Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak otwierać drzwi i skrzynie w Pillars of Eternity 2? Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

W trakcie przechodzenia gry Pillars of Eternity 2 Deadfire możesz wielokrotnie natrafiać na zamknięte drzwi, skrzynie oraz inne pojemniki. Poniżej zamieściliśmy informacje jak doprowadzać do otwierania zamków. Musisz w tym celu dysponować wysoko rozwiniętą jedną z aktywnych umiejętności. W łamaniu zabezpieczeń przydatne są także wytrychy.

Aktywna umiejętność Mechanika

Z włamywaniem się powiązana jest aktywna umiejętność Mechanika (Mechanics) - Jak otwierać drzwi i skrzynie w Pillars of Eternity 2? - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Z włamywaniem się powiązana jest aktywna umiejętność Mechanika (Mechanics). Za każdym razem gdy natrafisz na zamknięty obiekt w świecie gry możesz otrzymać informację o poziomie skomplikowania zamka.

Bardzo ważną zależnością jest to, że przy otwieraniu zamka wykonywany jest wspólny rzut, tzn. wszyscy członkowie drużyny dodają do puli swoje punkty umiejętności Mechanika. W przykładzie z powyższego obrazka główny bohater dysponuje 2 punktami Mechaniki, jego towarzysze dokładają 2 kolejne punkty. Jest to w zupełności wystarczające do złamania zabezpieczeń zamka 3 poziomu.

Wytrychy

Jeśli zamek ma wyższy poziom od łącznej wartości umiejętności Mechanika (wszystkich członków drużyny) to możesz niekiedy wspomóc się wytrychami (Lockpicks) - Jak otwierać drzwi i skrzynie w Pillars of Eternity 2? - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Jeśli zamek ma wyższy poziom od łącznej wartości umiejętności Mechanika (wszystkich członków drużyny) to możesz niekiedy wspomóc się wytrychami (Lockpicks). W przykładzie z powyższego obrazka zamek ma 6 poziom, a pula Mechaniki dla drużyny wynosi 5 punktów. W celu otwarcia zamka wymagane jest poświęcenie 3 wytrychów. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wytrychy są w grze Pillars of Eternity 2 Deadfire przedmiotami jednorazowego użytku, tzn. bezpowrotnie przepadają po tym jak zostały zużyte do otwarcia zamka.

Uwaga - Wytrychy nie zawsze są dostępne po natrafieniu na zamknięty obiekt. Jeśli różnica w poziomie Mechaniki dla drużyny oraz dla zamka jest znacząca (np. 11 poziom zamka kontra 6 punktów drużyny) to gra może w ogóle nie zaproponować skorzystania z wytrychów. W takiej sytuacji musisz powrócić w to samo miejsce w dalszej części gry (po rozwinięciu Mechaniki), znaleźć klucz lub podmienić członków drużyny na tych z bardziej rozwiniętą Mechaniką.

Za nowymi wytrychami warto przede wszystkim rozglądać się podczas eksploracji świata gry - Jak otwierać drzwi i skrzynie w Pillars of Eternity 2? - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Za nowymi wytrychami warto przede wszystkim rozglądać się podczas eksploracji świata gry. Odnajduje się je między innymi w skrzyniach, szufladach, szafach, skrytkach czy przy zwłokach zamordowanych wrogów. Oprócz tego możesz kupować wytrychy u wybranych handlarzy. Warto przed każdą wyprawą zaopatrzyć się w co najmniej kilka wytrychów. Nawet jeśli dbasz o stały rozwój Mechaniki u swoich podwładnych, to nadal możesz natrafić na jakiś wyjątkowo trudny zamek. Im bardziej skomplikowany mechanizm, tym większa szansa, że broni on dostępu do wyjątkowo cennych skarbów.

Kit złodziejski

W dalszej części gry w otwieraniu trudniejszych zamków może ci także pomagać kit złodziejski (Thiefs Putty) z powyższego obrazka - Jak otwierać drzwi i skrzynie w Pillars of Eternity 2? - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

W dalszej części gry w otwieraniu trudniejszych zamków może ci także pomagać kit złodziejski (Thief's Putty) z powyższego obrazka. To specyfik, który po zażyciu zwiększa na około 2 minuty umiejętności Mechanika, Skradanie się oraz Zwinne dłonie o 2 punkty. Kit możesz odnajdywać w świecie gry lub kupować od niektórych handlarzy. Każdy tego typu przedmiot jest "wspomagaczem" jednorazowego użytku. Korzystaj z niego tylko jeśli nie możesz otworzyć zamka w tradycyjny sposób ani z użyciem wytrychów, a nie chcesz czekać aż członkowie drużyny rozwiną swoje umiejętności Mechaniki.