Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Chytra propozycja | Zęza | Solucja Pillars of Eternity II Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

Na stronie znajduje się opis przejścia pobocznego zadania Chytra propozycja w grze Pillars of Eternity 2: Deadfire. To jedna z bardziej rozbudowanych opcjonalnych misji powiązanych z frakcją Principi. W ramach zaliczania jej możesz wykonać szereg czynności dla jednego z dwóch wrogo nastawionych do siebie kapitanów.

Spotkania z kapitanami i dotarcie do Wyspy Picera

Musisz spotkać się z Kapitanem Furrante w Latarni Stosu na Zęzie (Dunnage) (M36,10) w ramach zaliczania zadania Symbole śmierci (opis przejścia na stronie Poboczne zadania w Zęzie) - Chytra propozycja | Zęza | Solucja Pillars of Eternity II - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Musisz spotkać się z Kapitanem Furrante w Latarni Stosu na Zęzie (Dunnage) (M36,10) w ramach zaliczania zadania Symbole śmierci (opis przejścia na stronie Poboczne zadania w Zęzie). Podczas rozmowy z Kapitanem Furrante dowiesz się, że chce żebyś pomógł handlarzom niewolników.

Niedługo po opuszczeniu Zęzy otrzymasz list o zapachu wina i prochu strzelniczego z powyższego obrazka. Możesz powrócić do Fortu Martwego Światła żeby spotkać się z kapitan Aeldys - znajdziesz ją w pomieszczeniu dowództwa (M34,17). Aeldys chce pokrzyżować plany Furrante poprzez uwolnienie niewolników i odblokuje to alternatywny sposób zaliczenia questu.

W obu przypadkach musisz popłynać do Wyspy Picera (Crookspur Island). Dopiero po przybyciu na nią należy zadecydować jak się zachować.

Wariant 1 - Wykonanie czynności po myśli Kapitana Furrante

Jeśli chcesz przypodobać się kapitanowi Furrante to musisz sprzymierzyć się z łowcami niewolników - Chytra propozycja | Zęza | Solucja Pillars of Eternity II - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Jeśli chcesz przypodobać się kapitanowi Furrante to musisz sprzymierzyć się z łowcami niewolników. Po dotarciu na Wyspę Picera udaj się w stronę opuszczanej bramy (M37,4). Zatrzyma Cię tam ogr. Najlepiej jest wyrazić chęć udziału w aukcji niewolników, dzięki czemu opuści on most bez dodatkowych problemów. Wybór innego wariantu zachowania może wymusić np. konieczność wykazania się Obrotnością czy całkowicie zablokować możliwość wejścia do fortu.

Dotrzesz na plac aukcyjny (M37,9). Jeśli nie chcesz rozzłościć łowców niewolników to nie odzywaj się w ogóle albo wylicytuj jednego z niewolników - możesz wygrać licytację jeśli podbijesz stawkę do co najmniej 1200 złota. Pogadaj z licytatorką Marccą, która wyśle Cię do Mistrza Kuy.

Możesz już skorzystać z głównego wejścia do fortu (M37,11) - Chytra propozycja | Zęza | Solucja Pillars of Eternity II - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Możesz już skorzystać z głównego wejścia do fortu (M37,11). Kapitan Kua przebywa w swoim biurze (M37,13). Możesz przekazać mu kwotę, za którą wylicytowałeś niewolnika (dołączy do załogi Twojego statku) lub od razu poruszyć temat przybycia na wyspę na prośbę kapitana Furrante. Kapitan Kua chce żeby bohater wymordował przywódców plemienia Wahaki zamieszkujących wyspę Ori o Koiki - otrzymasz quest Na ostrzu włóczni i jego opis przejścia jest w rozdziale o Wyspie Picera.

Po zaliczeniu misji Na ostrzu włóczni powróć do Kapitana Furrante. Kapitan będzie zadowolony. Otrzymasz mnóstwo dodatniej reputacji dla frakcji Principi, 2500 złota oraz unikalną kuszę Niszczyciel Flot (Fleetbreaker).

Wariant 2 - Wykonanie czynności po myśli Kapitan Aeldys

Jeśli chcesz przypodobać sie kapitan Aeldys to musisz przeszkodzić łowcom niewolników w kontynuowaniu handlu niewolnikami - Chytra propozycja | Zęza | Solucja Pillars of Eternity II - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Jeśli chcesz przypodobać sie kapitan Aeldys to musisz przeszkodzić łowcom niewolników w kontynuowaniu handlu niewolnikami. Po dotarciu na Wyspę Picera zacznij od spotkania się na plaży z Seafol (M37,1), z którą możesz porozmawiać na temat niewolników. Dowiesz się, że będzie ona ratowała wszystkie osoby, które dotrą na plażę.

Teoretycznie mógłbyś teraz powtórzyć wszystkie kroki z wariantu 1, które doprowadzą do spotkania z Kapitanem Kuą (M37,13). Mógłbyś wtedy wykorzystać okazję do zamordowania go, przy czym jest to w pełni opcjonalny cel misji. Jeśli mimo wszystko chcesz zabić tę postać to musisz liczyć się z tym, że oprócz Kuy do wyeliminowania byliby również łowcy niewolników, ogry i lew z głównego budynku fortu.

Twoim priorytetem powinno stać się uratowanie niewolników i w tym celu musisz dotrzeć do lochów znajdujących się pod fortem - Chytra propozycja | Zęza | Solucja Pillars of Eternity II - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Twoim priorytetem powinno stać się uratowanie niewolników i w tym celu musisz dotrzeć do lochów znajdujących się pod fortem. Najlepszym sposobem na zrealizowanie tego planu jest przejście przez zalaną jaskinię i wejście do niej znajduje się na plaży (powyższy obrazek) (M37,3). Załączy się scena paragrafowa, w trakcie której zdecyduj się na popełnięcie w stronę jaśniejszego tunelu (ciemny tunel to ślepy zaułek). Dotrzesz do jaskini morskiej (M37,5).

W jaskini przebywają kryształożerne pająki i najwięcej ich jest w gnieździe (M37,6) gdzie spotkasz również królową. Możesz staczać walki z pająkami (miej w pogotowiu antidotum, bo mogą zatruwać drużynę) lub przekraść się obok nich. Docelowo musisz dotrzeć do zamkniętej bramki w jaskini (M37,7), którą możesz otworzyć na wiele sposobów - użyj łomu, zalicz test umiejętności (np. Mocy) czy np. skorzystaj z zaklęcia o korodującym działaniu. Po otwarciu bramki dotrzyj do wejścia do lochów (M37,8).

Inne zejścia do lochów znajdują się już w głównej części fortu, a konkretnie na placu aukcyjnym (M37,10) i wewnątrz fortu (M37,12). Każdego z tych przejść pilnuje łowca niewolników. Musisz liczyć się z ryzykiem rozpoczęcia walk lub podjąć próbę przekradnięcia się obok strażnika.

Niewolnicy są przetrzymywani w dwóch różnych celach w lochach - w południowej (M37,14) oraz we wschodniej (M37,17) części mapy - Chytra propozycja | Zęza | Solucja Pillars of Eternity II - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Niewolnicy są przetrzymywani w dwóch różnych celach w lochach - w południowej (M37,14) oraz we wschodniej (M37,17) części mapy. W przypadku celi Wahaki możesz porozmawiać z Bauhą (uwaga - jeśli podejdziesz do celi rzuci się na bohatera - możesz wybronić się próbą Mocy). Cele możesz otworzyć polegając na umiejętności Mechanika lub zdobywając klucz. W tym drugim przypadku musisz dotrzeć do sali tortur w północnej części lochów (M37,16). Przebywa tam Nadzorca Grom, który jest najsilniejszym ogrem możliwym do napotkania w forcie. Najpierw rozpraw się ze słabszymi łowcami niewolników, a już podczas atakowania Groma trzymaj z dala od niego słabszych członków drużyny i wykorzystuj to, że jest wrażliwy na przypadłości zręczności. Nadzorca pozostawia po sobie m.in. duży żelazny klucz (powyższy obrazek).

Po uwolnieniu każdej grupy niewolników załączy się rozmowa. Najlepiej polecić im skorzystanie z przejścia przez jaskinię morską. Bauha będzie domyślnie chciała zaatakować łowców niewolników. Możesz jej na to pozwolić (a nawet do niej dołączyć), ale w takiej sytuacji niektórzy tubylcy mogą zginąć. Jeśli nie chcesz żeby żaden z więźniów został zabity to użyj Zastraszenia 10 lub Przetrwania 8 żeby nakłonić Bauhę do zmiany zdania i ucieczki z fortu.

Powróć na swój statek i dotrzyj do Fortu Martwego Światła żeby spotkać się z Kapitan Aeldys. Kapitan będzie zadowolona. Otrzymasz mnóstwo dodatniej reputacji dla frakcji Principi, 2500 złota oraz unikalny Kaptur Czarnego Ostrza (Blackblade's Hood).