Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Czas ponownie odwiedzić Eorę! W poradniku do Pillars of Eternity 2 znajdziesz wszystko co najważniejsze do ukończenia gry m.in. solucję zawierającą wszystkie zadania główne i poboczne, opis wszystkich klas, porady dotyczące walki czy rozwoju postaci i wiele więcej.

Niniejszy nieoficjalny poradnik do gry Pillars of Eternity 2 Deadfire to potężne kompendium wiedzy, z którym każdy poszukiwacz przygód powinien zapoznać się, nim zbierze drużynę i wyruszy ocalić świat. Na początkowych stronach naszego poradnika znajduje się przewodnik po grze Pillars of Eternity 2 Deadfire. Porusza on wszystkie najistotniejsze kwestie, takie jak utworzenie i rozwój postaci, odnajdywanie towarzyszy i zarządzanie drużyną, dowodzenie statkiem, staczanie walk, eksplorowanie świata gry, poleganie na craftingu i zaklinaniu przedmiotów, skradanie się czy konfigurowanie sztucznej inteligencji członków drużyny.

Przewodnik otwierają porady na start, które pozwalają w zrozumieniu najważniejszych tematów jeszcze przed przystąpieniem do rozgrywki. W przewodniku nie mogło również zabraknąć rozdziału z listą wszystkich dostępnych osiągnięć Steam. Ważną część przewodnika po Pillars of Eternity 2 Deadfire stanowi rozdział FAQ z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. Podpowiada on między innymi, jak łatwo zdobywać punkty doświadczenia, jak szybko wzbogacić się, jak otwierać zamknięte pojemniki, jak odpoczywać, gdzie łatwo zdobyć dobre bronie i pancerze czy jak ponownie rozdysponować punkty rozwoju postaci.

W naszym poradniku do Pillars of Eternity 2 Deadfire połączyliśmy atlas świata oraz opis przejścia gry. Dokonaliśmy tu podziału na najważniejsze wyspy na mapie świata. Każdy z tych obszarów ma wysokiej jakości mapy wszystkich najważniejszych lokacji oraz solucję do wszystkich głównych i pobocznych questów. Opisy przejścia poszczególnych zadań uwzględniają różne warianty zachowania w zależności od dysponowania różnymi umiejętnościami i statystykami postaci oraz dostępne decyzje i konsekwencje dokonywanych wyborów. Atlas świata zamyka rozdział z najważniejszymi zestawieniami. Zawiera on między innymi listę pupilów (zwierzaków mogących dodać premię do statystyk drużyny) oraz listę rzadkich artefaktów wraz z miejscami ich odnajdywania lub zdobywania.

Pillars of Eternity 2 Deadfire to kontynuacja udanego klasycznego RPG-a z 2015 roku. Tym razem przenosimy się na tytułowy Archipelag Martwego Ognia, zaś celem przewodnim gry jest doścignięcie boga światła Eothasa, który niespodziewanie powrócił do życia. Podobnie jak w pierwszej części Pillars of Eternity wydarzenia obserwowane są w rzucie izometrycznym, a gracz kontroluje drużynę śmiałków. Walki w dalszym ciągu rozgrywane są w czasie rzeczywistym z opcją aktywnej pauzy, przy czym w Deadfire gracz ma jeszcze więcej wyborów i dzięki temu wielu bitew łatwiej jest uniknąć, polegając na sprycie czy perswazji.

PoE 2 Deadfire: Oznaczenia kolorystyczne w poradniku

W atlasie i opisie przejścia w naszym poradniku do Pillars of Eternity 2 Deadfire zastosowaliśmy następujące oznaczenia kolorystyczne:

 1. Czerwonym kolorem oznaczone zostały napotykane postacie niezależne oraz przeciwnicy i potwory, których musimy pokonywać w trakcie przechodzenia gry.
 2. Niebieskim kolorem oznaczone zostały nazwy odwiedzanych w grze wysp, miast, wiosek, lochów i wszystkich innych unikalnych lokacji.
 3. Zielonym kolorem oznaczone zostały przedmioty - te, które sami odnajdujemy, te, które otrzymujemy w formie nagród za zaliczone questy, oraz te, które możemy kupować od handlarzy.
 4. Pomarańczowym kolorem oznaczone zostały te miejsca w grze, w których musimy polegać na statystykach postaci lub na ich konkretnych umiejętnościach po to żeby np. zaliczyć próbę w scenie paragrafowej czy przekonać rozmówcę do swoich racji.
 5. Pogrubioną czcionką oznaczone zostały tytuły questów.

PoE 2 Deadfire: Porady dla początkujących

Jeszcze przed rozpoczęciem Pillars of Eternity 2 Deadfire polecamy zapoznać się z naszym rozdziałem z zestawem najważniejszych podstawowych porad. Ułatwi to zrozumienie najważniejszych zależności i mechanik gry, zmniejszając ryzyko popełnienia poważnych błędów mogących doprowadzić do osłabienia drużyny czy nawet przedwczesnej śmierci towarzyszy.

 1. Wybierz najlepszy poziom trudności. Na potrzeby zaliczenia gry po raz pierwszy najlepiej sprawdzi się klasyczny poziom trudności, dzięki czemu gra nie będzie za łatwa ani zbyt trudna. Poziom trudności możesz w każdej chwili zmienić z poziomu menu opcji, ale niektóre zmiany (np. w kwestii liczebności przeciwników) nie będą natychmiastowe.
 2. Starannie przemyśl wybór głównego bohatera. Jedna z najważniejszych nowości w Deadfire to możliwość utworzenia postaci wieloklasowej. Taki bohater ma do dyspozycji więcej umiejętności, ale nie może osiągnąć maksymalnego poziomu rozwoju w obrębie danej klasy i samo rozwijanie go przy awansach na kolejne poziomy doświadczenia jest bardziej złożone.
 3. Dobierz członków drużyny o różnych klasach i umiejętnościach. W Pillars of Eternity 2 Deadfire drużyna może liczyć maksymalnie pięciu członków (w pierwszej części serii było to maksymalnie sześć osób). Dobranie bohaterów o różnych umiejętnościach i specjalizacjach pozwoli na bycie dobrze przygotowanym do walk, spotkań z postaciami niezależnymi i scen paragrafowych.
 4. Koniecznie polegaj na autopauzie w walkach. Autopauza to nie kosmetyczny dodatek, ale obowiązkowy element mechaniki gry w trakcie niemal każdej potyczki. Polegaj na niej żeby dokładnie zaplanować kolejne ruchy dla członków drużyny czy żeby reagować na zmieniający się przebieg walk. Możesz też dokładnie ustawić kiedy autopauza ma się samoczynnie włączać (np. po zauważeniu wrogów).
 5. Szukaj okazji do zdobywania XP. W PoE 2 Deadfire najwięcej punktów doświadczenia możesz zdobywać dzięki zaliczaniu zadań, tak więc przepytuj wszystkie postacie niezależne żeby otrzymywać kolejne misje. Oprócz tego staczaj częste walki z potworami i staraj się odwiedzać wszystkie lokacje, gdyż dzięki eksploracji też otrzymuje się XP.
 6. Często skradaj się. Prowadzenie działań z ukrycia jest pomocne w wielu sytuacjach w grze. Możesz przede wszystkim dzięki temu zaskakiwać przeciwników i już na starcie bitwy osłabiać ich atakami z ukrycia. Możesz też używać tej funkcji do wykradania przedmiotów ze skrzyń czy polegania na kradzieży kieszonkowej (tu musisz oddzielnie rozwijać umiejętność Zwinne dłonie).
 7. Zbieraj przedmioty przydatne podczas eksploracji. Mowa tu o takich "gadżetach" jak wytrychy, łom czy linka z kotwiczką. Przedmiotów tych możesz używać w wybranych miejscach w świecie gry i mogą ci one pomagać w odblokowywaniu dostępu do sekretnych lokacji czy korzystaniu z alternatywnych ścieżek do celu podróży.
 8. Przeglądaj wszystkie nowo otrzymane questy w dzienniku. W Pillars of Eternity 2 Deadfire nie możesz polegać na znacznikach ani innych "wspomagaczach" pomocnych w ustaleniu kolejnego miejsca związanego z daną misją. Musisz dokładnie czytać opisy zadań i na ich podstawie ustalać kolejne kroki. Dodatkowo przy tytule questu mogą być widoczne czaszki informujące o jego poziomie trudności.
 9. Jak najczęściej zapisuj stan gry. W PoE 2 Deadfire bardzo łatwo można zginąć, nie tylko w wyniku ataków silnych potworów, ale i np. po wejściu na pułapkę. Polegaj na manualnych, szybkich i automatycznych sejwach. Jeśli członkowie drużyny doznali kontuzji to odsyłaj ich na odpoczynek (gospoda lub rozstawienie obozowiska) żeby trwałe rany nie doprowadziły do ich bezpowrotnej śmierci.

Po więcej podpowiedzi i wskazówek zajrzyj do osobnego rozdziału Porady na start.

PoE 2 Deadfire: Wszystkie misje główne

Poniżej zamieszczamy listę wszystkich głównych zadań gry Pillars of Eternity 2 Deadfire. Wyszczególniliśmy tutaj zadania, których zaliczenie jest wymagane do ukończenia głównej fabuły gry.

Wyspa Maje

 1. Prolog
 2. Los rozbitka
 3. Ścigając boga
 4. Żyły Eory

Wyspa Hasongo

 1. Odległe światło

Paszcza Popiołów

 1. Oczekuje w ogniu

Nadciągająca burza

 1. Ogólne informacje
 2. Wariant 1: Dotarcie do Ukaizo bez pomocy żadnej z frakcji
 3. Wariant 2: Współpraca z frakcją Królewska Kompania Martwego Ognia
 4. Wariant 3: Współpraca z frakcją Principi
 5. Wariant 4: Współpraca z frakcją Vailiańska Kompania Handlowa
 6. Wariant 5: Współpraca z frakcją Huana

Ukaizo

 1. Miasto zaginione w czasie

PoE 2 Deadfire: Wszystkie misje poboczne

Poniżej zamieszczamy listę wszystkich pobocznych zadań gry Pillars of Eternity 2 Deadfire. Wyszczególniliśmy tutaj zadania, których zaliczenie nie jest wymagane do ukończenia głównej fabuły gry, ale możesz się nimi zająć, jeśli masz na to ochotę.

Wyspa Maje

 1. Pomocne dłonie
 2. Płonące mosty
 3. Przywracanie porządku
 4. Pijany żeglarz
 5. Eksmisja
 6. Podstawowy personel
 7. Podstawowe zapasy

Wyspa Neketaka

 1. Konflikt pomiędzy rodzinami Valera i Bardatto
 2. Pieśń okaryny
 3. Na tacę albo na tacy
 4. Epitafium umarłego
 5. Skarbiec arcymaga
 6. Cienie Neketaki
 7. Zadania z grupy Nagroda za głowę (Bounty)
 8. Zadania z grupy Tworzenie map archipelagu
 9. Długa historia długu
 10. Sztuka negocjacji
 11. Zaplecze
 12. Gorzkie lekarstwo
 13. Wszyscy na pokład
 14. Pokarm dla duszy (Food for Thought)
 15. Przypieczętowany los (Sealed Fate)
 16. Ostatnie życzenie (Her Last Request)
 17. Tajemnice handlowe (Trade Secrets)
 18. Towary i usługi (Goods and Services)
 19. Mosiężne Imperium (The Brass Empire)
 20. Aksamitne rękawiczki, mosiężne pięści (Velvet Glove, Brass Fist)
 21. Poza światem (A Glimpse Beyond)
 22. Pranie brudów
 23. Podobieństwo umysłów
 24. Owocny sojusz
 25. Kariera importera

Wyspa Tikawara

 1. Furia rodzicielki (Broodmother's Fury)
 2. Owoce niezgody (Plucked Fruit)

Wyspa Poko Kohara

 1. Burze Poko Kohary

Fort Martwego Światła

 1. Porachunki z piratem

Wyspa Sayuka

 1. Sezon łowiecki
 2. Przerost
 3. Afera na Wyspie Picera (Clearing Out Crookspur)

Zęza

 1. Chytra propozycja
 2. Zadania z grupy Nagroda za głowę (Bounty)
 3. Symbole śmierci
 4. Żelazny bebech
 5. Artysta potrzebny od zaraz

Wyspa Picera

 1. Na ostrzu włóczni (Tip of the Spear)

Wyspa Ori o Koiki

 1. Barbarzyński sojusz

Wyspa Motare o Kozi

 1. Ostatnie Sanktuarium

Strzaskana Rafa

 1. Kraina marzeń

Wioska Junvików

 1. Zaginione grymuary

Obserwatorium Bekarny

 1. Badania Bekarny

Pahowane

 1. Na skróty

PoE 2 Deadfire: Wszystkie misje towarzyszy

Poniżej zamieszczamy listę wszystkich zadań towarzyszy gry Pillars of Eternity 2 Deadfire. Wykonując te zadania, będziesz mieć okazję przyłączenia do swojej drużyny dodatkowych postaci.

 1. Latarnia Gauna - zadanie Xoti
 2. Oświecona droga - zadanie Edera
 3. Zew kuriera - zadanie Mai
 4. Czarnoksiężnik i dżentelmen - zadanie Serafena
 5. Ostatni dzwonek - zadanie Pellaginy
 6. Malowanie maski - zadanie Alotha

PoE 2 Deadfire Beast of Winter: Wszystkie misje główne

 1. Gość honorowy
 2. Wzlot i upadek
 3. Zatopione królestwo
 4. Bezkresne zapytania
 5. Płonący most
 6. Śnieżny świat śmierci

PoE 2 Deadfire Beast of Winter: Wszystkie misje poboczne

 1. Wierchuszka
 2. Toast za umarłych
 3. Ostatnia pielgrzymka

PoE 2 Deadfire: Wszystkie klasy postaci

Wybór klasy postaci to jedna z najważniejszych decyzji podejmowanych w każdej grze RPG. W naszym poradniku znajdziesz dokładny opis klas gry PoE 2 Deadfire, a także przykładowe buildy i sposoby rozwoju.

 1. Barbarzyńca
 2. Pieśniarz
 3. Enigmatyk
 4. Druid
 5. Wojownik
 6. Mnich
 7. Paladyn
 8. Kapłan
 9. Łowca
 10. Łotrzyk
 11. Mag

PoE 2 Deadfire: Wymagania sprzętowe na PC

 1. System operacyjny: Windows 7 / 8.1 / 10 64 bitowy
 2. Procesor: Intel Core i3-2100T 2.50 GHz / AMD Phenom II X3 B73
 3. Karta graficzna: ATI Radeon HD 4850 lub NVIDIA GeForce 9600 GT
 4. Pamięć RAM: 8 GB
 5. Miejsce na dysku: 14 GB

Wymagania dla innych ustawień graficznych gry znajdziesz na osobnej stronie Wymagania sprzętowe.

FAQ: Mam problem i szukam odpowiedzi

Pillars of Eternity 2 Deadfire to trudna i skomplikowana gra. Z pomocą przychodzi na szczęście rozdział FAQ naszego poradnika, w którym znajdziesz odpowiedzi na wiele tematów związanych z tą produkcją.

 1. Chcę szybciej rozwinąć drużynę - Zajrzyj na stronę Jak łatwo zdobywać punkty doświadczenia XP? - Doświadczenie możesz zdobywać dzięki zaliczaniu questów, odwiedzaniu lokacji i rozprawianiu się z potworami.
 2. Potrzebuję złota na zakup lepszego sprzętu - Zajrzyj na stronę Jak szybko się wzbogacić? - Złoto możesz gromadzić dzięki zaliczaniu pobocznych questów, sprzedawaniu odnajdywanych w świecie gry przedmiotów oraz kradzieży.
 3. Nie mogę otworzyć drzwi lub skrzyni - Zajrzyj na stronę Jak otwierać drzwi i skrzynie? - Rozwijaj Mechanikę u swoich podwładnych oraz staraj się zawsze mieć spory zapas wytrychów.
 4. Mój bohater doznał kontuzji - Zajrzyj na stronę Jak i gdzie odpoczywać? - Kontuzje pojawiają się gdy członek drużyny został powalony w trakcie bitwy lub gdy wszedł na pułapkę. Odpoczynek jest jedynym sposobem na usunięcie trwałych ran. Jeśli zignorujesz odpoczynek to możesz docelowo przyczynić się do bezpowrotnej śmierci danej postaci.
 5. Źle rozdzieliłem punkty rozwoju dla mojego bohatera - Zajrzyj na stronę Czy mogę ponownie rozdysponować punkty rozwoju? - Musisz odwiedzić jednego z handlarzy w świecie gry i opłacić ponowny trening bohatera, aby dokonać resetu postaci.

Informacje o Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Autorzy : Grzegorz Alban3k Misztal, Jacek Stranger Hałas, Radosław Wasik

Poradnik zawiera : strony: 210, ilustracje: 607 , mapy i obrazki z oznaczeniami: 53.

Pillars of Eternity II: Deadfire - Beast of Winter DLC

Ostatnia aktualizacja : 8 sierpnia 2018, odwiedź Pillars of Eternity II: Deadfire - Beast of Winter DLC

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 8 maja 2018, odwiedź Poradnik do gry

Opis przejścia

Ostatnia aktualizacja : 8 maja 2018, odwiedź Opis przejścia

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry