Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect 3 - poradnik do gry

Mass Effect 3 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Mass Effect 3: Priorytet, Palaven - solucja, opis przejścia Mass Effect 3 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Mass Effect 3 znajdziesz opis przejścia głównego questu Priorytet - Palaven. Nasza solucja wyjaśnia m.in. z kim można spotkać się na pokładzie Normandii, gdzie jest księżyc Menae, jak naprawić wieżę komunikacyjną, gdzie można spotkać Garrusa, jak obronić bazę, jak pokonywać brutali i gdzie broni się generał Victus.

Powrót na Normandię i spotkania z ważnymi NPC-ami

Zleceniodawca questu: Turiański członek Rady [Cytadela: Ambasady na Cytadeli]

Sposób odblokowania questu: Zadanie to otrzymasz automatycznie po zaliczeniu questu Priorytet: Cytadela.

Quest ten rozpoczyna się w gabinecie Udiny w lokacji [Cytadela: Ambasady na Cytadeli] - Mass Effect 3: Priorytet, Palaven - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Quest ten rozpoczyna się w gabinecie Udiny w lokacji [Cytadela: Ambasady na Cytadeli]. Wyjdź z biura i rozważ zbadanie niedostępnego wcześniej Okręgowego Biura Zamówień Widm, w którym możesz skorzystać z terminalu z wiadomościami, sklepu oraz strzelnicy. Udaj się do windy i potwierdź chęć wybrania się do lokacji [Cytadela: Dok D24]. Powróć tu w okolice miejsca startu i wejdź w interakcję ze śluzą powietrzną Normandii.

Już po znalezieniu się na pokładzie Normandii zostaniesz przede wszystkim zmuszony do wzięcia udziału w koszmarze nocnym Sheparda - Mass Effect 3: Priorytet, Palaven - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Już po znalezieniu się na pokładzie Normandii zostaniesz przede wszystkim zmuszony do wzięcia udziału w koszmarze nocnym Sheparda. Jego założenia są bardzo proste, albowiem należy dwukrotnie zbliżyć się do postaci dziecka.

Oprócz tego czekają Cię trzy rozmowy - z Liarą, specjalistką Traynor (przypomnienie najważniejszych miejsc na pokładzie Normandii) oraz admirałem Hackettem (zdanie raportu z aktualnych postępów).

Dotarcie do księżyca Menae

W celu rozpoczęcia właściwej misji musisz udać się do pomieszczenia z mapą galaktyki zlokalizowanego na pokładzie [Normandia SR-2: Centrum Informacji Bojowych] - Mass Effect 3: Priorytet, Palaven - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

W celu rozpoczęcia właściwej misji musisz udać się do pomieszczenia z mapą galaktyki zlokalizowanego na pokładzie [Normandia SR-2: Centrum Informacji Bojowych]. Wejdź w interakcję z mapą galaktyki i zdecyduj się na odbycie podróży do oznaczonej przez grę Małpiej Grani. Po dotarciu na miejsce (system Trebia) podleć Normandią do księżyca Menae. Wejdź na jego orbitę, a następnie potwierdź chęć wylądowania na jego powierzchni.

Walki na księżycu

Obejrzyj cut-scenkę ukazującą wielką bitwę rozgrywającą się wokół Palavenu i jego księżyca Menae i wysłuchaj rozmowy - Mass Effect 3: Priorytet, Palaven - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Obejrzyj cut-scenkę ukazującą wielką bitwę rozgrywającą się wokół Palavenu i jego księżyca Menae i wysłuchaj rozmowy. Po zbliżeniu się do lądowiska zostaniesz poproszony o oczyszczenie go z sił wroga. Przystąp do atakowania widocznych zombie, ale nie przejmuj się jeśli nie wszystkie potwory zdołasz zabić.

Kolejne walki czekają Cię już po wylądowaniu w lokacji [Menae: Posterunek dowodzenia] i wezmą w nich udział między innymi te zombie, których nie zdążyłeś zlikwidować. Po wygranej bitwie skieruj się w stronę widocznego w oddali turiańskiego obozowiska, odnajdując po drodze części zamienne [1250 kredytów].

Eksploracja turiańskiego obozowiska

Do obozowiska zostaniesz bezproblemowo wpuszczony i na początek dobrze byłoby dokładnie rozejrzeć się po okolicy - Mass Effect 3: Priorytet, Palaven - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Do obozowiska zostaniesz bezproblemowo wpuszczony i na początek dobrze byłoby dokładnie rozejrzeć się po okolicy. Lista znalezisk przedstawia się następująco: dwa zestawy medyczne [100 PD] [100 PD], karabin snajperski [M-97 Żmija I], cztery datapady [1875 kredytów] [2500 kredytów] [75 PD] [75 PD], trzy ulepszenia broni [Modyfikacja drążąca I (karabin szturmowy)] [Modyfikacja drążąca I (pistolet)] [Ulepszenie magazynka I (pistolet)], strzelba [M-27 Sejmitar I] oraz dwa fragmenty pancerza [Nagolenniki Hahne-Kedar] [Naramienniki Armax Arsenal].

Po zbadaniu okolicy zbliż się do stanowiska dowodzenia. Od generała Corinthusa dowiesz się, że prymarcha Fedorian zginął. Co więcej, w celu skontaktowania się z dowództwem celem ustalenia jego następcy wymagane będzie naprawienie wieży komunikacyjnej.

Naprawa wieży komunikacyjnej

Ruszaj w stronę oznaczonego przez grę wyjścia z obozowiska - Mass Effect 3: Priorytet, Palaven - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Ruszaj w stronę oznaczonego przez grę wyjścia z obozowiska. Po drodze czeka Cię spotkanie z niewielką grupką turian oraz walki z pojawiającymi się w okolicy zombie, które szybko powinny ginąć. Dotarcie do wieży komunikacyjnej nie zajmie Ci dużo czasu i musisz w tym miejscu wejść w interakcję z panelem sterowania.

Gra wymusi dokonanie wyboru kto z drużyny ma zająć się naprawieniem wieży i najlepiej jest wybrać Liarę, bo dzięki swoim zdolnościom szybciej poradzi sobie ona z problemem. W międzyczasie wraz z pozostałym członkiem drużyny musisz wziąć udział w serii mało wymagających walk z zombie. Pamiętaj o tym żeby w trakcie bitwy dużo się poruszać i nie pozwalać potworom się zbliżać. Kontynuuj prowadzenie walk do momentu zlikwidowania wszystkich potworów i otrzymania rozkazu powrotu do obozowiska [300 PD].

Opcjonalne spotkanie z Garrusem

Powróć do obozowiska turian i ponownie udaj się do miejsca, w którym stacjonuje generał Corinthus - Mass Effect 3: Priorytet, Palaven - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Powróć do obozowiska turian i ponownie udaj się do miejsca, w którym stacjonuje generał Corinthus. W obozowisku pojawi się Garrus Vakarian (tylko jeśli nie zginął w poprzednich częściach gry), który dołączy do drużyny jako jej pełnoprawny członek i w dalszej części tej misji będzie zastępował Liarę.

W trakcie rozmowy dowiesz się, że następnym prymarchą ma zostać generał Adrien Victus. Plany jego odnalezienia pokrzyżuje pojawienie się kosiarza Żniwiarzy, w rezultacie czego wymagane będzie zajęcie się obroną bazy.

Obrona bazy - pierwsza konfrontacja z brutalem

Ruszaj w stronę lotniska - Mass Effect 3: Priorytet, Palaven - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Ruszaj w stronę lotniska. Po dotarciu na miejsce rozejrzyj się za ulepszeniem broni [Ulepszenie magazynka I (karabin szturmowy)], a następnie rozstaw całą drużynę za okolicznymi zasłonami. W bitwie tej wezmą udział nie tylko zombie, ale również grasanty. Stwory te są turianami zmodyfikowanymi przez Żniwiarzy i analogicznie chociażby do centurionów Cerberusa musisz skupiać się na niszczeniu ich tarcz technologicznych.

Jeżeli sam nie dysponujesz stosownymi mocami, to polecam skorzystać z usług Garrusa, który dość wcześnie powinien uzyskać dostęp do mocy Przeciążenie. Prowadź walki do momentu zabezpieczenia całej okolicy, przy czym zanim ją opuścisz rozejrzyj się za zaopatrzeniem [2500 kredytów].

Powróć do obozowiska, odpowiadając na zgłoszenie w sprawie udzielenia pomocy przy obronie głównej barykady [450 PD] - Mass Effect 3: Priorytet, Palaven - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Powróć do obozowiska, odpowiadając na zgłoszenie w sprawie udzielenia pomocy przy obronie głównej barykady [450 PD]. Ruszaj w jej stronę, a po dotarciu w jej okolice skorzystaj z drabinki. Po znalezieniu się na górnym balkoniku wejdź w interakcję ze stacjonarnym działkiem i przystąp do atakowania pojawiających się w okolicy zombie.

Nie przejmuj się tym jeżeli pojedynczym potworom uda się przedostać w okolice bazy, aczkolwiek dobrze jest dużo się rozglądać i przeładowywać działko w przerwami pomiędzy kolejnymi falami ataków. Kontynuuj ostrzał do momentu pojawienia się na polu bitwy wielkiego potwora zwanego brutalem.

Po rozpoczęciu drugiej części bitwy skup się przede wszystkim na atakowaniu brutala, choć musisz też na bieżąco obserwować poczynania zombie i likwidować te potwory, które zbliżą się do Sheparda - Mass Effect 3: Priorytet, Palaven - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Po rozpoczęciu drugiej części bitwy skup się przede wszystkim na atakowaniu brutala, choć musisz też na bieżąco obserwować poczynania zombie i likwidować te potwory, które zbliżą się do Sheparda. Do zadawania brutalowi obrażeń polecam wykorzystywać strzelbę oraz moce i typy amunicji wykazujące się dużą skutecznością przeciwko opancerzonym celom. Pamiętaj też o konieczności wykonywania częstych uników, szczególnie jeśli potwór przymierza się do przeprowadzenia szarży. Po zabiciu brutala rozpraw się z zombie, które nie będą stanowiły dużego wyzwania [600 PD].

Dotarcie do generała Victusa

Przed Tobą długa wędrówka do miejsca pobytu generała Victusa, w trakcie której warto przede wszystkim wsłuchiwać się w rozmowy towarzyszących Ci postaci - Mass Effect 3: Priorytet, Palaven - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Przed Tobą długa wędrówka do miejsca pobytu generała Victusa, w trakcie której warto przede wszystkim wsłuchiwać się w rozmowy towarzyszących Ci postaci. Nie przeocz po drodze datapada [1875 kredytów], a także bądź gotowy do rozprawienia się z grupą zombie, które pojawią się zarówno przed drużyną, jak i za nią.

Po dotarciu do niewielkiego posterunku turian rozejrzyj się za zestawem medycznym [100 PD], datapadem [2500 kredytów] i ulepszeniem broni [Zapasowa amunicja I (karabin snajperski)]. Kontynuuj podróż, odnajdując jeszcze jeden zestaw medyczny [100 PD] i docierając po kilku minutach do głównego obozu.

Po znalezieniu się w obozie przystąp do atakowania przebywających w okolicy kanibali i grasantów, pamiętając o tym żeby na bieżąco rozstawiać członków swojej drużyny za zasłonami - Mass Effect 3: Priorytet, Palaven - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Po znalezieniu się w obozie przystąp do atakowania przebywających w okolicy kanibali i grasantów, pamiętając o tym żeby na bieżąco rozstawiać członków swojej drużyny za zasłonami. Warto też wiedzieć, że nie musisz się śpieszyć, tak więc o wiele lepiej jest starannie eliminować kolejne cele.

Po przejściu do dalszej części obozu na polu bitwy pojawi się nowy brutal i to właśnie na tej bestii warto skoncentrować swoje ataki. Podobnie jak wcześniej, dobrym pomysłem jest korzystanie ze strzelby w połączeniu z uskokami oraz odpowiednimi mocami i typami amunicji.

Po zlikwidowaniu brutala kontynuuj ostrzeliwanie wrogów, przy czym bądź gotowy do rozprawienia się z DWOMA kolejnymi brutalami - Mass Effect 3: Priorytet, Palaven - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Po zlikwidowaniu brutala kontynuuj ostrzeliwanie wrogów, przy czym bądź gotowy do rozprawienia się z DWOMA kolejnymi brutalami. Nie musisz ich na szczęście zabijać w konwencjalny sposób, bo po prawej stronie powinieneś odnaleźć unikalną broń Żniwiarzy [Czarna Gwiazda Żniwiarzy]. Podnieś ją i wymierz w oba brutale, w miarę możliwości eliminując je w wyniku wytworzenia pojedynczej czarnej dziury. Po zabiciu brutali rozpraw się z niedobitkami sił wroga.

Zanim zdecydujesz się zbliżyć do miejsca, w którym broni się generał Victus dobrze byłoby rozejrzeć się po obozowisku - Mass Effect 3: Priorytet, Palaven - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Zanim zdecydujesz się zbliżyć do miejsca, w którym broni się generał Victus dobrze byłoby rozejrzeć się po obozowisku. Na lewo od miejsca startu odnajdziesz zestaw medyczny [100 PD] i ulepszenie broni [Ulepszony celownik II (karabin snajperski)]. W dalszej części obozu ukryto jeszcze jeden zestaw medyczny [50 PD].

Po zbadaniu okolicy udaj się w stronę generała Victusa, co doprowadzi do zainicjowania cut-scenki z jego udziałem. W trakcie spotkania pojawi się sugestia nakłonienia krogan do współpracy.

Powrót na Normandię

Już po powrocie na Normandię czeka Cię rozmowa z radną asari, po zakończeniu której będziesz mógł przystąpić do zaliczania kolejnego głównego questu - Priorytet: Sur'Kesh. Zanim się tym zajmiesz polecam porozmawiać z admirałem Hackettem (komunikator) i obecnym na pokładzie Normandii Prymarchą Victusem.

Nagrody za ukończenie questu:

  1. Odblokowanie questu Priorytet: Sur'Kesh
  2. Nowy członek drużyny: Garrus Vakarian
  3. Nowy członek Normandii: Prymarcha Victus
  4. [12500 kredytów]