Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect 3 - poradnik do gry

Mass Effect 3 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Mass Effect 3: Ogólne informacje o romansach Mass Effect 3 poradnik, solucja

Na tej stronie znajdziesz poradnika znajdziesz najważniejsze informacje o romansach w grze Mass Effect 3, czyli o podbojach miłosnych pana Sheparda lub pani Shepard. Dowiesz się jak nawiązuje się nowe znajomości oraz jak przebiegają typowe romanse w grze. Zamieściliśmy też ogólne podpowiedzi i wskazówki jakich błędów unikać podczas romansowania z innymi postaciami.

Romanse w Mass Effect 3 - najważniejsze informacje

Nasz poradnik o romansach podzieliliśmy na romanse dostępne dla Sheparda-mężczyzny oraz dla Sheparda-kobiety. W grze pojawiają się osoby, z którymi można związać się niezależnie od tego czy Shepard jest mężczyzną czy kobietą, ale są to nieliczne przypadki.

Proces zacieśniania relacji jest długotrwały i zawsze składa się z kilku kroków, które zostały przedstawione w omówieniu potencjalnych kandydatów. Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie opisane kroki i że nie popełniłeś po drodze żadnych poważnych błędów (np. wyrażenie drastycznie odmiennej opinii), bo w przeciwnym wypadku dotarcie do "finału" może okazać się niemożliwe.

Istotną zmianą w stosunku do gry Mass Effect 2 jest to, że w danym momencie możesz okazywać zainteresowanie więcej niż jedną postacią, budując pozytywne relacje. Przypilnować się musisz dopiero po awansowaniu do ostatniej "sceny" dla jednego z kandydatów, z którym romansujesz. Gra stawia Cię wtedy przed wyborem czy chcesz na stałe związać się z tą osobą czy też wolisz ją (w mniej lub bardziej subtelny sposób) spławić i spróbować szczęścia z kimś innym. Warto wiedzieć, iż jest to decyzja nieodwracalna, choć niekoniecznie musi wiązać się z całkowitym pogrzebaniem pozytywnych relacji, gdyż równie dobrze możesz zgodzić się na pozostanie w przyjacielskich stosunkach. Nie jest też tak, że ostatnie sceny dla wszystkich kandydatów pojawiają się w tym samym momencie kampanii. W przypadku niektórych postaci dzieje się to wcześniej (np. tuż po ataku na Cytadelę), a u innych znacznie później (np. po misji na Rannochu). Ostatnia okazja do wyboru stałego partnera/partnerki to moment przed przystąpieniem do ataku na główną kwaterę Cerberusa (finałowa część kampanii).

Thane, Samara, Morinth i Jacob odgrywają w nowej przygodzie marginalną rolę, w rezultacie czego gra nie pozwala na wznowienie rozpoczętego z nimi wcześniej romansu. Możliwe jest natomiast kontynuowanie rozpoczętych romansów z Liarą T'Soni, Ashley Williams, Kaidanem Alenko, Mirandą Lawson, Jack, Tali'Zorah, Garrusem Vakarianem i Kelly Chambers.

Uwaga! Niektóre z kroków w budowaniu związku są wykonywane w ramach głównych lub pobocznych zadań. Niniejszy poradnik dokładnie je oczywiście omawia, przy czym jeżeli chcesz dysponować pełnym wglądem na sprawę wskazane jest skorzystanie z naszego opisu przejścia gry.

1 - Mass Effect 3: Ogólne informacje o romansach - Mass Effect 3 - poradnik do gry

Ogólne podpowiedzi do romansów

  1. Najważniejszą sprawą jest to żeby jak najczęściej spotykać się z osobą, z którą masz zamiar wejść w związek. W poprzednich częściach serii miało to miejsce wyłącznie na pokładzie Normandii, ale w Mass Effekcie 3 możesz również doprowadzać do spotkań podczas pobytów na Cytadeli. Przy okazji warto wspomnieć o tym, że poszczególne osoby nie pozostają przez całą grę w tym samym miejscu, tak więc warto regularnie sprawdzać mapy Normandii i Cytadeli żeby dowiadywać się gdzie należy ich szukać. W przypadku tych osób, które nie są stałymi członkami Normandii radzę też regularnie sprawdzać terminal osobisty, bo otrzymywane wiadomości mogą dotyczyć między innymi chęci spotkania się na Cytadeli czy w kajucie kapitańskiej.
  2. W trakcie kolejnych rozmów z postacią, z którą masz zamiar się związać ważne jest to żeby w miarę możliwości się z nią zawsze zgadzać lub w najgorszym wypadku wyrażać neutralną opinię na dany temat. Równie istotne jest wybieranie opcjonalnych tematów rozmowy (reakcja na ostatnie wydarzenia, rodzina itp.), jak również korzystanie z okazji do wybierania specjalnych opcji dialogowych i odpalania specjalnych opcji zachowania.
  3. Jeżeli gra przy próbie zainicjowania rozmowy z daną postacią nie uruchamia oddzielnej sceny, to może to być znak, że na daną chwilę wyczerpałeś wszystkie możliwe tematy. W takiej sytuacji pozostaje Ci jedynie powrócić do takiej osoby w dalszej części gry. Kolejne próby warto podejmować po każdym zakończonym głównym zadaniu.
  4. O tym, że pomyślnie nawiązałeś romans dowiesz się poprzez wyświetlenie na ekranie informacji o zdobyciu osiągnięcia Romantyk, przy czym osiągnięcie to przyznawane jest tylko raz, tak więc w przypadku kolejnych prób musisz się już opierać na informacjach zawartych w tym rozdziale poradnika.