Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect 3 - poradnik do gry

Mass Effect 3 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Mass Effect 3: Priorytet - Ziemia #2 - solucja, opis przejścia Mass Effect 3 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Mass Effect 3 znajdziesz opis przejścia głównego questu Priorytet - Ziemia 2 - chodzi tu o powrót na Ziemię w finale kampanii. Poniższa solucja wyjaśnia m.in. kiedy można ponownie wylądować na Ziemi, jak zniszczyć działo Hadesu, kiedy można spotkać się i pożegnać z sojusznikami, jak przetrwać finałową bitwę oraz jak rozegrać scenę z Andersonem i Człowiekiem Iluzją.

Powrót na Ziemię

Zleceniodawca questu: Admirał Anderson [Normandia SR-2: Centrum Informacji Bojowych]

Sposób odblokowania questu: Zadanie to otrzymasz automatycznie po zaliczeniu questu Priorytet: Kwatera główna Cerberusa.

Uwaga! Przed przystąpieniem do tej ostatniej misji gry dobrze byłoby przede wszystkim podwyższyć wskaźnik gotowości (kooperacyjny multiplayer), tak by uzbierać co najmniej 5000 punktów wymiernej siły zbrojnej.

Oprócz tego radziłbym po raz ostatni odwiedzić wszystkich członków załogi, podobierać elementy wyposażenia poszczególnym osobom z drużyny oraz wydać wszystkie posiadane kredyty (nie będą Ci one już do niczego potrzebne) na pominięte wcześniej bronie, ulepszenia i pancerze (zakupów można dokonywać z poziomu terminalu na najniższym pokładzie Normandii). Więcej informacji na temat przygotowań odnajdziesz w sekcji poradnika zatytułowanej Jak przygotować się do finału kampanii?.

Quest ten rozpoczniesz niedaleko stacji Cronos, czyli w systemie Anadius układu Mgławica Końskiego Łba - Mass Effect 3: Priorytet - Ziemia #2 - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Quest ten rozpoczniesz niedaleko stacji Cronos, czyli w systemie Anadius układu Mgławica Końskiego Łba. Powróć do systemu Pax i skorzystaj z przekaźnika masy w celu zaplanowania podróży do nowo odblokowanej Gromady lokalnej (powyższy screen).

Przed Tobą cała seria scenek przerywnikowych, ukazujących spotkanie z admirałami Hackettem i Andersonem, podróż całej floty do Układu Słonecznego oraz przelot promem do ogarniętego walkami Londynu. Zaczekaj aż zostaniesz przetransportowany do punktu startowego w lokacji [Ziemia: Londyn].

Początkowe walki

Wyskocz z promu i rozstaw się wraz z resztą drużyny za jedną z pobliskich zasłon, przystępując do atakowania przebywających w okolicy kanibali oraz grasantów - Mass Effect 3: Priorytet - Ziemia #2 - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Wyskocz z promu i rozstaw się wraz z resztą drużyny za jedną z pobliskich zasłon, przystępując do atakowania przebywających w okolicy kanibali oraz grasantów. Ignoruj fakt, że siły wroga dysponują początkowo przewagą wysokości, bo przedwczesna próba oddalenia się od punktu startu może się źle zakończyć. Na taki krok zdecyduj się dopiero po wstępnym oczyszczeniu okolicy.

Ważne jest także to żeby kolejne ataki wyprowadzać w przerwach pomiędzy aktywnością działa Hadesu, gdyż w przeciwnym wypadek trzęsący się ekran będzie praktycznie uniemożliwiał normalną grę i jednocześnie wystawiał drużynę na ostrzał.

W dalszej części walk rozstaw się w pobliżu dużego placu - Mass Effect 3: Priorytet - Ziemia #2 - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

W dalszej części walk rozstaw się w pobliżu dużego placu. Pamiętaj o tym, że nie musisz się śpieszyć z dotarciem do widocznego w oddali działa Żniwiarzy, tak więc prowadź spokojny ostrzał, nie pozwalając żadnemu z potworów na zmniejszenie dystansu do drużyny.

Wyczekuj momentu pojawienia się po prawej stronie dwóch brutali, przystępując do atakowania tych bestii zanim zdołają się zbliżyć. Pewnym ułatwieniem jest to, że brutale powinny dołączać do walk po kolei, a nie w dokładnie tym samym momencie. Warto dodatkowo ustawiać się w takich miejscach żeby nie być bezbronnym na szarże w ich wykonaniu.

Prowadź walki do momentu zabezpieczenia tej okolicy i następnie poświęć kilka chwil na uzupełnienie zapasów amunicji - Mass Effect 3: Priorytet - Ziemia #2 - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Prowadź walki do momentu zabezpieczenia tej okolicy i następnie poświęć kilka chwil na uzupełnienie zapasów amunicji. W celu dotarcia do zestrzelonego promu musisz wybrać ścieżkę prowadzącą na górne piętra zniszczonych budynków (powyższy screen) i wiąże się to oczywiście z konieczną wyeliminowania kolejnych potworów.

W trakcie wspinaczki gra wyświetli krótką cut-scenkę z udziałem trafionego promu pilotowanego przez Corteza i porucznik wyjdzie cało z opresji tylko jeśli we wcześniejszej fazie gry pomogłeś mu w pożegnaniu bliskiej mu osoby (więcej na ten temat w opisie przejścia pobocznego questu Normandia SR-2: Porucznik Cortez).

Zniszczenie działa Hadesu

Do kolejnej bitwy dojdzie po znalezieniu się na wspomnianych górnych piętrach budynków - Mass Effect 3: Priorytet - Ziemia #2 - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Do kolejnej bitwy dojdzie po znalezieniu się na wspomnianych górnych piętrach budynków. Umiejętnie wykorzystuj tu zasłony, monitorując ponadto poczynania sił wroga i nie dając się nikomu zaskoczyć. W szczególności pilnuj się podczas prób wyeliminowania pustoszyciela, wychylając się zza zasłony jedynie na krótkie chwile i stosując ataki skuteczne w zadawaniu dużych obrażeń opancerzonym celom.

Prowadź ostrzał do momentu zabezpieczenia tej okolicy i dopiero wtedy ją zbadaj, podnosząc amunicję i odnajdując zestaw medyczny [100 PD] - Mass Effect 3: Priorytet - Ziemia #2 - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Prowadź ostrzał do momentu zabezpieczenia tej okolicy i dopiero wtedy ją zbadaj, podnosząc amunicję i odnajdując zestaw medyczny [100 PD]. W oznaczonym przez grę miejscu natrafisz ponadto na dwie unkalne bronie [M-920 Kain].

Podnieś jedną z tych pukawek, wyceluj w działo Hadesu i przytrzymaj lewy przycisk myszy. Nie puszczaj przycisku nawet jeśli zauważysz, że broń się już naładowała, bo pociski odpalone zostaną automatycznie i po krótkiej przerwie. Udane trafienie doprowadzi do zniszczenia maszyny Żniwiarzy [400 PD].

Dotarcie do promu ewakuacyjnego

Szybko podnieś teraz drugą unikalną broń [M-920 Kain], albowiem przyda Ci się ona w zabicia banshee, która pojawi się w pokazanym na powyższym screenie miejscu - Mass Effect 3: Priorytet - Ziemia #2 - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Szybko podnieś teraz drugą unikalną broń [M-920 Kain], albowiem przyda Ci się ona w zabicia banshee, która pojawi się w pokazanym na powyższym screenie miejscu. Proponuję przystąpić do ładowania wspomnianej specjalnej broni (przytrzymanie lewego przycisku myszy) gdy tylko usłyszysz krzyk zwiastujący pojawienie się banshee, bo w przeciwnym wypadku możesz nie zdążyć z odpaleniem pocisków i bestia ta zbliży się niebezpiecznie do drużyny. Celne trafienie powinno zaowocować natychmiastowym pokonaniem banshee.

Dopiero teraz rozstaw się wraz z drużyną za zasłonami i zajmij się atakowaniem zwykłych potworów, które będą pojawiały się w tym samym miejscu co pokonana banshee - Mass Effect 3: Priorytet - Ziemia #2 - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Dopiero teraz rozstaw się wraz z drużyną za zasłonami i zajmij się atakowaniem "zwykłych" potworów, które będą pojawiały się w tym samym miejscu co pokonana banshee. Prowadź walki aż przyleci tu prom ewakuacyjny, nie oszczędzając amunicji ani granatów.

Zauważ, że prom posiada własny pasek energii, tak więc pokonanie wszystkich potworów może okazać się niemożliwe. Zlikwiduj w rezultacie tylko te bestie, które znajdują się na drodze do promu i następnie wyrusz w jego stronę, polegając na opcji sprintu (powyższy screen) i korzystając w razie potrzeby z apteczki.

Po znalezieniu się na pokładzie promu wysłuchaj rozmowy z admirałem Andersonem (zauważ, że możesz odpalić specjalną opcję zachowania prawości - prawy przycisk myszy) i zaczekaj aż zostaniesz przetransportowany do bezpiecznej strefy miasta [200 PD] - Mass Effect 3: Priorytet - Ziemia #2 - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Po znalezieniu się na pokładzie promu wysłuchaj rozmowy z admirałem Andersonem (zauważ, że możesz odpalić specjalną opcję zachowania prawości - prawy przycisk myszy) i zaczekaj aż zostaniesz przetransportowany do bezpiecznej strefy miasta [200 PD].

Eksploracja bezpiecznej strefy - rozmowy i pożegnania z przyjaciółmi

Na początek zjedź po drabinie na niższy poziom i następnie przystąp do eksploracji tego obszaru. Regularnie będziesz tu wpadał na postacie, z którymi miałeś do czynienia we wcześniejszych przygodach, przy czym mowa tu oczywiście tylko o tych osobach, które nadal żyją i z którymi utrzymujesz pozytywne relacje.

Zdecydowanie radzę z każdą taką postacią odbyć krótką "pożegnalną" rozmowę, choć nie jest to wymagane do zapewnienia sobie sukcesu w nadchodzących bitwach.

Radzę zaglądać do mijanych budynków, bo w jednym z nich przebywa technik komunikacyjny i możesz go poprosić o skontaktowanie się z tymi spośród spotkanych ważnych postaci, które z różnych powodów nie przebywają w obozowisku (m - Mass Effect 3: Priorytet - Ziemia #2 - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Radzę zaglądać do mijanych budynków, bo w jednym z nich przebywa technik komunikacyjny i możesz go poprosić o skontaktowanie się z tymi spośród spotkanych ważnych postaci, które z różnych powodów nie przebywają w obozowisku (m.in. porucznik Cortez, Jacob Taylor).

Niedaleko zaparkowanych maszyn możesz też odnaleźć datapad. W celu dotarcia do głównego centrum dowodzenia odszukaj zniszczoną ścianę budynku (powyższy screen) i wyjdź po zgliszczach na wyższy poziom.

Po dotarciu na most łączący sąsiednie budynki czeka Cię krótki przerywnik wiążący się z korzystaniem ze stacjonarnego działka - Mass Effect 3: Priorytet - Ziemia #2 - solucja, opis przejścia - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Po dotarciu na most łączący sąsiednie budynki czeka Cię krótki przerywnik wiążący się z korzystaniem ze stacjonarnego działka. Jest on bardzo prosty, albowiem wystarczy losowo dobierać sobie cele spośród pojawiających się na dole przeciwników (kanibale i zombie).

Po zakończeniu tej scenki [100 PD] kontynuuj eksplorację bazy, odnajdując po drodze dwa zestawy medyczne [100 PD] [100 PD] i datapada.

Zostało jeszcze 68% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie