Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect 3 - poradnik do gry

Mass Effect 3 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Mass Effect 3: Steven Cortez - romanse, mężczyzna Mass Effect 3 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika zamieściliśmy wszystkie kroki, dzięki którym z powodzeniem doprowadzisz do finału romansu ze Stevenem Cortezem grając Shepardem-mężczyzną w grze Mass Effect 3. Zawarte poniżej porady dadzą Ci pewność, że w trakcie budowania relacji nie popełnisz żadnej gafy, która mogłaby zaważyć na Twoją niekorzyść u Stevena.

Steven Cortez - wstępne wymagania i uwagi na temat romansu

1 - Mass Effect 3: Steven Cortez - romanse, mężczyzna - Mass Effect 3 - poradnik do gry
  1. Związek ze Stevenem Cortezem ma charakter homoseksualny. Zadbaj o dokładne wykonanie wszystkich kroków prowadzących do spotkania w barze Czyściec, bo w przeciwnym wypadku wejście w pełnoprawny związek z porucznikiem okaże się niemożliwe.

Rozpoczęcie i przebieg znajomości / romansu

Okazja do odbycia pierwszej rozmowy z Cortezem pojawi się tuż po znalezieniu się na pokładzie Normandii po zakończeniu misji na Marsie i spotkaniu się z Radą Przymierza na Cytadeli - Mass Effect 3: Steven Cortez - romanse, mężczyzna - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Okazja do odbycia pierwszej rozmowy z Cortezem pojawi się tuż po znalezieniu się na pokładzie Normandii po zakończeniu misji na Marsie i spotkaniu się z Radą Przymierza na Cytadeli.

Upewnij się, że odbyłeś z nim pełną rozmowę, czyli oprócz wybrania głównych opcji dialogowych wyczerpałeś także wszystkie opcjonalne tematy.

Szansa odbycia kolejnej dłuższej rozmowy pojawi się jakiś czas po zaliczeniu głównej misji na Palavenie. Powinieneś mianowicie w trakcie jednej z wizyt w hangarze zauważyć, że Cortez opłakuje swojego zmarłego męża (powyższy screen). Postaraj się oczywiście spróbować ulżyć mu w bólu i przypomnij mu o tym, że zawsze może liczyć na wsparcie z Twojej strony. W naszej solucji opisaliśmy to na stronie Normandia SR-2: Porucznik Cortez.

Kolejną próbę odbycia rozmowy z Cortezem warto podjąć po zakończeniu głównej misji na SurKeshu - Mass Effect 3: Steven Cortez - romanse, mężczyzna - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Kolejną próbę odbycia rozmowy z Cortezem warto podjąć po zakończeniu głównej misji na Sur'Keshu. W tym przypadku Twoim głównym dążeniem powinno być nakłonienie Corteza do tego żeby zapomniał na jakiś czas o swoich obowiązkach i wykorzystał przepustkę do tego żeby zrelaksować się na Cytadeli.

Pomocna może się w tym przypadku okazać specjalna opcja dialogowa (powyższy screen), aczkolwiek jej wybranie nie jest sprawą obowiązkową (liczy się jedynie to żeby zachęcić Corteza do zbadania Cytadeli).

Wybierz się od razu na Cytadelę i odszukaj Corteza w doku D24, zauważając, iż przygląda się przelatującym statkom - Mass Effect 3: Steven Cortez - romanse, mężczyzna - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Wybierz się od razu na Cytadelę i odszukaj Corteza w doku D24, zauważając, iż przygląda się przelatującym statkom. Zainicjuj rozmowę z Cortezem, odpalając w odpowiednim momencie specjalną opcję zachowania.

Okazja do odbycia jeszcze jednej rozmowy z Cortezem pojawi się podczas wizyty na Cytadeli w dalszej części rozgrywki. Odszukaj go mianowicie w pobliżu ściany pamięci w obozie uchodźców (port tymczasowy) i pomóż mu w pożegnaniu się z mężem. Także i w tym przypadku ważne jest to żeby skorzystać ze specjalnej opcji zachowania (powyższy screen).

Finał romansu z Cortezem

Do finału budowania relacji z Cortezem dojdzie już po zakończeniu głównej misji związanej z odparciem ataku Cerberusa na Cytadelę - Mass Effect 3: Steven Cortez - romanse, mężczyzna - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Do finału budowania relacji z Cortezem dojdzie już po zakończeniu głównej misji związanej z odparciem ataku Cerberusa na Cytadelę. Wybierz się mianowicie do baru Czyściec na Cytadeli. Skieruj się na parkiet i odszukaj stojącego przy barze Corteza. W trakcie tej rozmowy musisz potwierdzić swoje zainteresowanie mężczyznami, wyrazić chęć zatańczenia z porucznikiem, wyjawić swoje uczucia wobec Corteza i odpalić specjalną opcję zachowania. Udane "podchody" nagrodzone zostaną pocałunkiem.

Na spędzenie nocy z Cortezem możesz liczyć niedługo przed wzięciem udziału w misji dotyczącej ataku na główną siedzibę Cerberusa, zaś do ostatniej rozmowy z nim dojdzie podczas rozgrywania finałowego etapu w Londynie (nie stawi się osobiście, wymagane użycie terminalu komunikacyjnego).