Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity 2: Poziom trudności Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

Przed rozpoczęciem właściwej rozgrywki w Pillars of Eternity 2 Deadfire musisz wybrać poziom trudności, co znacząco przełoży się na liczbę wyzwań w świecie gry. Poniżej znajdziesz zestawienie wszystkich poziomów trudności, wraz z omówieniem dodatkowych opcji.

Poziomy trudności

W grze istnieje pięć poziomów trudności - Pillars of Eternity 2: Poziom trudności - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

W grze istnieje pięć poziomów trudności:

 1. Story - Ten tryb praktycznie do zera obniża wyzwania płynące z potyczek. To idealna opcja dla graczy, którzy chcą po prostu poznać historię i zająć się eksploracją.
 2. Relaxed - W tym trybie potyczki są już trochę trudniejsze, choć wciąż będą relatywnie proste. To dobry tryb dla graczy, którzy zaczynają z rpg, lub po prostu chcą zająć się innymi aspektami rozgrywki.
 3. Classic - Klasyczny poziom trudności oferuje dobry balans między walką, a eksploracją i fabularną otoczką gry. Potyczki potrafią być wymagające i musisz podchodzić do nich taktycznie. Jest to rekomendowane przez nas ustawienie na potrzeby ukończenia gry Pillars of Eternity 2 Deadfire po raz pierwszy.
 4. Veteran - Ten tryb oferuje większą ilość wrogów, którzy będą skuteczniejsi w boju. To idealna opcja dla graczy, którzy lubią wyzwania i chcą trudnych potyczek.
 5. Path of the Damned - Ten hardkorowy tryb oferuje znacznie większą ilość wrogów, którzy używają bardzo zaawansowanych taktyk w walce. Będzie bardzo ciężko i dodatkowo - nie możesz zmienić tej opcji po rozpoczęciu rozgrywki, więc zastanów się dobrze, czy jesteś gotów na taką przeprawę.

Dodatkowa uwaga - O ile nie wybrałeś najwyższego poziomu trudności Ścieżka Potępionych, możesz do woli zmieniać poziom trudności w trakcie przechodzenia gry - zajrzyj w tym celu do menu opcji. Po zmianie poziomu trudności gra od razu zmienia stopień wyzwania dla przeciwników i potworów z tej samej lokacji. Większych zmian oczekuj dopiero po odwiedzeniu kolejnych obszarów w świecie gry. Zmiany dotyczą przede wszystkim liczebności sił wroga - na wyższych poziomach trudności w tej samej lokacji możesz zostać napadnięty przez większą liczbę potworów.

Modyfikatory rozgrywki

Masz też do wyboru kilka dodatkowych opcji:

 1. Trial of Iron - masz tylko jeden slot do zapisywania gry. Dodatkowo, gdy twoja postać zginie, zapis zostaje usunięty i musisz zacząć grać od nowa.
 2. Expert Mode - to dość zaawansowana opcja, gdy ją zaznaczysz wyłączysz mnóstwo pobocznych ułatwień w grze. Mowa tu o takich rzeczach jak np. zaznaczenie pola obszaru działania zaklęcia, szczegółowe wpisy w dzienniku na temat zadań, tutoriale itp. Jeśli chcesz bardziej "surowego" gameplayu i wiele rzeczy chcesz odkrywać na własną rękę - zaznacz tę opcję.
 3. Level Scaling - opcja ta pozwala na skalowanie poziomu doświadczenia przeciwników, tj. dostosowywanie go na bieżąco do poziomu drużyny. Zainteresuj się nią jeśli szukasz ciągłego wyzwania. Możesz wybrać, czy poziomy wrogów mają być zawsze skalowane, czy tylko w przypadku questów z głównej linii fabularnej.

Inne ustawienia poziomu trudności

Wspomniany wyżej tryb eksperta wyłącza wiele potencjalnych dodatkowych ułatwień - Pillars of Eternity 2: Poziom trudności - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Wspomniany wyżej tryb eksperta wyłącza wiele potencjalnych dodatkowych ułatwień. Jeśli z niego nie korzystasz, to możesz dokonywać zmian w dowolnym momencie gry z poziomu menu pauzy (powyższy obrazek). Warto mieć pozałączane dostępne opcje, a w szczególności:

 1. Oznaczanie zasięgu ataków obszarowych.
 2. Informowanie o aktualizowanych zadaniach.
 3. Informowanie o rezultatach wybieranych opcji dialogowych (np. zmiana reputacji w danej wiosce).
 4. Porównywanie obrony przeciwników z celnością atakującego.
 5. Wyświetlanie wbudowanych samouczków (szczególnie jeśli grasz w PoE 2 Deadfire po raz pierwszy; gra przedstawi nie tylko znane elementy z "jedynki", ale i nowości w kwestii mechaniki rozgrywki).
 6. Informowanie o warunkach do odblokowania danej opcji dialogowej lub opcji zachowania (np. konieczność rozwinięcia umiejętności na określony poziom).