Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect 3 - poradnik do gry

Mass Effect 3 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Mass Effect 3: Priorytet, Ziemia - solucja, opis przejścia Mass Effect 3 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Mass Effect 3 znajdziesz opis przejścia głównego questu Priorytet - Ziemia. Nasza solucja podpowiada m.in. jak zaimportować postać z Mass Effect 2, jak przetrwać wszystkie walki z prologu, oraz jakie warianty zachowania są dostępne podczas spotkania z Jamesem.

Nowa postać lub import starej postaci

Zleceniodawca questu: brak [Ziemia: Vancouver]

Sposób odblokowania questu: Zadanie to otrzymasz automatycznie po rozpoczęciu gry.

Przed przystąpieniem do gry musisz utworzyć nową postać lub zdecydować się na zaimportowanie postaci z Mass Effect 2 - Mass Effect 3: Priorytet, Ziemia - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Przed przystąpieniem do gry musisz utworzyć nową postać lub zdecydować się na zaimportowanie postaci z Mass Effect 2. Najbardziej "zagadkowym" krokiem jest okno wyboru rodzaju rozgrywki (powyższy screen). Jest to nic innego jak wybór poziomu trudności i warto wiedzieć, że nie jest to ostateczna decyzja, bo możesz ją zmienić w dowolnym momencie wchodząc do menu opcji.

Jeżeli tworzysz zupełnie nową postać, to radzę też przeanalizować krok związany ze stratami w boju, bo ma on wpływ na to czy w przygodach będzie Ci towarzyszył Kaidan Alenko (zginęła Ashley) czy Ashley Williams (zginął Kaidan).

Grę rozpoczyna seria scenek przerywnikowych i jedyne na co warto zwrócić uwagę, to możliwość dwukrotnego wyboru reakcji na wypowiedzi rozmówców - Mass Effect 3: Priorytet, Ziemia - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Grę rozpoczyna seria scenek przerywnikowych i jedyne na co warto zwrócić uwagę, to możliwość dwukrotnego wyboru reakcji na wypowiedzi rozmówców.

Generalnie obowiązują tu te same zasady, co w poprzednich grach z serii Mass Effect, tak więc wybieranie górnych opcji dialogowych zazwyczaj doprowadza do zdobywania punktów prawości (idealisty), a wybieranie dolnych opcji dialogowych zazwyczaj doprowadza do zdobywania punktów egoizmu (renegata). Niezależnie od podejmowanych decyzji będziesz też zdobywał punkty reputacji, pomocne w odblokowywaniu specjalnych opcji dialogowych (w niektórych rozmowach).

Prolog - Atak Żniwiarzy

Do właściwej rozgrywki przystąpisz niedługo po tym jak Żniwiarze zaatakują budynek, w którym obradowała Rada Przymierza - Mass Effect 3: Priorytet, Ziemia - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Do właściwej rozgrywki przystąpisz niedługo po tym jak Żniwiarze zaatakują budynek, w którym obradowała Rada Przymierza. Zaczekaj aż Anderson podaruje Ci pistolet [M-3 Predator I] i ruszaj za nim, poznając przy okazji podstawy sterowania (bieg, wykonywanie prostych skoków, korzystanie z drabin, chowanie się za zasłonami i wychodzenie zza nich). Gra wkrótce pozwoli Ci przetestować pistolet na wdrapujących się po ścianie zombie, przy czym nic złego się nie stanie jeżeli nie zdążysz ich wszystkich ustrzelić.

Wkrótce dotrzesz do miejsca, w którym nowe zombie będą próbowały przebić się do zabarykadowanego pomieszczenia - Mass Effect 3: Priorytet, Ziemia - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Wkrótce dotrzesz do miejsca, w którym nowe zombie będą próbowały przebić się do zabarykadowanego pomieszczenia. Gra pozwoli Ci zastrzelić tylko jednego potwora, a w przypadku reszty wymagane już będzie przetestowanie opcji walki wręcz (klawisz F). Uważaj też na dodatkowego zombie, który przeskoczy przez balustradę. Po eksplozji wejdź do zniszczonego pomieszczenia i rozejrzyj się za zestawem medycznym [100 PD]. Podejdź następnie do zamkniętych drzwi i przytrzymaj klawisz F żeby wykonać silny cios wręcz na nowym zombie.

Wejdź w interakcję z częściowo otwartymi drzwiami, co doprowadzi do załączenia kilku cut-scenek (nowe okazje do wyboru opcji zachowania) - Mass Effect 3: Priorytet, Ziemia - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Wejdź w interakcję z częściowo otwartymi drzwiami, co doprowadzi do załączenia kilku cut-scenek (nowe okazje do wyboru opcji zachowania). Po wznowieniu gry udaj się prosto, podnosząc po drodze amunicję (pochłaniacz ciepła). Podążaj jedyną możliwą ścieżką aż dotrzesz do miejsca, w którym trzeba będzie zeskoczyć na niższą półkę. Upewnij się, że znajdujesz się za zasłoną i przystąp do ostrzeliwania widocznych w oddali kanibali, w razie potrzeby pomagając sobie dostępnymi startowymi mocami. Zlikwidowanie bestii nie powinno okazać się zbyt trudne.

Po wygranej bitwie uzupełnij stan amunicji i podejdź do rannego żołnierza - Mass Effect 3: Priorytet, Ziemia - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Po wygranej bitwie uzupełnij stan amunicji i podejdź do rannego żołnierza. Wysłuchaj rozmowy i skorzystaj z nowo odblokowanej ścieżki, odnajdując po drodze nowy zestaw medyczny [50 PD]. Po napotkaniu nowej grupy kanibali nie zapomnij skorzystać z jednej z pobliskich zasłon, tak by nie stać się łatwym celem. Nie wychodź zza zasłony dopóki nie będziesz miał pewności, że potwory zostały zabite. Ruszaj prosto i następnie skręć w prawo, odnajdując po kilku chwilach karabin szturmowy [M-8 Mściciel I]. Podnieś broń i dopiero wtedy wejdź w interakcję z radiem.

Przed Tobą proste zadanie o charakterze obronnym - Mass Effect 3: Priorytet, Ziemia - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Przed Tobą proste zadanie o charakterze obronnym. Ustaw się szybko za zasłoną i przystąp do atakowania pojawiających się w oddali kanibali, pamiętając o tym żeby nie wychylać się zza zasłony na zbyt długo. Początkowo prowadź ostrzał z karabinu, a następnie przełącz się na pistolet. Nie przejmuj się tym, że w okolicy nie ma amunicji, bo bitwa automatycznie dobiegnie końca niedługo po tym jak wyczerpią Ci się jej zapasy. Przed Tobą nowe scenki przerywnikowe.

Spotkanie z Jamesem - specjalna opcja prawości lub egoizmu

Zanim jeszcze ten quest oficjalnie dobiegnie końca gra zaproponuje przetestowanie znanego Ci zapewne mechanizmu - Mass Effect 3: Priorytet, Ziemia - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Zanim jeszcze ten quest oficjalnie dobiegnie końca gra zaproponuje przetestowanie znanego Ci zapewne mechanizmu. W zależności od podejmowanych do tej pory decyzji w trakcie ostrej wymiany zdań z Jamesem będziesz mianowicie mógł użyć specjalnej opcji zachowania prawości (prawy przycisk myszy) lub egoizmu (lewy przycisk myszy). Ważne jest to żeby przycisk wcisnąć zanim zniknie widoczna w rogu ekranu ikonka.

Warto dodać, że odpalanie omawianych akcji nie jest obowiązkowe, tak więc nie zawalisz rozmowy jeżeli nie zdążysz lub jeżeli nie zdecydujesz się na wciśnięcie przycisku myszy (np. gdy reakcja nie pokrywa się z planem gromadzenia wyłącznie punktów prawości lub punktów egoizmu). Kolejny główny quest to Priorytet: Mars i rozpocznie się on tuż po dotarciu na tytułową Czerwoną Planetę.

Nagrody za ukończenie questu:

  1. Odblokowanie questu Priorytet: Mars
  2. [2000 PD]
  3. Nowy członek drużyny: James Vega
  4. Nowy członek drużyny: Kaidan Alenko lub Ashley Williams
  5. Nowa broń: strzelba [M-23 Katana I] (może się też zdarzyć tak, że gra przyzna Ci strzelbę nieco później, a konkretnie podczas rozgrywania kolejnego głównego questu Priorytet: Mars)