Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak łatwo zdobywać punkty doświadczenia (XP) w Pillars of Eternity 2? Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

Gromadzenie punktów doświadczenia to bardzo ważny proces w grze Pillars of Eternity 2 Deadfire, gdyż tylko w taki sposób członkowie drużyny mogą awansować na wyższe poziomy doświadczenia, zwiększać statystyki i uzyskiwać dostęp do nowych umiejętności. Poniżej znajdziesz informacje jak zdobywać punkty doświadczenia w Pillars of Eternity 2. Przedstawione zostały trzy główne metody pozyskiwania XP.

Zaliczanie zadań

To zdecydowanie najlepsza metoda zdobywania punktów doświadczenia w grze Pillars of Eternity 2 Deadfire - Jak łatwo zdobywać punkty doświadczenia (XP) w Pillars of Eternity 2? - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

To zdecydowanie najlepsza metoda zdobywania punktów doświadczenia w grze Pillars of Eternity 2 Deadfire. Dzięki zaliczaniu questów możesz jednorazowo pozyskiwać od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy punktów doświadczenia.

Staraj się zawsze przepytywać wszystkie postacie niezależne i badać wszystkie interaktywne obiekty z nowo odwiedzanych lokacji żeby nie przegapić żadnego zadania. Możesz też polegać na naszym opisie przejścia gry, w którym uwzględniliśmy wszystkie główne i poboczne questy.

Odkrywanie nowych lokacji

Gra przyznaje punkty doświadczenia za odkrycie każdej nowej lokacji, zarówno dużej jak i podrzędnej - Jak łatwo zdobywać punkty doświadczenia (XP) w Pillars of Eternity 2? - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Gra przyznaje punkty doświadczenia za odkrycie każdej nowej lokacji, zarówno dużej jak i podrzędnej. W tym drugim przypadku mowa jest np. o pojedynczych chatkach, do których można wejść w trakcie eksploracji wioski. Generalnie chodzi tu o każdą lokację, która ma swoją odrębną mapę do podejrzenia.

Najlepiej jest po dotarciu do każdej nowej miejscówki dokładnie zbadać ją pod kątem wejść do mniejszych lokacji, nawet jeśli nie są one powiązane z żadnym z wykonywanych zadań. W Pillars of Eternity 2 za dotarcie do nowej lokacji zazwyczaj otrzymuje się od kilkudziesięciu do kilkuset punktów doświadczenia. Nie jest to dużo, ale np. w obrębie pojedynczej wyspy w świecie gry tego typu obszarów może być kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt.

Dodawanie nowych potworów do bestiariusza

Bardzo ważną cechą Pillars of Eternity 2 Deadfire jest to, że gra nie przyznaje automatycznie punktów doświadczenia za każdą wygraną walkę - Jak łatwo zdobywać punkty doświadczenia (XP) w Pillars of Eternity 2? - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Bardzo ważną cechą Pillars of Eternity 2 Deadfire jest to, że gra nie przyznaje automatycznie punktów doświadczenia za każdą wygraną walkę. Na zdobycz punktową możesz liczyć tylko jeśli udało ci się dodać nowy wpis do bestiariusza na temat pokonanego potwora. W zależności od typu stworzenia kompletny wpis w bestiariuszu może powstać już po zabiciu pojedynczej kreatury lub dopiero po rozprawieniu się z kilkoma potworami tego samego "typu". W tym drugim przypadku do momentu uzbierania kompletu informacji na temat potwora niektóre pola na karcie w menu bestiariusza będą posiadały pytajniki. Gra nie przewiduje możliwości zdobywania xp za zabijanie zwykłych ludzi, gdyż tego typu przeciwnicy nie mają swoich kart w bestiariuszu.

Wysokość nagrody jest uzależniona od tego jak unikalny był dany przeciwnik. Najsłabsze pospolite potwory pozwalają zdobyć jedynie kilkadziesiąt punktów doświadczenia, ale już za pokonanie bardzo silnej unikalnej kreatury (np. tytana) możesz otrzymać nawet kilka tysięcy XP.

Uwaga - Brak nagród w postaci XP za ponowne pokonywanie tych samych potworów nie oznacza, że powinieneś unikać konfrontacji z nimi. Niemal każdy wyeliminowany przeciwnik pozostawia po sobie jakieś przedmioty, które mogą ci się przydać (np. mikstury albo składniki na potrzeby craftingu) lub które możesz wystawić na sprzedaż. Ponadto "oczyszczenie" danej okolicy z potworów może ci często pozwolić na jej dokładniejsze zbadanie w poszukiwaniu innych skarbów.