Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Latarnia Gauna, zadanie Xoti | Zadania towarzyszy | Pillars of Eternity II Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

Na stronie znajduje sie opis przejścia osobistego questu Xoti, czyli postaci będącej jednym z potencjalnych członków drużyny w grze Pillars of Eternity 2: Deadfire. To długie zadanie, które może być co pewien czas aktualizowane w miarę przechodzenia gry i odbywania rozmów z Xoti. Zaliczenie tego questu pozwoli ci przede wszystkim poprawić relacje z Xoti, ale oprócz tego czeka też nagroda w postaci unikalnego ulepszenia dla jednego z elementów wyposażenia Xoti.

Odblokowanie zadania i zbieranie dusz przez Xoti

Opisywany quest powinien pojawić się w dzienniku tuż po tym jak przyłączysz do drużyny Xoti i odbędziesz z nią pierwszą dłuższą rozmowę - Latarnia Gauna, zadanie Xoti | Zadania towarzyszy | Pillars of Eternity II - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Opisywany quest powinien pojawić się w dzienniku tuż po tym jak przyłączysz do drużyny Xoti i odbędziesz z nią pierwszą dłuższą rozmowę. Dla przypomnienia możesz ją zrekrutować w Przystani w Port Maje na wyspie Maje (M3,2) lub w świątyni Gauna na wyspie Neketaka (M14,7). Od Xoti dowiesz się, że stara się wypełniać swoją powinność wobec Gauna i w związku z tym chce używać tytułowej latarni do wskazywania drogi zagubionym duszom zmarłych osób.

W momencie gdy podczas podróżowania po świecie gry w towarzystwie Xoti natrafisz na zagubione dusze możesz samemu je wchłonąć lub właśnie alternatywnie pozwolić Xoti na ich przeprowadzenie do światła swojej latarni. Okazje do pomagania zagubionym duszom pojawiają się między innymi:

  1. W Engwitańskich wykopaliskach (M8) na Wyspie Maje - Xoti może tam zebrać kilka dusz; istnieje też szansa, że może udać się jej zebrać dodatkowe dusze już po odwiedzeniu lochu i odnalezieniu w nim kolumny lśniącej adry
  2. W dzielnicy Ulica Gorecci (M6) miasta Port Maje na Wyspie Maje
  3. Na plaży Zacisze Vilariego (M1) na Wyspie Maje
  4. W Starym Mieście (M21) na Wyspie Neketaka
  5. Na Zapleczu (M20) na Wyspie Neketaka
  6. W Posiadłości Arkemyra w dzielnicy Taras Periki (M15) na Wyspie Neketaka

Uwaga - Nie musisz odwiedzić absolutnie wszystkich wymienionych wyżej miejsc. Do najważniejszej części opisywanego zadania awansujesz po tym jak Xoti zbierze przy użyciu latarni wystarczająco dużo dusz.

Duchowe oczyszczenie w świątyni Gauna

W miarę zbierania kolejnych dusz mogą pojawiać się okazje do odbywania rozmów z Xoti - decyduj się na rozmowę gdy tylko Xoti się odezwie i gdy pojawi się ikonka rozmowy przy jej miniaturce u dołu ekranu - Latarnia Gauna, zadanie Xoti | Zadania towarzyszy | Pillars of Eternity II - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

W miarę zbierania kolejnych dusz mogą pojawiać się okazje do odbywania rozmów z Xoti - decyduj się na rozmowę gdy tylko Xoti się odezwie i gdy pojawi się ikonka rozmowy przy jej miniaturce u dołu ekranu. Z kolejnych rozmów będziesz dowiadywał się o jej proroczych snach, które z czasem będą zmieniały się w koszmary. Dodatkowo w trakcie niektórych rozmów możesz doradzać Xoti, czy ma szukać światała latarni Gauna, czy może ma wziąć w objęcia ciemność latarni Gauna.

Docelowo sytuacja pogorszy się na tyle, że Xoti uzna, iż potrzebuje duchowego oczyszczenia żeby poradzić sobie z ciężarem zebranych dusz. Musisz w rezultacie powrócić z nią do świątyni Gauna znajdującej się w dzielnicy Święty Stopień na wyspie Neketaka (M14,7). Dotrzyj do pokazanego na obrazku dużego posągu Gauna i wejdź z nim w interakcję.

Warianty zakończenie zadania

Po zakończonym rytuale musisz odczekać aź Xoti będzie ponownie gotowa na kolejną rozmowę - w naszym przypadku nastąpiło to niemal natychmiastowo - Latarnia Gauna, zadanie Xoti | Zadania towarzyszy | Pillars of Eternity II - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Po zakończonym rytuale musisz odczekać aź Xoti będzie ponownie gotowa na kolejną rozmowę - w naszym przypadku nastąpiło to niemal natychmiastowo. Ponownie możesz zasugerować Xoti odnośnie zwrócenia się bardziej w stronę światła lub ciemności. Dodatkowo możesz na sam koniec rozmowy doradzić jej jak ma się zachować - możesz polecić odnalezienie żyły (kolumny) adry, spotkanie się z animantami lub wchłonięcie zebranych do tej pory dusz (to alternatywny wariant).

Dobrym pomysłem jest teraz dotarcie do Iglicy Profetów Dusz, która również znajduje się w dzielnicy Święty Stopień w Neketace (M14,4). Przenieś się na dach tego budynku. Możesz:

  1. Porozmawiać z animantką Flaune Elette - animanci mogą pomóc przy stworzeniu sztucznego procesu odrodzenia.
  2. Wejść w interakcję z kolumną lśniącej adry - kolumna adry może pomóc w uwolnieniu zebranych dusz i następnie w odrodzeniu ich przez bogów Hel.

Oba te warianty gwarantują taki sam przebieg "rytuału". Możesz wybrać pomiędzy nakazaniem Xoti by wypuściła dusze, zatrzymaniem dusz dla siebie oraz przerwaniem rytuału. To, czy wybrana opcja zachowania zakończy się sukcesem, zależy od liczby zebranych dusz przez Xoti oraz dotychczasowych relacji z tą postacią (a konkretnie udzielanych jej rad odnośnie zbliżania się do światła lub ciemności).

Nagroda za ukończenie questu Xoti

Nagrodą za ukończenie questu Xoti jest otrzymanie unikalnego przedmiotu Płaszcz z lśniącej adry (Luminous Adra Mantle) - Latarnia Gauna, zadanie Xoti | Zadania towarzyszy | Pillars of Eternity II - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Nagrodą za ukończenie questu Xoti jest otrzymanie unikalnego przedmiotu Płaszcz z lśniącej adry (Luminous Adra Mantle). Możesz od razu zajrzeć do inwentarza Xoti, wybrać opcję zaklęcia jej latarni (Xoti's Lantern) i jako potrzebny składnik przydzielić otrzymany przed chwilą artefakt (dodatkowo na ulepszenie musisz wydać 3000 złota). Zaklęcie tego przedmiotu doprowadzi do odblokowania nowej umiejętności powiązanej z latarnią - Aura młócki (Threshing Aura). Umiejętność ta gwarantuje aurę, która zwiększa wszelkie obrażenia zadawane przez pobliskich sprzymierzeńców - premia do siły ataków rośnie wraz z rozwojem umiejętności Religia u Xoti.