Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect 3 - poradnik do gry

Mass Effect 3 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Mass Effect 3: Informacje wstępne - zasoby wojenne Mass Effect 3 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Mass Effect 3 znajdziesz najważniejsze informacje o zasobach wojennych. Dowiesz się jaki mają one wpływ na przebieg kampanii, a także jak można śledzić aktualny stan dostępnych zasobów wojennych.

Zasoby wojenne - czym są?

Zasoby wojenne gromadzi się praktycznie przez całą grę i reprezentują one siłę floty, która wykorzystana zostanie w finałowej bitwie ze Żniwiarzami.

Nowe zasoby możesz pozyskiwać przede wszystkim poprzez umiejętne rozwiązywanie questów i na największe przyrosty punktowe możesz liczyć wykonując główne zadania gry związane z nawiązaniem sojuszów z głównymi rasami zamieszkującymi galaktykę (kroganie, quarianie itp.). Nie jest to oczywiście jedyna okazja, bo punkty zasobów możesz też otrzymywać poprzez rekrutowanie nowych członków Normandii, zyskiwanie przychylności ważnych osób czy skanowanie galaktyki. Omawiany mechanizm działa niestety w obie strony, tak więc musisz się liczyć z konsekwencjami podejmowanych działań, gdyż w ekstremalnych przypadkach możliwa jest utrata lub osłabienie wybranych zasobów (więcej informacji na temat najpoważniejszych problematycznych sytuacji w sekcji Możliwe konflikty interesów).

Zdecydowanie radzę dokładnie czytać opisy przejścia wszystkich zadań gry, bo znajdują się w nich informacje na temat wspomnianych potencjalnych zagrożeń oraz podpowiedzi w jaki sposób w danym queście można zdobyć liczbę punktów. Warto jest też zdecydować się na zaimportowanie stanu gry z poprzedniej części serii, bo możesz w ten sposób już na starcie zagwarantować sobie większe zasoby, a także w prostszy sposób odblokowywać kolejne.

Gra pozwala oczywiście na śledzenie na bieżąco wszystkich gromadzonych zasobów wojennych i odbywa się to poprzez wchodzenie w interakcję z terminalem wojennym (powyższy screen) znajdującym się w sali wojennej na drugim pokładzie Normandii (Centrum Informacji Bojowych) - Mass Effect 3: Informacje wstępne - zasoby wojenne - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Gra pozwala oczywiście na śledzenie na bieżąco wszystkich gromadzonych zasobów wojennych i odbywa się to poprzez wchodzenie w interakcję z terminalem wojennym (powyższy screen) znajdującym się w sali wojennej na drugim pokładzie Normandii (Centrum Informacji Bojowych).

Zasoby podzielone są na dziesięć głównych grup:

  1. Obcy
  2. Przymierze
  3. Asari
  4. Tygiel
  5. Ex-Cerberus
  6. Kroganin
  7. Gethy
  8. Salarianin
  9. Turianin
  10. Quarianin

Polecam regularnie sprawdzać stan posiadanych zasobów, tym bardziej, że wszystkie nowe pozycje na liście są przez grę specjalnie oznaczane. Warto też wiedzieć, że niektóre zasoby mogą być aktualizowane, co doprowadza oczywiście do zmiany ich ogólnej wartości punktowej.