Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect 3 - poradnik do gry

Mass Effect 3 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Mass Effect 3: Bronie - informacje wstępne Mass Effect 3 poradnik, solucja

Ta strona poradnika zawiera najważniejsze informacje na temat korzystania z broni w Mass Effect 3. Dowiesz się m.in. o rodzajach broni, doborze uzbrojenia przed wyruszeniem na misję, współczynniku wagi broni czy zasadach ulepszania broni.

Rodzaje broni

W Mass Effect 3 wykorzystuje się pięć głównych rodzajów broni (plus unikalne bronie, które są wykorzystywane tylko w określonych momentach kampanii), a mianowicie - Mass Effect 3: Bronie - informacje wstępne - Mass Effect 3 - poradnik do gry

W Mass Effect 3 wykorzystuje się pięć głównych rodzajów broni (plus unikalne bronie, które są wykorzystywane tylko w określonych momentach kampanii), a mianowicie:

  1. karabiny snajperskie,
  2. karabiny szturmowe,
  3. pistolety maszynowe,
  4. strzelby,
  5. ciężkie pistolety.

W obrębie każdej grupy do pozyskania jest kilka broni i proponuję dokładnie zapoznawać się z opisem każdej z nich, gdyż poszczególne modele różnią się między sobą wagą, pojemnością magazynka, szybkostrzelnością, zadawanymi obrażeniami oraz celnością.

Dobór uzbrojenia

Najlepiej jest także zabierać ze sobą takie bronie, które idealnie współgrają z preferowanym stylem gry. Doboru uzbrojenia dokonuje się dzięki stacjom modyfikacji broni.

Jedną z takich stacji odnajdziesz w hangarze promów na Normandii (powyższy screen), choć stacje porozmieszczano też w miejscach rozgrywania większości głównych misji. Co więcej, podmiany broni możesz też dokonać za każdym razem gdy odnalazłeś nową pukawkę, bez konieczności odczekiwania aż zlokalizujesz jakąś stację.

Waga broni

Bardzo ważną zależnością gry jest to, że każda broń ma swoją wagę i w rezultacie im więcej broni zabierasz ze sobą na kolejne misje, tym wolniej regenerują się moce postaci - Mass Effect 3: Bronie - informacje wstępne - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Bardzo ważną zależnością gry jest to, że każda broń ma swoją wagę i w rezultacie im więcej broni zabierasz ze sobą na kolejne misje, tym wolniej regenerują się moce postaci.

Wspomniany współczynnik możesz na bieżąco sprawdzać z poziomu ekranu uzbrojenia (powyższy screen) i dobrze byłoby gdyby miał on zawsze dodatnią (lub przynajmniej neutralną) wartość. Proponuję w rezultacie zabierać ze sobą na misje maksymalnie dwa rodzaje broni, tak by nie przeciążyć bohatera.

Ulepszanie broni

Dobrym sposobem na walkę z wagą broni jest poddawanie ich ulepszeniem i do tego celu wykorzystywany jest terminal znajdujący się w hangarze promów na pokładzie Normandii (powyższy screen) - Mass Effect 3: Bronie - informacje wstępne - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Dobrym sposobem na "walkę" z wagą broni jest poddawanie ich ulepszeniem i do tego celu wykorzystywany jest terminal znajdujący się w hangarze promów na pokładzie Normandii (powyższy screen).

Standardowo każdą z posiadanych giwer możesz rozwinąć do piątego (V) poziomu, ale jeżeli przechodzisz grę po raz drugi (tryb Nowa Gra Plus) to limit ten podwyższany jest do dziesiątego (X) poziomu.

Wraz z każdym upgrade'em zwiększane są też obrażenia i pojemność magazynka, tak więc nie warto ignorować tej opcji. Nie radzę jednak kupować upgrade'ów do wszystkich posiadanych broni, a jedynie do tych, z których regularnie korzystasz. Zapobiegnie to niepotrzebnemu wydawaniu kredytów.