Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity 2: Współpraca z Vailiańską Kompanią Handlową - solucja Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

Nawiązanie współpracy z Vailiańską Kompanią Handlową to jeden ze sposobów na dotarcie do Ukaizo w ramach questu Nadciągająca burza gry Pillars of Eternity 2 Deadfire. Wybranie tej frakcji sprawia, że nie będziesz mógł zająć się ostatnimi questami dla żadnego spośród trzech pozostałych ugrupowań. Co więcej Widzący może stać się wrogiem dla innych frakcji i możliwa jest utrata Mai, który może na stałe opuścić drużynę.

Początkowe questy Vailiańskiej Kompanii Handlowej

Zanim będziesz mógł odblokować ostatnie dwa questy Vailiańskiej Kompanii Handlowej i na stałe "związać się" z tą frakcją konieczne jest uprzednie zajęcie się zadaniami powiązanymi z tym ugrupowaniem. Mowa tu o następujących questach:

 1. Zasady handlu (Terms of Trade) - Jest on powiązany z większym questem Burze Poko Kohary. Zajrzyj na stronę Burze Poko Kohary (The Storms of Poko Kohara) - poboczne zadanie w naszym poradniku.
 2. Pranie brudów (Dirty Laundry) - Jego opis przejścia jest na stronie Pozostałe poboczne zadania na wyspie Neketaka w naszym poradniku.
 3. Podobieństwo umysłów (Of Like Minds) - Jego opis przejścia jest na stronie Pozostałe poboczne zadania na wyspie Neketaka w naszym poradniku.
 4. Poza światem (A Glimpse Beyond) - Jego opis przejścia jest na stronie Pozostałe poboczne zadania na wyspie Neketaka w naszym poradniku.
 5. Na skróty (Skipping Ahead) - Jego opis przejścia jest na stronie Na skróty (Skipping Ahead) - poboczne zadanie w naszym poradniku.

Uwaga - Na potrzeby odblokowania finałowych zadań Vailiańskiej Kompanii Handlowej nie musisz w ogóle zajmować się questami tej frakcji z grupy Nagroda za głowę (Bounty). Są one w pełni opcjonalne.

Finałowy quest 1 - Niezbyt salomonowy osąd (A Vote of No Confidence)

Po zakończeniu questu Na skróty oraz pozostałych z powyższej listy spotkaj się z Luevą Alvari w Siedzibie Vailiańskiej Kompanii Handlowej w dzielnicy Królewska Przystań w Neketace (M18,4) - Pillars of Eternity 2: Współpraca z Vailiańską Kompanią Handlową - solucja - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Po zakończeniu questu Na skróty oraz pozostałych z powyższej listy spotkaj się z Luevą Alvari w Siedzibie Vailiańskiej Kompanii Handlowej w dzielnicy Królewska Przystań w Neketace (M18,4). Z rozmowy dowiesz się, że chce pozbawić ona dyrektora Castola stanowiska. Musisz wziąć udział w przesłuchaniu przez udziałców, które odbędzie się w biurze dyrektora (M18,7). Możesz od razu się tam przenieść lub dotrzeć tam dopiero gdy będziesz gotowy. Przesłuchanie może mieć dwa główne zakończenia:

 1. Lueva Alvari zostanie oskarżona o działanie na niekorzyść kompanii - Po początkowych powitaniach wybieraj w trakcie przesłuchania te opcje dialogowe, które sprzyjają dyrektorowi: wyprawa do Poko Kohary była sukcesem lub skłam jeśli zakończyła się ona porażką; eksperymenty animacyjne są obiecujące - możesz pomóc sobie opcją dialogową dla Blefowania 6 / Wnikliwości 6 / Historii 6; rozkazy odnośnie przejmowania żył adry zostały wykonane; skłam, że Castol nie brał udziału w handlu niewolnikami - pomóż sobie próbą Stanowczości; dyrektor Castol dobrze wykonuje swoje zadania. Dyrektor Castol pozostanie na stanowisku, zaś Lueva Alvari zostanie wydalona z Vailiańskiej Kompanii Handlowej.
 2. Dyrektor Castol zostanie usunięty ze stanowiska - Po początkowych powitaniach wybieraj w trakcie przesłuchania te opcje dialogowe, które stawiają dyrektora w złym świetle: wyprawa do Poko Kohary była porażką lub skłam jeśli zakończyła się ona sukcesem; eksperymenty animacyjne są niebezpieczne; rozkazy odnośnie przejmowania żył adry nie zostały wykonane; Castol bierze udział w nielegalnym handlu niewolnikami; dyrektor Castol powinien zostać zwolniony. Lueva Alvari zostanie nowym dyrektorem, zaś Castol zostanie wydalony z Vailiańskiej Kompanii Handlowej. W ramach podziękowania otrzymasz od Luevy 2000 złota.

W obu przypadkach odblokujesz nowy finałowy quest Sabotaż w Mosiężnej Cytadeli.

Jeśli Maia podrózuje z drużyną to niezależnie od wybranego wariantu podejmie decyzję o odejściu z drużyny, gdyż zawiązanie bliskiej współpracy z Kompanią Handlową będzie sprzeczne z jej światopoglądem. Nie możesz cofnąć jej decyzji, ale możesz pożegnać się z nią na jeden z kilku sposobów.

Finałowy quest 2 - Sabotaż w Mosiężnej Cytadeli (Sabotage at the Brass Citadel)

Quest ten otrzymasz od dyrektora Castola lub od Luevy Alvari (jeśli to ona została nowym dyrektorem) - Pillars of Eternity 2: Współpraca z Vailiańską Kompanią Handlową - solucja - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Quest ten otrzymasz od dyrektora Castola lub od Luevy Alvari (jeśli to ona została nowym dyrektorem). Plan zakłada infiltrację prochowni Królewskiej Kompanii Martwego Ognia i umieszczenie w niej ładunku wybuchowego. Powróć do dzielnicy Święty Stopień i wejdź do budynku Iglicy Profetów Dusz (M14,4). Przejdź na dach i spotkaj się tam ponownie z Flaune Elette. Otrzymasz od niej ładunek z opóźnionym zapłonem (Timed Explosive). Wyraź gotowość do wzięcia udziału w kolejnym eksperymencie. Drużyna zostanie przeniesiona do wnętrza prochowni w Mosiężnej Cytadeli (M13,5).

W trakcie infiltracji prochowni możesz, lecz nie musisz, skradać się. W przypadku wykrycia zmuszony zostaniesz do rozegrania serii walk. Jeśli mimo wszystko pragniesz unikać wykrycia to powoli przemieszczaj się po piwnicy budynku, obserwuj trasy przemarszu strażników i mijaj ich gdy będzie bezpiecznie. Celem podróży jest pokazany na obrazku magazyn prochu (Powder Stockpile) na zachód od miejsca startu. Możesz wejść w interakcję z pojemnikiem i umieścić w nim ładunek od Elette.

WAŻNA UWAGA - Po umieszczeniu bomby w pojemniku wystartuje "niewidoczny" licznik upływu czasu. Musisz uciec z budynku zanim prochownia eksploduje, bo w przeciwnym razie cała drużyna automatycznie zginie.

Powróć z powrotem w okolice miejsca startu - Pillars of Eternity 2: Współpraca z Vailiańską Kompanią Handlową - solucja - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Powróć z powrotem w okolice miejsca startu. Powinien pojawić się tu patrol strażników i jeśli wymordowałeś osoby z piwnicy to wszczęty zostanie alarm. Możesz podjąć walki (nie ociągaj się w nich, bo ponagla Cię licznik bomby) lub od razu dotrzeć do północnych schodów prowadzących na wyższy poziom prochowni.

Na głównym poziomie prochowni możesz zostać zatrzymany przez strażników i opuścić budynek (walki rozpoczą się na zewnątrz) lub zaatakować ich. Nie warto korzystać z głównego wyjścia z budynku. Zamiast tego dotrzyj do schodów prowadzących na wyższy poziom. Przejdź tam przez małe pomieszczenie i wyjdź z prochowni. Cut-scenka ukaże jej eksplozję. Po zniszczeniu budynku drużyna znajdzie się w losowej uliczce w mieście.

Powróć do Siedziby Vailiańskiej Kompanii Handlowej - Pillars of Eternity 2: Współpraca z Vailiańską Kompanią Handlową - solucja - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Powróć do Siedziby Vailiańskiej Kompanii Handlowej. Po wejściu do środka zatryzma Cię Olesca Sarasco i dowiesz się o konieczności spotkania z królową. Dotrzyj w rezultacie do Pałacu Kahanga. Spotkanie z Królową Onekazą II i innymi zebranymi w sali postaciami (będzie wśród nich m.in. Hazanui Karu) może przebiec na kilka sposobów:

 1. Przedstawienie wersji wydarzeń po myśli Vailiańskiej Kompanii Handlowej - Na potrzeby tego wariantu skłam na początku rozmowy, że nie byłeś świadkiem eksplozji w prochowni. Królowa zmuszona zostanie przyjąć do wiadomości to stanowisko, ale potajemnie nie będzie ci wierzyła. Najważniejsze jest to, że możesz kontynuować opisywaną misję.
 2. Doprowadzenie do konfrontacji w pałacu - Do walk dojdzie jeśli w jakimś momencie rozmowy przyznasz się do uczestnictwa w ataku na zbrojownię. Konieczne będzie rozprawienie się z przedstawicielami frakcji Królewska Kompania Martwego Ognia i Huana (królowa opuści salę tronową przed rozpoczęciem walk). Po walkach i ucieczce z pałacu nadal możesz spotkać się z dyrektorem Castolem / Luevą Alvari.
 3. Oskarżenie Vailiańskiej Kompanii Handlowej o atak na prochownię - To nietypowe rozwiązanie, bo możesz przypodobać się dla odmiany frakcji Huana, której zniszczenie prochowni również jest po myśli. Musisz skłamać i oskarżyć Andacio z Vailiańskiej Kompanii Handlowej o przeprowadzenie sabotażu w prochowni. Wariant ten blokuje możliwość współpracy z Vailiańską Kompanią Handlową, ALE automatycznie staniesz się sojusznikiem frakcji Huana i zaliczysz finałowy quest Huana Mieszanka wybuchowa. Możesz spotkać się z królową i wyruszyć do Ukaizo wraz z jej frakcją (szczegóły na stronie z opisem wariantu 5).

Jeśli wizyta w pałacu zakończyła się po myśli Vailiańskiej Kompanii Handlowej to powróć do dyrektora Castola lub Luevy Alvari. Otrzymasz 5000 złota i możesz omówić szczegóły podróży do Ukaizo.

Dotarcie do Ukaizo

Gra dodaje lokalizację Ukaizo do mapy świata - Pillars of Eternity 2: Współpraca z Vailiańską Kompanią Handlową - solucja - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Gra dodaje lokalizację Ukaizo do mapy świata. Lokacja ta jest w północno-wschodnim narożniku mapy świata, na wschód od Paszczy Popiołów - pokazuje ją dołączony obrazek.

W drodze do Ukaizo może załączyć się kilka scen paragrafowych dotyczących spotkania się z flotą Vailiańskiej Kompanii Handlowej oraz przepłynięcia przez sztorm:

 1. Możesz pomóc statkom Vailiańskiej Kompanii Handlowej w pokonaniu wrogich okrętów (możliwość rozegrania bitew morskich i bezpośrednich walk na pokładzie) lub pozostawić sojuszników na pastwę losu i płynąć dalej.
 2. Możesz napotkać ogromne podwodne stworzenie i zignorować je lub ostrzelać z dział łodzi powodnej. Atak zakończy się sukcesem jeśli masz dostatecznie dobrego działonowego.
 3. Sam sztorm nie będzie stanowił problemu dzięki pomocy ze strony animantów, którzy otworzą portal i zagwarantują statku Widzącego bezpieczną przeprawę.

Po dopłynięciu do Ukaizo możesz na dobre zająć się questem Miasto zaginione w czasie (The City Lost in Time).