Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pozostałe zadania poboczne | wyspa Tikawara | Solucja Pillars of Eternity II Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

Na stronie znajdują się opisy przejścia mniejszych opcjonalnych zadań Pillars of Eternity 2: Deadfire, które możesz dodać do dziennika głównego bohatera podczas pobytu na wyspie Tikawara (ważniejsze i większe poboczne zadania opisaliśmy na osobnych stronach w naszym opisie przejścia).. Warto zająć się zaliczeniem wszystkich tych questów, bo możesz zdobyć dzięki temu sporo doświadczenia, różnorakie nagrody oraz poprawić swoje relacje z wybranymi postaciami lub frakcją Huaną zamieszkującą wyspę.

Furia rodzicielki (Broodmother's Fury)

Jak odblokować: Rozmowa z Himuihi (M27,4).

Od Himuihi (M27,4) dowiesz się, że pragnie śmierci rodzicielki lagufatów (jeszcze w trakcie początkowej części rozmowy możesz wykazać się między innymi wiedzą z dziedziny Przetrwania) - Pozostałe zadania poboczne | wyspa Tikawara | Solucja Pillars of Eternity II - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Od Himuihi (M27,4) dowiesz się, że pragnie śmierci rodzicielki lagufatów (jeszcze w trakcie początkowej części rozmowy możesz wykazać się między innymi wiedzą z dziedziny Przetrwania). Wybierz dowolne wyjście z wioski i po załadowaniu mapy wyspy kieruj się na północny-zachód.

Musisz najpierw dotrzeć do Przełęczy Boa Hika (Boa Hika Pass). Do zaliczenia jest tu scena paragrafowa z dzikami i lagufatami (szczegóły na stronie z opisem mapy M27). Niezależnie jak ją rozegrasz kontynuuj podróż aż dotrzesz do pokazanego na obrazku Wąwozu Hohina (Hohina Ravine) (mapa M28). Przenieś się do niego i rozpocznij jego eksplorację. Podczas przeprawy uważaj na pojedyncze pułapki oraz na potwory - będziesz wpadał na lagufaty i na żuki skarabeusze.

Kieruj się w stronę północnej części wąwozu - Pozostałe zadania poboczne | wyspa Tikawara | Solucja Pillars of Eternity II - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Kieruj się w stronę północnej części wąwozu. Rodzicielkę lagufatów (Lagufaeth Broodmother) po raz pierwszy zauważysz przy wodospadzie (M28,4), ale jej legowiskiem jest grzęda rodzicielki (M28,5). Możesz tu zachować się na dwa główne sposoby:

  1. Zamordowanie rodzicielki i wszystkich pozostałych lagufatów. Możesz od razu zaatakować potwory lub poprzez wybranie odpowiedniej opcji dialogowej w trakcie rozmowy. Rodzicielka jest z oczywistych względów bardziej wytrzymała, ale uważaj też na lagufaty władające magią. Po bitwie zbadaj zwłoki rodzicielki i odnajdź głowę rodzicielki z Tikawary oraz naszyjnik Morskie błyskotki (Baubles of the Fin) (+1 do Kondycji i Intelektu, zapewnienie Okrucieństwa i osobliwości).
  2. Porozmawianie z rodzicielką i spełnienie jej prośby. W trakcie próby porozumienia się z rodzicielką możesz wybrać opcje dialogowe dla enigmatyka lub łowcy, ale i bez tego uda ci się ją zrozumieć. Ustalisz, że rodzicielka pragnie uwolnienia swoich młodych. Możesz powrócić do Tikawary i dotrzeć do klatki z młodymi lagufatami (M27,3) (powyższy obrazek). Ma ona zamek zaledwie 3 poziomu, ale jeśli zostaniesz przyłapany przez Pekeho na otwarciu klatki to pogorszysz swoje relacje z frakcją Huana (warto zaczekać na nastanie nocy lub aż Pekeho odejdzie albo użyć zaklęcia niewidzialności). Po uwolnieniu kreatur powróć do rodzicielki i poproś ją o to żeby trzymała się z dala od wioski. Otrzymasz od niej naszyjnik Morskie błyskotki (Baubles of the Fin) (+1 do Kondycji i Intelektu, zapewnienie Okrucieństwa i osobliwości).

Powróć do Himuihi (M27,4). Jeśli rodzicielka nadal żyje to rozmówczyni będzie niepocieszona. Jeśli zamordowałeś rodzicielkę to pokaż kobicie trofeum. W nagrodę otrzymasz pas z trollowej skóry (Trollhide Belt) (odnowienie 1 punktu zdrowia co 6 sekund) i dużo punktów dodatniej reputacji Huana.

Owoce niezgody (Plucked Fruit)

Jak odblokować: Rozmowa z Mukumu (M27,5).

Dotrzyj do centralnej części wioski gdzie spotkasz Mukumu oraz przywiązanego do słupa Tamau (M27,5) - Pozostałe zadania poboczne | wyspa Tikawara | Solucja Pillars of Eternity II - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Dotrzyj do centralnej części wioski gdzie spotkasz Mukumu oraz przywiązanego do słupa Tamau (M27,5). Możesz obiecać przyjrzeć się sprawie kradzieży owoców i warto od razu zadać Tamau serię pytań. W pierwszej kolejności powinieneś:

  1. Porozmawiać z Pekeho (M27,3). Możesz przeprowadzić z nim "standardową" rozmowę lub użyć Blefowania 4 / Intuicji 3 żeby pomyślnie oskarżyć go o kłamstwo. Pekeho potwierdzi, że Tamau nie ukradł owoców, ale nawet jeśli powrócisz do Mukumu i powiesz mu o tym to nie będzie to wystarczający dowód.
  2. Dotrzeć do chatki kuaru (M27,6) i porozmawiać w niej z Rongim. W trakcie rozmowy możesz wesprzeć się Intuicją 5 lub zajrzeć do zaznaczonej na powyższym obrazku skrzynki. W skrzynce jest dziennik Rongiego (Rongi's Journal). Nie musisz go wyjmować ze skrzyni (zostałoby to potraktowane jako kradzież) - kliknij na nim prawym przyciskiem myszy żeby go przeczytać. Dowiesz się, że Rongi każdej nocy odwiedza plażę.
Kolejny ważny trop to odnalezienia skradzionego owocu koiki - Pozostałe zadania poboczne | wyspa Tikawara | Solucja Pillars of Eternity II - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Kolejny ważny trop to odnalezienia skradzionego owocu koiki. Dotrzyj na zachodnią plażę (M27,2). Możesz:

  1. Użyć postaci z wysoką Percepcją i odnaleźć z jej pomocą pokazaną na obrazku skrytkę. Jest w niej suszony owoc koiki (Dried Koiki Fruit).
  2. Zaczekać na nastanie północy (możesz użyć opcji przyśpieszenia czasu lub odpoczynku) i zagadać do Rongiego, który się tu pojawi. Okaże się, że to on był złodziejem - użyj Zastraszenia 4 lub Blefowania 5 żeby łatwieć wydobyć od niego zeznanie winy. Możesz też zażądać łapówki za zachowanie wyniku śledztwa dla siebie - 400 złota.

Quest ten może mieć kilka zakończeń. Jeśli sam odnalazłeś na plaży skrzynkę z owocem to możesz albo od razu powrócić z nią do Mukumu albo najpierw jeszcze odwiedzić Rongiego i oskarżyć go o kradzież (także i tu możesz zażądać łapówki - 400 złota). Jeśli przyłapałeś w nocy Rongiego to możesz powrócić ze zdobytą wiedzą do Mukumu.

W trakcie rozmowy z Mukumu możesz:

  1. Zezwolić na to żeby na Tamau wykonano egzekucję.
  2. Wyjawić prawdę i oskarżyć Rongiego o kradzież.
  3. Skłamać i powiedzieć, że to jednak Tamau był złodziejem.

W nagrodę za przeprowadzenie śledztwa otrzymasz dużo dodatniej reputacji dla frakcji Huana, 3 mikstury zwinności oraz zapasy (Azata Nui Shell).