Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect 3 - poradnik do gry

Mass Effect 3 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Mass Effect 3: Nowe i stare ważne wybory Mass Effect 3 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Mass Effect 3 znajdziesz informacje i ostrzeżenia na temat ważnych wyborów, a konkretnie na temat tego kiedy warto zaliczyć wszystkie dostępne poboczne questy. Dodatkowo możesz dowiedzieć się jakie ważne wybory można zaimportować z gry Mass Effect 1 i Mass Effect 2. Skorzystanie z naszych podpowiedzi pozwoli ci zachować ciągłość kampanii oraz uniknąć przegapienia niektórych zadań.

Na stronie możesz znaleźć niewielkie spojlery na temat wydarzeń i struktury kampanii z gry Mass Effect 3.

Misje poboczne - kiedy warto je wykonać?

Gra przez całą kampanię daje nam dużą swobodę czy chcemy zajmować się głównymi questami czy zadaniami pobocznymi. Istnieją jednak dwa wyjątki od tej reguły:

 1. Pierwszy wyjątek to główne questy Priorytet: Tuchanka i Priorytet: Cytadela #2. W związku z wydarzeniami na Cytadeli gra może anulować niektóre z rozpoczętych już pobocznych misji, uniemożliwiając ich dokończenie. Radzę w rezultacie zająć się pozaliczeniem wszystkich pobocznych zadań jeszcze przed przystąpieniem do głównego questu Priorytet: Tuchanka. Utrudnienie to nie dotyczy pobocznych misji Cytadela: Schemat wieżyczki Cerberusa, Cytadela: Stabilizatory modułów grzewczych oraz Irune: Księga Pleniksa, albowiem mogą one zostać dokończone dopiero w dalszej części kampanii i w rezultacie nie znikają z listy aktywnych zadań.
 2. Drugi wyjątek to główny quest Priorytet: Kwatera główna Cerberusa. Jego rozpoczęcie jest równoznaczne z przystąpieniem do finału przygody Sheparda, tak więc odpowiednio wcześniej dobrze byłoby pozaliczać wszystkie poboczne questy i pozałatwiać wszystkie inne sprawy (spotkania z innymi postaciami, misje multiplayera itp.).

Nowy czy zaimportowany save?

Zdecydowanie polecam wybrać opcję zaimportowania zapisanego stanu gry z Mass Effect 2, bo pozwoli Ci to na zachowanie wyborów podjętych w poprzednich odsłonach serii. Jeżeli nie dysponujesz takowym sejwem, to pozostaje Ci wyłącznie utworzenie nowego stanu gry. W takiej sytuacji jedyną decyzją jaką możesz podjąć przed przystąpieniem do zabawy jest to czy we wcześniejszych przygodach zginął Kaidan Alenko czy Ashley Williams.

Gra pozostałe decyzje ustawia automatycznie i oto lista najważniejszych z nich:

 1. Baza Zbieraczy została zniszczona (Mass Effect 2)
 2. Dane potrzebne do stworzenia leku na genofagium zostały utracone (Mass Effect 2)
 3. Główny bohater z nikim nie romansuje (Mass Effect i Mass Effect 2)
 4. Kolonia na Feros nie została uratowana (Mass Effect)
 5. Liara objęła posadę Handlarza Cieni (Mass Effect 2)
 6. Rada Przymierza nie została uratowana (Mass Effect)
 7. Tali została wygnana przez swój lud (Mass Effect 2)
 8. Udina dołączył do Rady Przymierza (Mass Effect)
 9. Układ batarian został zniszczony (Mass Effect 2)
 10. Zginął Legion (Mass Effect 2)
 11. Zginął Thane (Mass Effect 2)
 12. Zginął Wrex (Mass Effect)
 13. Zginęła Jack (Mass Effect 2)
 14. Zginęła Królowa Raknii (Mass Effect)
 15. Zginęła Samara (Mass Effect 2)

Powyższa lista dotyczy wyłącznie sytuacji utworzenia całkowicie nowego sejwa bez importowania starych zapisów. Przykładowo jeśli zaimportowałeś zapis, w którym ktoś z powyższej listy nie zginął, to osoba ta będzie oczywiście nadal żyła.