Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect 3 - poradnik do gry

Mass Effect 3 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Mass Effect 3: Informacje wstępne Mass Effect 3 poradnik, solucja

Ta strona poradnika zawiera najważniejsze informacje na temat podróżowania po galaktyce w Mass Effect 3. Dowiesz się m.in. jak radzić sobie z problemem statków Żniwiarzy, a także jak przebiega skanowanie planet i księżyców.

Eksploracja galaktyki w Mass Effect 3 odbywa się na nieco innych zasadach niż w poprzedniej części serii - Mass Effect 3: Informacje wstępne - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Eksploracja galaktyki w Mass Effect 3 odbywa się na nieco innych zasadach niż w poprzedniej części serii. Podstawowym utrudnieniem jest to, że badając układy gwiezdne atakowane lub zajęte już przez Żniwiarzy możesz zostać przez nich wykryty.

Czujność Żniwiarzy zwiększa się mianowicie za każdym razem gdy wykonało się skan okolicy podczas eksploracji systemu gwiezdnego i jest to obrazowane stopniowym zapełnianiem się paska widocznego w lewym dolnym rogu ekranu. Całkowite zapełnienie paska jest równoznaczne z pojawieniem się jednostek latających Żniwiarzy i w takiej sytuacji musisz jak najszybciej opuścić dany system, czy to poprzez skorzystanie z przekaźnika masy czy (lepszy wariant) podlecenie do krawędzi systemu. W tym drugim przypadku nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie żeby od razu powrócić do tego samego systemu. Pasek czujności nie jest jednak od razu resetowany, tak więc głównym celem wspomnianej "sztuczki" jest zapewnienie sobie kilku sekund spokoju zanim na nowo nadlecą statki Żniwiarzy.

Drugą istotną zmianą w stosunku do Mass Effecta 2 jest to, że gra nie pozwala na dokładne skanowanie każdej planety i każdego księżyca, a jedynie tych obiektów, które zostały wskazane jako interaktywne podczas badania danego systemu gwiezdnego (powyższy screen) - Mass Effect 3: Informacje wstępne - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Drugą istotną zmianą w stosunku do Mass Effecta 2 jest to, że gra nie pozwala na dokładne skanowanie każdej planety i każdego księżyca, a jedynie tych obiektów, które zostały wskazane jako interaktywne podczas badania danego systemu gwiezdnego (powyższy screen).

Po oznaczeniu interaktywnego miejsca musisz do niego oczywiście podlecieć. W zależności od rodzaju oznaczonego obiektu możesz od razu otrzymać jakieś surowce (wrak) lub dopiero po wykonaniu dokładnego skanowania planety/księżyca, mającego na celu odnalezienie białego punktu, czyli miejsca do wypuszczenia sondy badawczej.