Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity 2 Beast of Winter: Gość honorowy - solucja, opis przejścia Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

Niniejsza strona opisuje pierwsze zadanie DLC Beast of Winter w grze Pillars of Eternity 2 Deadfire - Gość honorowy (An Honored Guest). Jest to krótkie zadanie wprowadzające gracza do fabuły dodatku.

Jak rozpocząć zadanie?

Zadanie powinno rozpocząć się automatycznie po wczytaniu zapisu gry przed ukończeniem głównego wątku fabularnego - otrzymasz list, a jego przeczytanie wiąże się z rozpoczęciem misji - Pillars of Eternity 2 Beast of Winter: Gość honorowy - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Zadanie powinno rozpocząć się automatycznie po wczytaniu zapisu gry przed ukończeniem głównego wątku fabularnego - otrzymasz list, a jego przeczytanie wiąże się z rozpoczęciem misji. Jeśli tak się nie stanie, to udaj się do najbliższego miasta, wejdź do niego, a następnie skieruj się na swój statek.

Po przeczytaniu listu należy udać się do Strażnicy Heroldów (M1). Jest to nowa lokacja położona w prawym, dolnym rogu mapy świata. Po otrzymaniu zadania lokacja zostanie odkryta na mapie świata, więc nie ma problemu z jej odnalezieniem.

Spotkanie z Vatnirem

Po dotarciu do Strażnicy Heroldów (M1), należy udać się do Vatnira, czyli głównego herolda wioski - Pillars of Eternity 2 Beast of Winter: Gość honorowy - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Po dotarciu do Strażnicy Heroldów (M1), należy udać się do Vatnira, czyli głównego herolda wioski. Znajduje się on w Schronieniu Heroldów (M3,3). Po podejściu do Vatnira, automatycznie rozpocznie się dialog, a ty wysłuchasz krótkiego kazania. Uroczystość przerwie jednak hałas z zewnątrz. Wszyscy zgromadzeni wybiegną z budynku, a twoim kolejnym celem jest wyjście na zewnątrz.

Walka z Posłanniczką

Powodem hałasu na zewnątrz okaże się przybycie smoka - Posłanniczki (The Messenger) - Pillars of Eternity 2 Beast of Winter: Gość honorowy - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Powodem hałasu na zewnątrz okaże się przybycie smoka - Posłanniczki (The Messenger). Na początek musisz z nią porozmawiać, ale niezależnie od wybranych opcji dialogowych rozpocznie się walka. Posłanniczka nie jest szczególnie wymagającym przeciwnikiem, głównie z tego faktu, że występuje w pojedynkę i nie odznacza się specjalnymi zdolnościami czy zachowaniem. Jedyną pomocą dla Posłanniczki są wskrzeszani heroldzi pod nazwą Lśniący przywrócony (Liminous Revenant), ale są to bardzo łatwi do zabicia przeciwnicy. Postacie potrafiące atakować z dalekiego dystansu możesz ustawić na podwyższeniu przed wejściem do Schronienia Heroldów, a pozostałych bohaterów skierować do walki w zwarciu.

Odnalezienie Vatnira

Po zabiciu Posłanniczki okaże się, że Vatnir gdzieś zniknął - musisz go odszukać - Pillars of Eternity 2 Beast of Winter: Gość honorowy - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Po zabiciu Posłanniczki okaże się, że Vatnir gdzieś zniknął - musisz go odszukać. Znajduje się on niedaleko, bo w Schronieniu Heroldów (M3), dokładnie w Tajemnej komnacie (M3,4). Aby się tam dostać musisz wejść w interakcje z czaszką wiszącą w Pokoju Vatnira (M3,2). Kliknięcie na czaszkę uruchomi okno dialogowe - wybierz jedną z opcji, aby otworzyć tajemne przejście.

W kolejnym pokoju odnajdziesz Vatnira - porozmawiaj z nim. W trakcie rozmowy dostaniesz od niego Czekany Vatnira (Vatnir's Icepicks), które pozwolą ci się dostać do lokacji Wysoka wychodnia (M4). Musisz również podjąć wybór czy chcesz zabić Vatnira czy go oszczędzić. Jeśli go oszczędzisz, to możesz go przyłączyć do drużyny jako pomocnika - klasy postaci dostępne do wyboru to Kapłan, Celebrant (Kapłan + Pieśniarz) albo Zelota (Kapłan + Łotrzyk).

Jeżeli postanowisz zabić Vatnira, to musisz przekonać Herolda Hafjorna, że to nie ty jesteś sprawcą. W przeciwnym wypadku wszyscy mieszkańcy wioski cię zaatakują, a ty stracisz możliwość wykonania kilku misji. Przekonać Hafjorna możesz za pomocą jednej z dwóch unikalnych opcji dialogowych - pierwsza wymaga Religia 16, a druga Zastraszanie 18.

Niezależnie od wyboru, Hafjorn zostanie nowym, głównym heroldem, a ty ukończysz misję Gość honorowy. Oprócz tego otrzymasz kolejne zadanie - Wzlot i upadek (To Rise and Decline).

Uwaga - Warto jeszcze przeszukać Tajemną komnatę, aby z ukrytego schowku zabrać Kamienny bożek (Stone Relic) - przyda on się w misji Wzlot i upadek.