Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak wydostać się z pierwszej wyspy? | Pillars of Eternity II Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

Jak opuścić Wyspę Maje w Pillars of Eternity 2? Przedstawiamy solucję i kilka porad, które ułatwią wielką morską przygodę.

Po przejściu prologu w Pillars of Eternity 2 Deadfire trafisz na wyspę Port Maje w dość nieszczęśliwy sposób - twój statek ulegnie zniszczeniu, więc głównym celem będzie znalezienie sposoby na naprawę. Jest to związane z zadaniem Los rozbitka (Stranded), które otrzymasz automatycznie po rozbiciu statku. Równolegle otrzymasz też drugie zadanie - Ścigając boga (To Hunt a God). Misje w dużym stopniu pokrywają się ze sobą.

Aby wykonać zadanie Los rozbitka, na początek udaj się do lokacji Przystań w Port Maje. Tam będziesz świadkiem rozmowy gubernatora Claria i Ikawha. Następnie gubernator zaprosi cię do Posiadłości gubernatora - w zamian za przysługę gubernator pomoże ci naprawić statek.

Engwitańskie wykopaliska to pierwszy duży loch, który zwiedzisz podczas gry. - Jak wydostać się z pierwszej wyspy? | Pillars of Eternity II - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry
Engwitańskie wykopaliska to pierwszy duży loch, który zwiedzisz podczas gry.

Twoim celem będą Engwitańskie wykopaliska - na miejscu spotkasz grupę ludzi (razem z Alothem, którego możesz dołączyć do drużyny), ale przede wszystkim musisz odwiedzić Podpoziom areny, czyli główny loch na terenie wykopalisk. Tam odnajdziesz zwłoki Oderisiego oraz jego notatki. Oprócz tego ujrzysz scenę paragrafową, powiązaną z zadaniem Ścigając boga.

Teraz możesz już opuścić loch i wrócić do Przystani w Port Maje, a dokładnie do Posiadłości gubernatora. Po krótkiej rozmowie gubernator zgodzi się na naprawę - wróć do początkowej lokacji, czyli do Zacisze Vilariego. Załączy się krótka scenka, a twój statek zostanie naprawiony i zepchnięty na wodę.

Statek potrzebuje odpowiedniej załogi - jest to minimum pięciu żeglarzy, których możesz wynająć w Przystani w Port Maje (odwiedź port albo karczmę Oko Krakena). Zadbaj też o podstawowe zakupy i w tym samym miejscu kup lekarstwa, materiały do naprawy oraz kule armatnie.

Więcej informacji na temat zadania Los rozbitka odnajdziesz w naszym opisie przejścia gry, a na temat zarządzania statkiem w rozdziale "Podróżowanie statkiem".