Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity 2: Współpraca z Królewską Kompanią Martwego Ognia - solucja Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

Nawiązanie współpracy z Królewską Kompanią Martwego Ognia to jeden ze sposobów na dotarcie do Ukaizo w ramach questu Nadciągająca burza gry Pillars of Eternity 2 Deadfire. Wybranie tej frakcji sprawia, że nie będziesz mógł zająć się ostatnimi questami dla żadnego spośród trzech pozostałych ugrupowań. Co więcej Widzący stanie się śmiertelnym wrogiem frakcji Huana i możliwa jest utrata Tekehu, który może na stałe opuścić drużynę.

Początkowe questy Królewskiej Kompanii Martwego Ognia

Zanim będziesz mógł odblokować ostatni quest Królewskiej Kompanii Martwego Ognia i na stałe "związać się" z tą frakcją konieczne jest uprzednie zajęcie się zadaniami powiązanymi z tym ugrupowaniem. Mowa tu o następujących questach:

  1. Mosiężne Imperium (The Brass Empire) - Jego opis przejścia jest na stronie Pozostałe poboczne zadania na wyspie Neketaka w naszym poradniku.
  2. Nikłe perspektywy (Dim Prospects) - Jest on powiązany z większym questem Burze Poko Kohary. Zajrzyj na stronę Burze Poko Kohary (The Storms of Poko Kohara) - poboczne zadanie w naszym poradniku.
  3. Kariera importera (A Matter of Import) - Jego opis przejścia jest na stronie Pozostałe poboczne zadania na wyspie Neketaka w naszym poradniku.
  4. Przerost (Overgrowth) - Jego opis przejścia jest na stronie Poboczne zadania na wyspie Sayuka w naszym poradniku.
  5. Afera na Wyspie Picera (Clearing Out Crookspur) - Jego opis przejścia jest na stronie Poboczne zadania na wyspie Sayuka w naszym poradniku.

Uwaga - Na potrzeby odblokowania finałowego zadania Królewskiej Kompanii Martwego Ognia nie musisz w ogóle zajmować się questami tej frakcji z grupy Nagroda za głowę (Bounty). Są one w pełni opcjonalne.

Finałowy quest - Ostatni manewr (The Final Maneuver)

Jeśli zaliczyłeś wymienione wyżej questy i rozpocząłeś główną misję Nadciagająca burza to powinieneś otrzymać wiadomość od Hazanui Karu z prośbą o spotkanie - Pillars of Eternity 2: Współpraca z Królewską Kompanią Martwego Ognia - solucja - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Jeśli zaliczyłeś wymienione wyżej questy i rozpocząłeś główną misję Nadciagająca burza to powinieneś otrzymać wiadomość od Hazanui Karu z prośbą o spotkanie. Powróć w tym celu do Sztabu imperialnego w dzielnicy Mosiężna Cytadela w Neketace (M23,1). Od Hazanui Karu możesz dowiedzieć się o powodach, dla których Królewska Kompania jest zainteresowana Ukaizo, oraz o planie zamordowania Królowej Onekazy II i musisz na niego przystać. Uwaga - Wycofanie się z rozmowy już po złożeniu przysięgi wierności Królewskiej Kompanii może doprowadzić do walk i anulowania opisywanego questu!

Po wyjściu z budynku załączy się cut-scenka z rozpoczęcia walk w Neketace. Jeśli Tekehu podróżuje z drużyną to w tym momencie pożegna się i odejdzie. Nie możesz temu w żaden sposób zapobiec! Od Tekehu otrzymasz też w dalszej części gry list pożegnalny (Tekehu's Farewell).

Opuść dzielnicę Mosiężna Cytadela i wyrusz do dzielnicy Wężowa Korona (pozostałe dzielnice miasta będą zablokowane tylko na czas walk w mieście) - Pillars of Eternity 2: Współpraca z Królewską Kompanią Martwego Ognia - solucja - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Opuść dzielnicę Mosiężna Cytadela i wyrusz do dzielnicy Wężowa Korona (pozostałe dzielnice miasta będą zablokowane tylko na czas walk w mieście).

Musisz dotrzeć do wejścia do Pałacu Kahanga. Podróż w linii prostej wiąże się z koniecznością eliminowania po drodze większej liczby pałacowych strażników. Wybierając drogę okrężną (wzdłuż zachodnich posiadłości) wpadniesz na mniej osób. Warto dodać, że możesz podejmować próby skradania się i unikać przynajmniej części konfrontacji. W trakcie walk w drodze do pałacu oraz w kolejnych bitwach najbardziej uważaj na zaklinaczy fal. Eliminuj ich zawsze jako pierwszych nie pozwalając im na rzucanie potężnych zaklęć (np. obniżających Kondycję u członków drużyny i spowalniających regenerację punktów zdrowia).

Najlepiej od razu wybrać górne wejście do pałacu. Musisz dotrzeć na dach, tak więc kieruj się w stronę północnych schodów (M25,7). Po drodze może dojść do kolejnych intensywnych walk. Wykorzystuj węższe korytarze i przejścia do blokowania części przeciwników, ale uważaj żeby samemu nie znaleźć się przez to w potrzasku.

Po dotarciu na dach możesz zakraść się w pobliże królowej Onekazy II (M25,8) żeby zyskać element zaskoczenia - Pillars of Eternity 2: Współpraca z Królewską Kompanią Martwego Ognia - solucja - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Po dotarciu na dach możesz zakraść się w pobliże królowej Onekazy II (M25,8) żeby zyskać element zaskoczenia. Oprócz królowej musisz zamordować także kolejnych strażników, zaklinacza fal (jego zaklęcia mogą wzmocnić królową) oraz dwa silne tygrysy (warto zostawić je sobie na sam koniec).

Przy zwłokach królowej odnajdziesz m.in. unikalną Wężową Koronę (Serpent Crown) (+1 do Intelektu i Percepcji; +10 do Celności; szybsze odzyskanie gotowości przy otrzymaniu obrażenia krytycznego).

Po wyeliminowaniu królowej wyjdź z pałacu gdzie automatycznie spotkasz się z Atsurą - Pillars of Eternity 2: Współpraca z Królewską Kompanią Martwego Ognia - solucja - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Po wyeliminowaniu królowej wyjdź z pałacu gdzie automatycznie spotkasz się z Atsurą. Powróć do Mosiężnej Cytadeli. W dokach (M13,7) załączy się cut-scenka ze spotkania z Hazanui Karu i otrzymasz na własność łódź podwodną (Submarine). Warto wykorzystać wolną chwilę i przenieść na jej pokład żeglarzy z dotychczas używanego statku.

Dotarcie do Ukaizo

Gra dodaje lokalizację Ukaizo do mapy świata - Pillars of Eternity 2: Współpraca z Królewską Kompanią Martwego Ognia - solucja - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Gra dodaje lokalizację Ukaizo do mapy świata. Lokacja ta jest w północno-wschodnim narożniku mapy świata, na wschód od Paszczy Popiołów - pokazuje ją dołączony obrazek.

W drodze do Ukaizo może załączyć się kilka scen paragrafowych dotyczących spotkania się z flotą Królewskiej Kompanii oraz przepłynięcia przez sztorm:

  1. Możesz pomóc statkom Królewskiej Kompanii Martwego Ognia w pokonaniu wrogich okrętów (możliwość rozegrania bitew morskich i bezpośrednich walk na pokładzie) lub pozostawić sojuszników na pastwę losu i płynąć dalej.
  2. Możesz napotkać ogromne podwodne stworzenie i zignorować je lub ostrzelać z dział łodzi powodnej. Atak zakończy się sukcesem jeśli masz dostatecznie dobrego działonowego.
  3. Sam sztorm nie będzie stanowił problemu, bo dzięki łodzi podwodnej przepłyniesz pod nim.

Po dopłynięciu do Ukaizo możesz na dobre zająć się questem Miasto zaginione w czasie (The City Lost in Time).