próbując różnych kulinarnych dzieł, to dostaniecie na stałe bonusowe punkty zdrowia.

Do gotowania będą potrzebne różne mięsa, ryby, warzywa lub zioła. Ponadto Kroniki Myrtany wprowadziły surowce wielokrotnego użytku - przykładowo ocet lub pieprz. Są to niezbędne rzeczy, które jednak nie wyczerpują się po ugotowaniu jednego posiłku, a można z nich korzystać wiele razy.

Do przygotowania potrawy lub usmażenia mięsa potrzebujecie również warsztatu. Są ich 3 rodzaje. Kuchnie możecie znaleźć w domach i karczmach.

Natomiast patelnie lub rożna są rozsiane w różnych miejscach - Kroniki Myrtany: Crafting - Kroniki Myrtany - poradnik do gry

Natomiast patelnie lub rożna są rozsiane w różnych miejscach.

2 - Kroniki Myrtany: Crafting - Kroniki Myrtany - poradnik do gry
UWAGA - Kroniki Myrtany: Crafting - Kroniki Myrtany - poradnik do gry

UWAGA

Rożna nie podświetlają się i nie mają nazwy, ale można na nich przygotowywać jedzenie.

Po wejściu w interakcję ze stanowiskiem do gotowania pojawią się trzy opcje - przygotuj posiłek, usmaż mięso oraz preferencje gotowania. Pierwsze dwie pozwalają przyrządzać jedzenie, trzecia natomiast wspomoże Was w zarządzaniu ekwipunkiem.

Niektóre przepisy w Kronikach Myrtany wymagają konkretnego rodzaju mięsa/warzywa, inne natomiast nie. Dzięki opcji preferencje gotowania możecie ustalić, jakie składniki mają być zużywane do przepisów, które nie precyzują ich rodzaju.

Kowalstwo

Kowalstwa należy się nauczyć. Okazja ku temu jest już w Silbach, lokalny kowal z radością podzieli się z Wami swoimi umiejętnościami za pokaźny mieszek. Dzięki temu zyskacie możliwość tworzenia własnej broni.

Nie od razu jednak zaczniecie tworzyć oręż z magicznej rudy. Umiejętność ta ma poziomy. Będąc nowicjuszem niestety nie uda Wam się zrobić zaawansowanego miecza.

Przedmioty wykuwa się na kowadle, potrzebujecie do tego młota kowalskiego, materiałów oraz odpowiedniego schematu - Kroniki Myrtany: Crafting - Kroniki Myrtany - poradnik do gry

Przedmioty wykuwa się na kowadle, potrzebujecie do tego młota kowalskiego, materiałów oraz odpowiedniego schematu.

UWAGA

Z kowadła możecie skorzystać bez umiejętności kowalstwo (jednak wciąż potrzebujecie młota), aby stworzyć wytrychy - nie potrzebujecie do tego schematu.

Łuczarstwo

Po wyspie Archolos rozsiane są warsztaty. Możecie dzięki nim stworzyć swoje własne łuki i kusze.

Łuczarstwo działa w ten sam sposób co kowalstwo - Kroniki Myrtany: Crafting - Kroniki Myrtany - poradnik do gry

Łuczarstwo działa w ten sam sposób co kowalstwo. Aby z skorzystać z tej umiejętności potrzebujecie stanowiska pracy, schematu oraz prostego noża. Należy pamiętać, że są różne poziomy zaawansowania zdolności. Tworzenia broni dystansowych mogą Was nauczyć myśliwi.

UWAGA

Jeżeli posiadacie prosty nóż, to możecie przy warsztacie z lag zrobić bełty lub strzały, a nawet zamieniać jedne w drugie, w stosunku 2:1. Nie potrzebujecie do tego specjalnej umiejętności, a jedynie prosty nóż.

Alchemia

Podstawy tej trudnej sztuki możecie poznać już w Silbach, w trakcie zadania Trzy prace alchemika, gdyż za jego wykonanie otrzymacie księgę, mogącą jej Was nauczyć. Więcej o tym na osobnej stronie poradnika.

To kolejna umiejętność, która ma stopnie zaawansowania. Niestety nauka kolejnych poziomów staje się coraz bardziej kosztowna.

Alchemia działa podobnie jak inne umiejętności - Kroniki Myrtany: Crafting - Kroniki Myrtany - poradnik do gry

Alchemia działa podobnie jak inne umiejętności. Potrzebujecie stanowiska pracy, w tym wypadku jest to stół alchemiczny, należy znać odpowiedni przepis oraz posiadać składniki na jego wykonanie.

Zawsze pamiętajcie o zapasie menzurek!

Inne

Ponadto u płatnerza w mieście Archolos, jego sklep znajduje się za koszarami straży, możecie ulepszać swoje pancerze, o ile posiadacie odpowiednie materiały i złoto.

Warsztat płatnerza - Kroniki Myrtany: Crafting - Kroniki Myrtany - poradnik do gry
Warsztat płatnerza