Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity 2: Współpraca z frakcją Huana - solucja, opis przejścia Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

Nawiązanie współpracy z frakcją Huana to jeden ze sposobów na dotarcie do Ukaizo w ramach questu Nadciągająca burza gry Pillars of Eternity 2 Deadfire. Wybranie tej frakcji sprawia, że nie będziesz mógł zająć się ostatnimi questami dla żadnego spośród trzech pozostałych ugrupowań. Co więcej Widzący może stać się wrogiem dla innych frakcji i możliwa jest utrata Mai, który może na stałe opuścić drużynę.

Początkowe questy frakcji Huana

Zanim będziesz mógł odblokować finałowy quest Huana i na stałe "związać się" z tą frakcją konieczne jest uprzednie zajęcie się zadaniami powiązanymi z tym ugrupowaniem. Mowa tu o następujących questach:

 1. Tajemnice handlowe (Trade Secrets) - Jego opis przejścia jest na stronie Pozostałe poboczne zadania na wyspie Neketaka w naszym poradniku.
 2. Cienie Neketaki (The Shadow Under Neketaka) - Jego opis przejścia jest na stronie Cienie Neketaki (The Shadow Under Neketaka) - poboczne zadanie w naszym poradniku.
 3. Owocny sojusz (Fruitful Alliance) - Jego opis przejścia jest na stronie Pozostałe poboczne zadania na wyspie Neketaka w naszym poradniku.
 4. Ostatnie sanktuarium (The Last Sanctuary) - Jego opis przejścia jest na stronie Ostatnie sanktuarium (The Last Sanctuary) - poboczne zadanie w naszym poradniku.

Uwaga - Na potrzeby odblokowania finałowego zadania Huana nie musisz w ogóle zajmować się questami tej frakcji z grupy Nagroda za głowę (Bounty). Są one w pełni opcjonalne.

Finałowy quest - Mieszanka wybuchowa (Taking Out the Traders)

Jeśli zaliczyłeś wymienione wyżej questy i rozpocząłeś główną misję Nadciagająca burza to możesz spotkać się z Królową Onekazą II na dachu Pałacu Kahanga w dzielnicy Wężowa Korona w Neketace (M25,8) - Pillars of Eternity 2: Współpraca z frakcją Huana - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Jeśli zaliczyłeś wymienione wyżej questy i rozpocząłeś główną misję Nadciagająca burza to możesz spotkać się z Królową Onekazą II na dachu Pałacu Kahanga w dzielnicy Wężowa Korona w Neketace (M25,8). Spotkanie to musisz rozpocząć od wyrażenia chęci bliższej współpracy w dotarciu wraz z frakcją Huana do Ukaizo (możesz też opowiedzieć się po stronie innej frakcji, ale anulujesz w ten sposób opisywany wariant). Od królowej dowiesz się o pojmaniu Vailiańskiego agenta i o chęci dokończenia jego misji polegającej na podłożeniu bomby w prochowni należącej do Królewskiej Kompanii Martwego Ognia. Od królowej otrzymasz ładunek z opóźnionym zapłonem (Timed Explosive).

Uwaga - Jeśli Maia podróżuje z drużyną to jeszcze przed otrzymaniem szczegółów misji dla królowej podejmie decyzję o odejściu z drużyny, gdyż zawiązanie bliskiej współpracy z frakcją Huana będzie sprzeczne z jej światopoglądem. Nie możesz cofnąć jej decyzji nawet jeśli skorzystasz z jednej z opcji dialogowych, ale możesz pożegnać się z nią na jeden z kilku sposobów.

Przenieś się do dzielnicy Mosiężna Cytadela i w dotrzyj w pobliże prochowni (M13,5) - Pillars of Eternity 2: Współpraca z frakcją Huana - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Przenieś się do dzielnicy Mosiężna Cytadela i w dotrzyj w pobliże prochowni (M13,5). Do środka możesz dostać się:

 1. Głównymi drzwiami - Musiałbyś zaatakować strażników lub przekonać ich do wpuszczenia drużyny dzięki skorzystaniu z Blefowania 12.
 2. Górnymi drzwiami (powyższy obrazek) - Są one zamknięte i należy skorzystać z wysoko rozwiniętej Mechaniki (plus opcjonalnie z wytrychów). To lepszy wariant, bo w pomieszczeniu na piętrze prochowni nikogo nie spotkasz.
W trakcie infiltracji prochowni możesz, lecz nie musisz, skradać się - Pillars of Eternity 2: Współpraca z frakcją Huana - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

W trakcie infiltracji prochowni możesz, lecz nie musisz, skradać się. W przypadku wykrycia zmuszony zostaniesz do rozegrania serii walk. Zakładając, że masz dobre relacje z Królewską Kompanią, w możesz dodatkowo spróbować wybronić się rozmową. Jeśli pragniesz unikać wykrycia to powoli przemieszczaj się po budynku, obserwuj trasy przemarszu strażników i mijaj ich gdy będzie bezpiecznie.

Docelowo musisz dotrzeć do piwnicy prochowni i schody są we wschodniej części budynku. Tu ponownie możesz staczać walki lub skradać się. Celem podróży jest pokazany na obrazku magazyn prochu (Powder Stockpile) w zachodniej części piwnicy. Musisz wejść w interakcję z pojemnikiem i umieścić w nim ładunek od królowej.

WAŻNA UWAGA - Po umieszczeniu bomby w pojemniku wystartuje "niewidoczny" licznik upływu czasu. Musisz uciec z budynku zanim prochownia eksploduje, bo w przeciwnym razie cała drużyna automatycznie zginie.

Po podłożeniu bomby wyrusz z powrotem w stronę schodów - Pillars of Eternity 2: Współpraca z frakcją Huana - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Po podłożeniu bomby wyrusz z powrotem w stronę schodów. Powinien pojawić się tu patrol strażników i jeśli wymordowałeś osoby z piwnicy to wszczęty zostanie alarm. Możesz zacząć walczyć (nie ociągaj się, bo ponagla Cię licznik bomby) lub od razu dotrzeć do schodów.

Po znalezieniu się na głównym poziomie zadecyduj odnośnie wybory wyjścia. Nie warto korzystać z głównego wyjścia z budynku, bo może to oznaczać dodatkowe walki. Zamiast tego dotrzyj do schodów prowadzących na wyższy poziom. Przejdź tam przez małe pomieszczenie i wyjdź z prochowni. Cut-scenka ukaże jej eksplozję. Po zniszczeniu budynku drużyna znajdzie się w losowej uliczce w mieście.

Powróć do Pałacu Kahanga - Pillars of Eternity 2: Współpraca z frakcją Huana - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Powróć do Pałacu Kahanga. Załączy się nowe (tym razem "oficjalne") spotkanie z Królową Onekazą II i innymi zebranymi w sali postaciami (będzie wśród nich m.in. Hazanui Karu). Może ono przebiec na kilka sposobów:

 1. Przedstawienie wersji wydarzeń po myśli frakcji Huana - Na potrzeby tego wariantu musisz skłamać i oskarżyć Andacio z Vailiańskiej Kompanii Handlowej o przeprowadzenie sabotażu w prochowni. Wszystkie postacie uwierzą w tę wersję wydarzeń i dyrektor Castol zostanie wydalony do Gardzieli. Możesz powrócić na dach pałacu i spotkać się z zadowoloną królową w celu omówienia szczegółów dotarcia do Ukaizo.
 2. Doprowadzenie do konfrontacji w pałacu - Do walk może dojść jeśli w jakimś momencie rozmowy przyznasz się do uczestnictwa w ataku na zbrojownię. Możesz jednocześnie wybrać czy całą winę chcesz przenieść na siebie czy dodatkowo oskarżyć królową o zaplanowanie sabotażu w prochowni. W zależności od wybranych opcji dialogowych możesz zostać zmuszzony do rozprawienia się z przedstawicielami frakcji Królewska Kompania Martwego Ognia i Huana (królowa opuści salę tronową przed rozpoczęciem walk). Z dużym prawdopodobieństwem można też stwierdzić, że nie będziesz mógł dokończyć opisywanego wariantu, gdyż staniesz się wrogiem dla Huana.
 3. Skałamanie odnośnie uczestnictwa w ataku na prochownię - Możesz w trakcie rozmowy stwierdzić, że nie byłeś w ogóle świadkiem eksplozji. Zablokuje to możliwość dalszej współpracy z frakcją Huana, ale otworzy opcję porozumienia się dla odmiany z Vailiańską Kompanią Handlową (wariant 4).

Dotarcie do Ukaizo

Gra dodaje lokalizację Ukaizo do mapy świata - Pillars of Eternity 2: Współpraca z frakcją Huana - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Gra dodaje lokalizację Ukaizo do mapy świata. Lokacja ta jest w północno-wschodnim narożniku mapy świata, na wschód od Paszczy Popiołów - pokazuje ją dołączony obrazek.

W drodze do Ukaizo może załączyć się kilka scen paragrafowych dotyczących spotkania się z flotą Huana oraz przepłynięcia przez sztorm:

 1. Możesz pomóc statkom frakcji Huana w pokonaniu wrogich okrętów (możliwość rozegrania bitew morskich i bezpośrednich walk na pokładzie) lub pozostawić sojuszników na pastwę losu i płynąć dalej.
 2. Możesz napotkać ogromne podwodne stworzenie i zignorować je lub ostrzelać z dział łodzi powodnej. Atak zakończy się sukcesem jeśli masz dostatecznie dobrego działonowego.
 3. Sam sztorm nie będzie stanowił problemu dzięki pomocy ze strony zaklinaczy fal, którzy ochronią statek Widzącego przed zniszczeniami.

Po dopłynięciu do Ukaizo możesz na dobre zająć się questem Miasto zaginione w czasie (The City Lost in Time).