Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity 2: Ogólne informacje o wyprawie do Ukaizo - solucja Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

Nadciągająca burza to przedostatnie zadanie głównego wątku fabularnego gry Pillars of Eternity 2: Deadfire. Jest ono bardzo nietypowe, gdyż samo w sobie nie zawiera wiele treści. Celem drużyny jest dotarcie do wyspy Ukaizo gdzie rozgrywa się ścisły finał przygody. Ważną informacją jest to, że do Ukaizo można trafić na wiele sposobów w wyniku wykonanych akcji lub rozpoczętych questów. Wszystkie informacje na temat przygotowań do awansowania do finału przygody zamieściliśmy poniżej oraz na kolejnych stronach tego rozdziału.

Ważna uwaga - Wyprawa do Ukaizo to podróż w jedną stronę. Po dotarciu do tej lokacji nie będziesz mógł powrócić na główną mapę świata. Gra nie pozwala też na kontynuowanie przygody już po zaliczeniu głównego wątku fabularnego, nawet jeśli doprowadziłeś do wyświetlenia jednego z "dobrych" zakończeń.

Wybór sposobu dotarcia do Ukaizo

Quest Nadciągająca burza możesz zaliczyć na pięć różnych sposobów - Pillars of Eternity 2: Ogólne informacje o wyprawie do Ukaizo - solucja - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Quest Nadciągająca burza możesz zaliczyć na pięć różnych sposobów. Każda z wybranych metod ma taki sam cel, a więc dotarcie do Ukaizo. Warto jednak wiedzieć, że wybór opcji zachowania wpływa nie tylko na przebieg podróży do Ukaizo, ale również na ostateczny wygląd jednego z zakończeń gry (np. jak dana frakcja zachowała się w finale kampanii).

1. Dotarcie do Ukaizo bez pomocy żadnej z frakcji

2. Współpracą z frakcją Królewska Kompania Martwego Ognia

3. Współpraca z frakcją Principi

4. Współpraca z frakcją Vailiańska Kompania Handlowa

5. Współpraca z frakcją Huana

Jeżeli nie chcesz współpracować z żadną z frakcji (wariant 1) to musisz zadbać o ulepszenie statku (żagle i kadłub) oraz wynająć dobrych członków załogi. Oznacza to spore wydatki, ale nie musisz wykonywać finałowych zadań dla żadnej z głównych frakcji świata gry.

Jeżeli chcesz sprzymierzyć się z którąś z głównych frakcji (warianty 2-5) to musisz najpierw zaliczyć jej wszystkie początkowe questy (pojawiają się one w osobnych zakładkach w dzienniku bohatera). Następnie musisz zaliczyć 1 lub 2 finałowe zadania powiązane z tym ugrupowaniem. Stają się one dostępne dopiero w momencie rozpoczęcia misji Nadciągająca burza.

Uwaga - Zaliczenie finałowego zadania/zadań dla danej frakcji anuluje finałowe questy dla pozostałych trzech ugrupowań. Możesz wyruszyć do Ukaizo z tylko jedną wybraną przez siebie frakcją. Co więcej w finałowym zadaniu dla danej frakcji możesz np. zostać poproszony o pozbycie się lidera wrogiego ugrupowania albo doprowadzić do wrogiej konfrontacji z przedstawicielami innych frakcji.

Dodatkowe przygotowania przed wyprawą do Ukaizo

Oprócz podjęcia decyzji w sprawie nawiązania (lub nie) bliższej współpracy z jedną z głównych frakcji przed finałową wyprawą do Ukaizo powinieneś też zadbać o kilka innych spraw. Uwaga - Jeśli sprzymierzyłeś się z jakąś frakcją to pozycjami 1, 2 i 3 z poniższej listy zainteresuj się z wyprzedzeniem. Już podczas rozgrywania finałowego/finałowych zadań dla danej frakcji możesz zostać zmuszony do stoczenia jednej lub kilku cięższych walk. Warto już wtedy dowodzić silną, sprawną i wypoczętą drużyną.

  1. Awansuj członków drużyny na co najmniej 16-17 poziom. Nie powinno to być szczególnie trudne do osiągnięcia o ile w trakcie przechodzenia gry nie ignorowałeś okazji do eksploracji nowych lokacji i zajmowania się pobocznymi questami. Nie próbuj zaliczać finału kampanii zbyt słabą drużyną, gdyż na Ukaizo do rozegrania są dwie bitwy (jedna z nich to potyczka z finałowym bossem), których nie można ominąć np. dzięki sprawnie poprowadzonym rozmowom.
  2. Wyposaż członków drużyny w najlepszy sprzęt. Pozbądź się całego zebranego niepotrzebnego sprzętu. Uzbierane w ten sposób złoto możesz wydać np. na zakupienie unikalnych broni i pancerzy u handlarzy czy na zaklęcie najpotężniejszych posiadanych przedmiotów.
  3. Wyślij członków drużyny na odpoczynek i sprawdź stan zapasów. Koniecznie skorzystaj z opcji odpoczynku w gospodzie i wybierz wariant odpoczynku gwarantujący najbardziej przydatne Twojej drużynie tymczasowe premie do statystyk. Sprawdź też, czy posiadasz wystarczająco dużo mikstur, zwojów, bomb itp. Nowe przedmioty samodzielnie wytwórz lub zakup od handlarzy.
  4. Zmień/ulepsz statek i zadbaj o dobrą załogę. Ulepszenie statku i zatrudnienie lepszych marynarzy jest szczególnie istotne (wręcz obowiązkowe) jeśli wybrałeś pierwszy wariant zaliczenia opisywanego questu (podróż do Ukaizo w pojedynkę). W takiej sytuacji już samo zakupienie nowego ukrętu i/lub ulepszenie obecnie posiadanego może Cię kosztować kilkadziesiąt tysięcy sztuk złota. W przypadku pozostałych wariantów (współpraca z frakcją) możesz zdobyć lub otrzymać nową, znacznie lepszą jednostkę pływającą i wtedy jej ulepszenie jest już sprawą drugorzędną.

Zalicz wszystkie poboczne zadania i odwiedź wszystkie główne lokacje w grze. Postaraj się odwiedzić wszystkie najważniejsze lokacje w świecie gry (tj. te, które mają swoje unikalne mapy) i zająć się w każdej z nich wszystkimi dostępnymi dodatkowymi misjami (w tym również questami z grupy "Nagroda za głowę"). Na później pozostaw sobie tylko finałowe questy dla poszczególnych frakcji (wcześniejszymi questami frakcji możesz jak najbardziej się zająć). Możesz też zdobyć dodatkowe XP i skarby dzięki odkrywaniu nowych wysp i badaniu znajdujących się na nich mniejszych lokacji (tych powiązanych ze scenami pargarafowymi). Raz jeszcze warto przypomnieć, że gra nie pozwala na prowadzenie dalszej gry po ukończeniu głównej fabuły. Przepadną więc szanse na dokończenie eksploracji świata czy zajęcie się pominiętymi pobocznymi questami.