Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Lokalizacja pomocników w Pillars of Eternity 2 Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

Oprócz pełnoprawnych towarzyszy, w Pillars of Eternity 2 Deadfire trafisz również na pomocników (sidekicks). Nie są oni słabsi w walce i tak samo widnieją na pasku drużyny, ale z pomocnikami nie możesz nawiązywać relacji czy romansów. Są to po prostu mniej rozbudowane postacie, które nie posiadają unikalnych misji i nie uczestniczą w systemie relacji.

Niniejsza strona zawiera lokalizacje wszystkich pomocników w grze, razem z ich klasami postaci do wyboru. Lokalizację pełnoprawnych towarzyszy natomiast znajdziesz na osobnej stronie poradnika.

Konstanten

Konstanten przebywa w zaznaczonej na mapie karczmie. - Lokalizacja pomocników w Pillars of Eternity 2 - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry
Konstanten przebywa w zaznaczonej na mapie karczmie.

Konstanten znajduje się w Królewskiej Przystani (M11) w Neketace, a dokładnie w karczmie Dzika Klacz (M19) na drugim piętrze. Możesz u niego zakupić odprężającą kąpiel, ale jeśli przeprowadzisz z nim dłuższą rozmowę, to Konstanten poprosi o możliwość przyłączenia się do drużyny.

Klasy postaci dostępne dla Konstantena:

 1. Pieśniarz
 2. Barbarzyńca
 3. Wyjec (Barbarzyńca + Pieśniarz)

Ydwin

Ydwin również przebywa w Neketace, ale tym razem jest to Święty Stopień (M14) - Lokalizacja pomocników w Pillars of Eternity 2 - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Ydwin również przebywa w Neketace, ale tym razem jest to Święty Stopień (M14). Ydwin stacjonuje w budynku zaznaczonym na powyższej mapie (drugie piętro). Krótka rozmowa pozwoli na przyłączenie jej do drużyny.

Klasy postaci dostępne dla Ydwin:

 1. Mentalny prześladowca (Enigmatyk + Łotrzyk)
 2. Łotrzyk
 3. Enigmatyk

Fassina

Fassina to ostatni pomocnik przebywający w Neketace - tym razem jest to Taras Periki (M15), a dokładnie lokacja Posępny Kredens (wejście zostało oznaczone na powyższym obrazku) - Lokalizacja pomocników w Pillars of Eternity 2 - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Fassina to ostatni pomocnik przebywający w Neketace - tym razem jest to Taras Periki (M15), a dokładnie lokacja Posępny Kredens (wejście zostało oznaczone na powyższym obrazku). Zanim jednak będziesz mógł przyłączyć Fassine do drużyny musisz ukończyć zadanie Skarbiec arcymaga - wiąże się to z dostaniem się do pobliskiej Posiadłości Arkemyra. Więcej informacji o zadaniu uzyskasz na stronie "Skarbiec arcymaga" w rozdziale "Wyspa Neketaka".

Po wykonaniu zadania wystarczy porozmawiać z Fassiną - czarodziejka chętnie dołączy do twojej drużyny.

Klasy postaci dostępne dla Fassiny:

 1. Mag
 2. Uczony (Mag + Pieśniarz)
 3. Czarnoksiężnik (Mag + Druid)

Rekke

Przyłączenie Rekke do drużyny wiąże się z dość długą wyprawą morską - Lokalizacja pomocników w Pillars of Eternity 2 - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Przyłączenie Rekke do drużyny wiąże się z dość długą wyprawą morską. Musisz do tego użyć statku i wypłynąć na mapę świata.

Spójrz na powyższy obrazek. Czerwonym kolorem jest oznaczona przybliżona pozycja Rekke - a właściwie porzuconych zapasów (beczki i skrzynie), które na pewno spotkałeś podczas podróży. Jednak w tym przypadku, podpłynięcie do zapasów uruchomi scenę paragrafową - dowiesz się, że znajduje się tam jakaś osoba. Wciągnięcie jej na pokład doprowadzi do rozmowy z Rekke i tym samym będziesz mógł go przyłączyć do drużyny.

Dla ułatwienia, na obrazku zaznaczono jeszcze (kolorem żółtym) wyspę Neketaka. Przydatne mogą się okazać również dokładne współrzędne - 15° 9' S, 69° 7' E. Możesz je sprawdzić w prawym górnym rogu ekranu, tuż nad przyciskiem "Znane miejsca (Known Locations)". Współrzędne zmieniają się, gdy twój statek się porusza.

Klasy postaci dostępne dla Rekke:

 1. Wojownik
 2. Awanturnik (Wojownik + Mnich)
 3. Brutal (Wojownik + Barbarzyńca)