Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect 3 - poradnik do gry

Mass Effect 3 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Mass Effect 3: N7 - Reaktory paliwowe - solucja, opis przejścia Mass Effect 3 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry Mass Effect 3 ma do zaoferowania opis przejścia pobocznego questu N7 - Reaktory paliwowe. Niniejsza solucja podpowiada m.in. kiedy można zbadać turiański skład paliwa na Cyone, jak unikać skażonego obszaru, jak rozwiązać zagadkę z żurawiem i konsolą, jak uszczelnnić zbiorniki i jak zachować się w trakcie rozmowy z Riley.

Dotarcie do składu paliwa na Cyone

Zleceniodawca questu: Specjalistka Traynor [Normandia SR-2: Centrum Informacji Bojowych]

Sposób odblokowania questu: Szansa na rozpoczęcie tego zadania pojawi się po zaliczeniu głównego questu Priorytet: Pancernik gethów.

O szansie przystąpienia do tego zadania może poinformować Cię specjalistka Traynor po tym jak podejdziesz do niej na pokładzie [Normandia SR-2: Centrum Informacji Bojowych] - Mass Effect 3: N7 - Reaktory paliwowe - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

O szansie przystąpienia do tego zadania może poinformować Cię specjalistka Traynor po tym jak podejdziesz do niej na pokładzie [Normandia SR-2: Centrum Informacji Bojowych]. Od członkini Normandii dowiesz się o konieczności zbadania przyczyny utraty kontaktu z osobami przebywającymi w turiańskim składzie paliwa na planecie Cyone.

W celu rozpoczęcia tej misji otwórz mapę galaktyki i zaplanuj podróż do Mgławicy Sileańskiej. Po dotarciu do celu (system Kypladon) podleć do planety Cyone (powyższy screen) i zdecyduj się na wylądowanie na jej powierzchni. Zaczekaj aż zostaniesz przetransportowany do składu paliwa w lokacji [Cyone: Reaktory paliwowe], wysłuchując w trakcie lotu rozmowy z admirałem Hackettem.

Rozwiązanie zagadki z żurawiem i konsolą

Po wysłuchaniu wstępnej rozmowy z Nyrkiem rozejrzyj się wokół miejsca startu, odnajdując fragment pancerza [Napierśnik Rosenkov Materials] i palmtop z planem leczenia (potrzebny do zaliczenia pobocznego questu Cytadela: Lekarstwo na poparzenia chemiczne) - Mass Effect 3: N7 - Reaktory paliwowe - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Po wysłuchaniu wstępnej rozmowy z Nyrkiem rozejrzyj się wokół miejsca startu, odnajdując fragment pancerza [Napierśnik Rosenkov Materials] i palmtop z planem leczenia (potrzebny do zaliczenia pobocznego questu Cytadela: Lekarstwo na poparzenia chemiczne).

Uważaj jednocześnie żeby nie wkroczyć przypadkiem do skażonego obszaru, bo wiąże się to z niemal natychmiastową śmiercią. Po zbadaniu okolicy odszukaj kapitan Riley, odbywając z nią rozmowę i dowiadując się o czynnościach niezbędnych do przywrócenia prawidłowego funkcjonowania placówki [75 PD].

Skorzystaj z nowo odblokowanego przejścia i skręć w prawo - Mass Effect 3: N7 - Reaktory paliwowe - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Skorzystaj z nowo odblokowanego przejścia i skręć w prawo. Rozejrzyj się za częściami zamiennymi [4000 kredytów], a następnie wejdź w interakcję z wyświetlaczem żurawia. Konsola ta ma trzy przyciski i w celu rozwiązania zagadki musisz wykonywać następuje akcje:

  1. Ruch w prawo (przycisk 3)
  2. Żuraw (przycisk 2) - postawienie na ziemi pierwszej przeskody
  3. Ruch w lewo (przycisk 1)
  4. Żuraw (przycisk 2) - podniesienie drugiej przeszkody
  5. Ruch w prawo (przycisk 3)

Eksploracja nowej części placówki

Jeżeli wszystkie czynności wykonałeś zgodnie z planem (przesunięcie dwóch przeszkód do miejsca, w którym stała Riley), to będziesz mógł przystąpić do eksploracji niedostępnej wcześniej części placówki - Mass Effect 3: N7 - Reaktory paliwowe - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Jeżeli wszystkie czynności wykonałeś zgodnie z planem (przesunięcie dwóch przeszkód do miejsca, w którym stała Riley), to będziesz mógł przystąpić do eksploracji niedostępnej wcześniej części placówki. Zanim zajmiesz się aktualnym celem misji radzę dokładnie zbadać całą okolicę, odnajdując amunicję i PDA [3000 kredytów]. Po zbadaniu stacji zlokalizuj terminal o nazwie 'otwór wentylacyjny, sektor A' i go uaktywnij [75 PD].

Zauważ, że promieniowanie zniknęło z niedostępnych wcześniej skażonych obszarów i jest to dobra okazja do tego żeby pozyskać PDA [3000 kredytów] oraz zestaw medyczny [100 PD] - Mass Effect 3: N7 - Reaktory paliwowe - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Zauważ, że promieniowanie zniknęło z niedostępnych wcześniej skażonych obszarów i jest to dobra okazja do tego żeby pozyskać PDA [3000 kredytów] oraz zestaw medyczny [100 PD]. Na koniec wejdź w interakcję z terminalem sterowania prętem paliwowym [75 PD], co doprowadzi do pojawienia się w okolicy potworów.

Już po rozpoczęciu walk skup się przede wszystkim na sprawnym eliminowaniu grasantów, choć nie możesz też pozwolić zbliżyć się zbyt wielu zombie. Ważne jest również to żeby znaleźć sobie takie miejsce do obrony, w którym drużyna nie zostanie otoczona. Polecam dodatkowo poniszczyć okoliczne generatory bariery, tak by wrogowie nie dysponowali dodatkową osłoną.

Uszczelnienie zbiorników i stoczenie nowej bitwy

Po zakończeniu bitwy od razu otrzymasz nowy cel, związany z uszczelnieniem dwóch zbiorników - Mass Effect 3: N7 - Reaktory paliwowe - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Po zakończeniu bitwy od razu otrzymasz nowy cel, związany z uszczelnieniem dwóch zbiorników. Zacznij od dotarcia do bliżej położonego zbiornika, a następnie zajmij się tym bardziej oddalonym [150 PD]. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z terminalu w celu wznowienia pracy reaktora (powyższy screen) [150 PD] koniecznie zapisz stan gry, bo przed Tobą nowa bitwa, która będzie dłuższa i trudniejsza od poprzedniej.

Od razu po rozpoczęciu bitwy radzę wykonać dwie czynności, a mianowicie rozmieścić drużynę na znajdującej się niedaleko terminalu niższej platformie oraz zniszczyć kilka okolicznych generatorów bariery, dzięki czemu potwory nie będą automatycznie otrzymywały dodatkowej ochrony - Mass Effect 3: N7 - Reaktory paliwowe - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Od razu po rozpoczęciu bitwy radzę wykonać dwie czynności, a mianowicie rozmieścić drużynę na znajdującej się niedaleko terminalu niższej platformie oraz zniszczyć kilka okolicznych generatorów bariery, dzięki czemu potwory nie będą automatycznie otrzymywały dodatkowej ochrony. W trakcie walk staraj się przede wszystkim powstrzymywać zombie przed zbliżeniem się do drużyny i umiejętnie unikaj ataków grasantów. Warto zauważyć, że wielu wrogów będzie pojawiało się niedaleko dachu hali, tak więc jeśli dysponujesz odpowiednimi mocami możesz zabijać ich zanim jeszcze dotkną ziemi.

Rozmowa z Riley - ważny wybór

Musisz prowadzić walki do momentu pozbycia się wszystkich atakujących wrogów, przy czym zanim wyelimunujesz ostatniego potwora dobrze byłoby uzupełnić zapasy amunicji, bo później niekoniecznie będziesz już miał na to czas - Mass Effect 3: N7 - Reaktory paliwowe - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Musisz prowadzić walki do momentu pozbycia się wszystkich atakujących wrogów, przy czym zanim wyelimunujesz ostatniego potwora dobrze byłoby uzupełnić zapasy amunicji, bo później niekoniecznie będziesz już miał na to czas.

Wysłuchaj rozmowy z Riley, w trakcie której należy podjąć ważną decyzję. Zdecydowanie radzę oddelegować do zadania wsparcia pani kapitan jednego z członków swojej drużyny (najlepiej tego mniej przydatnego), albowiem tylko w taki sposób zagwarantujesz jej bezpieczeństwo.

Pokonanie brutala i zakończenie misji

Od razu po podjęciu decyzji w sprawie przyznania ewentualnego wsparcia rozpoczniesz ostatnią już bitwę, w której oprócz znanych potworów weźmie także udział brutal - Mass Effect 3: N7 - Reaktory paliwowe - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Od razu po podjęciu decyzji w sprawie przyznania ewentualnego wsparcia rozpoczniesz ostatnią już bitwę, w której oprócz znanych potworów weźmie także udział brutal. Bitwę tę naturalnie łatwiej jest wygrać dysponując dwoma sojusznikami, ale nawet z jednym powinno Ci się udać. Pamiętaj o unikaniu szarż brutala oraz o tym żeby w bezpośrednich starciach z potworem korzystać w miarę możliwości ze strzelb i granatów. Towarzyszącymi brutalowi innymi potworami zajmij się dopiero po zabiciu głównej bestii.

Wejdź w interakcję ze znajdującą się w okolicy konsolą rozpoczęcia finalnej sekwencji startowej [225 PD] - Mass Effect 3: N7 - Reaktory paliwowe - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Wejdź w interakcję ze znajdującą się w okolicy konsolą rozpoczęcia finalnej sekwencji startowej [225 PD]. Możesz już skorzystać z przejścia, w którym pojawił się brutal celem szybkiego powrócenia do miejsca startu.

Jeżeli oddelegowałeś jakiegoś sojusznika do pomocy to kapitan Riley przeżyje (powyższy screen), a w przeciwnym wypadku spośród osób obecnych w placówce z życiem ujdzie jedynie Nyrek. Skorzystaj z drzwi i zaczekaj aż zostaniesz przetransportowany na Normandię, gdzie czeka Cię krótka rozmowa z admirałem Hackettem.

Nagrody za ukończenie questu:

  1. [10000 kredytów]
  2. Zasób wojenny [Zaawansowane paliwo]