Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity 2: Na tacę albo na tacy - solucja, opis przejścia Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

Na stronie znajduje się opis przejścia pobocznego zadania Na tacę albo na tacy w grze Pillars of Eternity 2: Deadfire. To jedna z bardziej rozbudowanych opcjonalnych misji i możesz zainteresować się nią podczas pobytu na wyspie Neketaka. W ramach tego zadania główny bohater może zająć się odwiedzeniem świątyni Woediki zlokalizowanej na jednej z wysp archipelagu. Wyprawa do tej lokacji wiąże się z koniecznością odnalezienia zaginionego Oswalda.

Odblokowanie zadania i znalezienie dziennika Oswalda

W celu rozpoczęcia zadania dotrzyj do gospody/domu uciech Dzika Klacz w dzielnicy Królewska Przystań na wyspie Neketaka (M11,17) - Pillars of Eternity 2: Na tacę albo na tacy - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

W celu rozpoczęcia zadania dotrzyj do gospody/domu uciech Dzika Klacz w dzielnicy Królewska Przystań na wyspie Neketaka (M11,17). Po znalezieniu się w głównym pomieszczeniu na parterze (M19,1) odszukaj Kahn i porozmawiaj z nią. Dowiesz się, że Kahn poszukuje elfa Oswlada, który ma u niej zaciągnięty niespłacony dług. Możesz zgodzić się na zaoferowane przez nią warunki (otrzymanie 20% odzyskanego złota) lub wynegocjować lepsze. Nie musisz się jakoś bardzo starać, bo w zadaniu tym nie zdobędziesz dużej ilości złota.

Poszukiwania Oswalda musisz rozpocząć na pietrze Dzikiej Klaczy, czyli w domu uciech. Dotrzyj do pokoju Aenalys (M19,3) i porozmawiaj z nią. Potrzebne informacje możesz wydobyć na kilka sposobów - użyć Dyplomacji 4 / Obrotności 3 / Intuicji 4, podarować jej łapówkę (250 złota), ukraść klucz (Aenalys' Key) do jej szafy lub samemu otworzyć szafę (ma ona zamek 8 poziomu). Najważniejsze jest to żeby zajrzeć do z szafy w jej pokoju i zabrać dziennik Oswalda (powyższy obrazek). Powróć z nim do Kahn żeby otrzymać wskazówki gdzie szukać Oswalda.

Dotarcie do świątyni Woediki

Musisz teraz opuścić wyspę Neketaka - Pillars of Eternity 2: Na tacę albo na tacy - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Musisz teraz opuścić wyspę Neketaka. Popłyń na południowy-zachód. Cel podróży prezentuje dołączony obrazek i jest to niewielka wyspa z Sanktuarium Wiążącej Przysięgi (Oathbinder's Sanctum). Zacumuj okręt i dotrzyj pieszo do pradawnej świątyni. Wdrap się na piramidę żeby znaleźć się we wnętrzu świątyni Woediki. Musisz zejść na jej najniższy poziom.

Zejście na najniższy poziom świątyni

Na pierwszym poziomie sanktuarium znajduje się jedynie interaktywny ołtarz - Pillars of Eternity 2: Na tacę albo na tacy - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Na pierwszym poziomie sanktuarium znajduje się jedynie interaktywny ołtarz. Skorzystaj ze schodów na drugi poziom.

Na drugim poziomie sanktuarium drużyna może zostać zaatakowana przez cienie (Shadow). Schody na trzeci poziom są w zachodniej części lochu. Użyj dźwigni żeby odblokować przejście.

Na trzecim poziomie sanktuarium możesz niemal od razu odnaleźć zwłoki z zakrwawioną notatką (Bloody Note) na temat inkwizytorów. Ponownie odnajduj dźwignie (w sumie dwie). W drodze do schodów na czwarty poziom możesz napotkać żuki jaskiniowe (niszcz ich gniazda). Schody są we wschodniej części lochu.

Na czwartym poziomie sanktuarium dość szybko odnajdziesz przełącznik odblokowujący północne pomieszczenie. Począwszy od tego miejsca uważaj na pułapki (kilka początkowych prezentuje dołączony obrazek). Odnajduj je postacią z najwyższą Percepcją i staraj się rozbrajać postacią z wysoką Mechaniką. Podążaj na północny-wschód i następnie wybierz wschodni korytarz (z kolejnymi pułapkami).

Spotkanie z inkwizytorami

Cel podróży to pokazana na obrazku sala sądowa - prowadzi do niej najbliższy północny korytarz - Pillars of Eternity 2: Na tacę albo na tacy - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Cel podróży to pokazana na obrazku sala sądowa - prowadzi do niej najbliższy północny korytarz. Odnajdziesz tu Oswalda oraz inkwizytor Lodwyn planującą dokonać na nim egzekucji. Możesz zachować się na kilka sposobów:

  1. Zaatakowanie inkwizytorów. Walkę sam możesz sprowokować lub poprzez wybieranie większości pozostałych opcji dialogowych (według inkwizytorów zgrzeszyłeś wkraczając do świątyni). Po rozpoczęciu bitwy z inkwizytorami najpierw zajmij się Lodwyn oraz neofitami władającymi magią. Dbaj też o słabszych członków własnej drużyny.
  2. Pozwolenie inkwizytorom żeby zamordowali Oswalda. Po przedstawieniu się jako Widzący musisz wybrać opcję dialogową zezwolenia inkwizytorom na wymierzenie sprawiedliwości. Przy zwłokach Oswalda nie odnajdziesz nic wartościowego, ale Lodwyn przekaże ci 1400 złota.
  3. Nakłonienie inkwizytorów do wypuszczenia Oswalda. Jest to trudny wariant do osiągnięcia. Także i w tym przypadku rozpocznij od przedstawienia się jako Widzący. Następnie postaraj się przemówić im do rozsądku i zapewnić ich o swojej wierze.

Jeśli Oswald nie zginął to możesz porozmawiać z nim. Użycie jednej ze specjalnych opcji dialogowych (Zastraszenie 5 / Dyplomacja 6) nie pozwoli ci odzyskać złota dla Kahn (Oswald jest spłukany), ale otrzymasz wtedy od Oswalda pierścień. Najważniejsze jest to, że możesz zaprosić Oswalda do dołączenia do załogi statku bohatera. Oswald najlepiej sprawdzi się jako sternik lub nawigator.

Uwaga - Jeśli Inkwizytor Lodwyn zginęła to przeszukaj jej zwłoki. Odnajdziesz m.in. unikalny Kaptur Przenikliwego Wzroku (Cowl of the Piercing Gaze) (+1 do Percepcji, Religii i Wnikliwości).

Powróć do miasta Neketaka i ponownie spotkaj się z Kahn w Dzikiej Klaczy (M19,1). Możesz przekazać jej złe wieści, że Oswald nie dysponuje żadnym złotem, pokazać jej otrzymany pierścień lub podarować jej 5000 złota z własnej kieszeni.