Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect 3 - poradnik do gry

Mass Effect 3 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Mass Effect 3: Tuchanka, Pluton turian - solucja, opis przejścia Mass Effect 3 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Mass Effect 3 znajdziesz opis przejścia głównego questu Tuchanka - Pluton turian. Nasza solucja podpowiada m.in. gdzie są planeta Tuchanka i miejsce katastrofy, jak skutecznie atakować kosiarzy, jak bezpiecznie wyeliminować brutala i gdzie pod koniec spotkać się z porucznikiem Victusem.

Dotarcie do rozbitego pojazdu na planecie Tuchanka

Zleceniodawca questu: Prymarcha [Normandia SR-2: Centrum Informacji Bojowych]

Sposób odblokowania questu: Zadanie to otrzymasz automatycznie po zaliczeniu questu Priorytet: Sur'Kesh.

Uwaga! Zadanie to odblokowuje się równolegle z questem Trawers Attykański: Oddział krogan. Wykonanie misji dla turian pozwoli Ci na awansowanie do właściwej części głównego questu Priorytet: Tuchanka. Jeżeli zdecydowałeś się wcześniej na współpracę z kroganami i tym samym awansowałeś już do dalszej części kampanii, to nie powinieneś mimo wszystko ignorować wyprawy zlecanej przez Prymarchę. Przemawia za tym to, że jej ukończenie wiąże się ze zdobyciem między innymi punktów doświadczenia, nowych ulepszeń oraz cennych zasobów wojennych.

Zgodnie z prośbą Prymarchy odszukaj go w sali wojennej na pokładzie [Normandia SR-2: Centrum Informacji Bojowych] i wypytaj go o szczegóły jego problemu związanego z utratą kontaktu z plutonem turian, których statek rozbił się na powierzchni planety Tuchanka - Mass Effect 3: Tuchanka, Pluton turian - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Zgodnie z prośbą Prymarchy odszukaj go w sali wojennej na pokładzie [Normandia SR-2: Centrum Informacji Bojowych] i wypytaj go o szczegóły jego problemu związanego z utratą kontaktu z plutonem turian, których statek rozbił się na powierzchni planety Tuchanka. Co ciekawe, jeśli będziesz dociekliwy i zadasz dodatkowe pytania, to już teraz dowiesz się, że jednym z żołnierzy z plutonu jest syn Prymarchy - Tarquin Victus.

Otwórz mapę galaktyki i zdecyduj się na odbycie podróży do oznaczonej przez grę Strefy DMZ Krogan - Mass Effect 3: Tuchanka, Pluton turian - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Otwórz mapę galaktyki i zdecyduj się na odbycie podróży do oznaczonej przez grę Strefy DMZ Krogan. Po dotarciu na miejsce (system Aralakh) podleć do planety Tuchanka.

Uwaga - Jeżeli na powierzchni planety znajdują się aktualnie inne interaktywne punkty, to upewnij się, że wybrałeś ten właściwy, czyli Rozbity pojazd (powyższy screen).

Zaczekaj aż zostaniesz przetransportowany do lokacji [Tuchanka: Rozbity pojazd] i wysłuchaj krótkiej rozmowy z porucznikiem Tarquinem Victusem. Zignoruj jednocześnie latającego nad okolicą Kosiarza, bo do eliminowania tych potworów będziesz musiał przystąpić dopiero w dalszej części misji.

Eksploracja okolic miejsca katastrofy

Rozejrzyj się wokół lądowiska za ulepszeniem broni [Ulepszenie magazynka II (pistolet maszynowy)], a następnie skorzystaj z pobliskiej drabiny - Mass Effect 3: Tuchanka, Pluton turian - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Rozejrzyj się wokół lądowiska za ulepszeniem broni [Ulepszenie magazynka II (pistolet maszynowy)], a następnie skorzystaj z pobliskiej drabiny. Kontynuuj przeprawę, docierając do miejsca, w którym gra pozwoli Ci zaatakować z zaskoczenia grupkę zombie.

Zlikwiduj potwory, po czym zbadaj obszar, w którym przebywały, natrafiając na części zamienne [3125 kredytów]. Podejdź do nowej drabiny i przedostań się na wyższy poziom. Przeskocz nad dziurą i zbadaj okolice miejsca rozbicia się kapsuły ratunkowej, odnajdując pistolet maszynowy [M-9 Grom I].

Atakowanie kosiarzy

Kontynuuj podróż, docierając do miejsca, w którym potwory walczą z grupą turian - Mass Effect 3: Tuchanka, Pluton turian - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Kontynuuj podróż, docierając do miejsca, w którym potwory walczą z grupą turian. Przystąp do atakowania kanibali, wykorzystując zgodnię z sugestią członków drużyny element zaskoczenia.

Zachowaj ostrożność, bo w oddali pojawi się wkrótce wrogi kosiarz. Potwór ten będzie zainteresowany atakowaniem turian (koniecznie obserwuj pasek wytrzymałości kapsuły!), tak więc w dość łatwy sposób będziesz mógł przystąpić do jego atakowania. Wykorzystuj amunicję, granaty oraz moce wykazujące się dużą skutecznością przeciw opancerzonym celom i nie przejmuj się jeśli nie zdążysz zabić kosiarza, bo w kolejnych częściach tej misji czekają Cię już pełnoprawne starcia z tymi bestiami. Upewnij się, że zabezpieczyłeś okolicę i wysłuchaj podziękowania turian [300 PD].

Pozbieraj amunicję i skorzystaj z nowej drabiny - Mass Effect 3: Tuchanka, Pluton turian - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Pozbieraj amunicję i skorzystaj z nowej drabiny. Podnieś nowe ulepszenie broni [Zapasowa amunicja II (karabin snajperski)] i ruszaj dalej. Po dotarciu do nowego obszaru rozejrzyj się za częściami zamiennymi [6250 kredytów] i dopiero wtedy wybierz korytarz z widocznymi w oddali ciałami turian.

Koniecznie zainteresuj się odnalezionym nieco dalej karabinem szturmowym [Phaeston I] oraz ulepszeniem broni [Ultralekkie materiały II (pistolet maszynowy)]. Docelowo musisz dotrzeć do nowej drabiny i przedostać się z jej pomocą na niższy poziom. Idź dalej, odnajdując po drodze zestaw medyczny [100 PD].

Przed Tobą druga bitwa z potworami i także i tym razem gra pozwoli Ci na wyprowadzenie ataku z zaskoczenia - Mass Effect 3: Tuchanka, Pluton turian - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Przed Tobą druga bitwa z potworami i także i tym razem gra pozwoli Ci na wyprowadzenie ataku z zaskoczenia. Przystąp do atakowania kanibali oraz grasantów, pamiętając o konieczności niszczenia tarcz tych drugich.

Wyczekuj momentu pojawienia się nowego kosiarza, bo swoje wysiłki będziesz musiał skupić na jak najszybszym pozbyciu się tej bestii. Zdecydowanie radzę wyprowadzać ataki zza zasłony, albowiem kosiarz strzela pociskami zadającymi w momencie trafienia duże obrażenia. Po zlikwidowaniu kosiarza pozbądź się zombie, które dołączyły do bitwy w jej dalszej fazie [300 PD].

Uzupełnij zapasy amunicji i wznów przeprawę przez zrujnowane budynki - Mass Effect 3: Tuchanka, Pluton turian - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Uzupełnij zapasy amunicji i wznów przeprawę przez zrujnowane budynki. Po drodze do odnalezienia będą fragment pancerza [Napierśnik Hahne-Kedar], czarna skrzynka z nagraniem oraz ulepszenie broni [Inteligentny czok I (strzelba)]. Wpadniesz też na kilka zombie, ale ich eliminacja jest bardzo prosta. Rozejrzyj się za złomem [3125 kredytów] i na koniec skorzystaj z nowej drabiny.

Ruszaj w stronę miejsca rozegrania trzeciej bitwy. Niewiele różni się ona od poprzedniej, tak więc musisz na początek zająć się kanibalami i grasantami, a następnie zza dobrych zasłon przystąpić do atakowania kosiarza. Upewnij się, że zlikwidowałeś wszystkie potwory.

Dotarcie do porucznika Victusa

Wybierz jedyną możliwą ścieżkę, odnajdując po drodze zestaw medyczny [100 PD] i ulepszenie broni [Wydłużona lufa II (karabin snajperski)] - Mass Effect 3: Tuchanka, Pluton turian - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Wybierz jedyną możliwą ścieżkę, odnajdując po drodze zestaw medyczny [100 PD] i ulepszenie broni [Wydłużona lufa II (karabin snajperski)].

Zapisz stan gry przed zbliżeniem się do miejsca pobytu porucznika Victusa, bo w lokacji tej czeka Cię główna bitwa tego questu. Rozstaw oczywiście swoją drużynę za zasłonami i przystąp do atakowania zgromadzonych w tej okolicy kanibali oraz grasantów. Wypatruj momentu pojawienia się na polu bitwy pojedynczego brutala. Jak zapewne pamiętasz, należy unikać szarż w wykonaniu tych potworów i atakować je całą drużyną, bo mają bardzo wytrzymały pancerz.

W dalszej części walk nad polem bitwy pojawi się ostatni już kosiarz, ale nie musisz stosować tradycyjnych metod do pozbycia się tego potwora - Mass Effect 3: Tuchanka, Pluton turian - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

W dalszej części walk nad polem bitwy pojawi się ostatni już kosiarz, ale nie musisz stosować tradycyjnych metod do pozbycia się tego potwora. Zamiast tego zbadaj prawą część obszaru walk, odnajdując broń Żniwiarzy [Czarna Gwiazda Żniwiarzy]. Podnieś tę broń i wyceluj w kosiarza. Jeżeli trafiłeś w potwora, to automatycznie powinien on zginąć, a jeżeli spudłowałeś, to pozostaną Ci zwykłe ataki. Pozbądź się wszystkich potworów i podejdź do porucznika Tarquina Victusa celem zainicjowania z nim rozmowy.

Przed Tobą seria cut-scenek, w trakcie oglądania których dowiesz się o bombie znajdującej się na Tuchance i odblokujesz związany z nią poboczny quest Tuchanka: Bomba (jego opis przejścia jest w rozdziale Zadania poza Cytadelą).

Uwaga! Jeżeli do odblokowania dalszej części kampanii wybrałeś właśnie quest turian, to gra pozwoli Ci teraz zająć się głównym questem Priorytet: Tuchanka. Nie radzę jednak ignorować w takim przypadku questów krogan, albowiem ich ukończenie jest również bardzo wskazane.

Nagrody za ukończenie questu:

  1. Odblokowanie questu Tuchanka: Bomba
  2. [12500 kredytów]