Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak łatwo zrekrutować pierwszych towarzyszy w Pillars of Eternity 2? Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę, dlatego przedstawiamy lokalizację wszystkich towarzyszy możliwych do przyłączenia do drużyny na pierwszej wyspie. Każdą lokalizację towarzysza ponadto zaznaczyliśmy na mapach.

Drużyna w Pillars of Eternity 2 Deadfire to nieodłączny element rozgrywki i już od samego początku warto o nią zadbać. Wypływając z pierwszej wyspy gry - tej z Portem Maje - możesz za darmo zdobyć komplet członków grupy (dokładnie pięciu, razem z głównym bohaterem, tworzonym na starcie). Kompanów do drużyny możesz również kupić w karczmie, ale nie jest to opłacalny wybór. Niniejsza strona opisuje, gdzie odnaleźć pierwszych towarzyszy oraz jakie klasy postaci możesz im przydzielić:

Eder

Eder to postać, która dołączy do twojej drużyny na samym początku rozgrywki - nie musisz go nigdzie szukać, a on automatycznie dołączy do grupy - Jak łatwo zrekrutować pierwszych towarzyszy w Pillars of Eternity 2? - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Eder to postać, która dołączy do twojej drużyny na samym początku rozgrywki - nie musisz go nigdzie szukać, a on automatycznie dołączy do grupy. Klasy dostępne dla Edera to:

 1. Wojownik
 2. Łotrzyk
 3. Zawadiaka (Wojownik + Łotrzyk)

Xoti

Xoti przebywa w Obozowisku Dzieci Gwiazd Porannych. - Jak łatwo zrekrutować pierwszych towarzyszy w Pillars of Eternity 2? - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry
Xoti przebywa w Obozowisku Dzieci Gwiazd Porannych.

Xoti przebywa w lokacji Przystań w Port Maje (M3), dokładnie w obozie w dolnej części - spójrz na powyższą mapę. Podczas rozmowy Xoti sama zaproponuje dołączenie do drużyny, ale pamiętaj, abyś się do niej udał przed wykonaniem zadania Los rozbitka (Stranded) dla gubernatora Claria - w przeciwnym wypadku, Xoti uda się do Neketaki i dopiero tam będziesz mógł ją zwerbować.

Klasy dostępne dla Xoti to:

 1. Kapłan
 2. Mnich
 3. Kontemplator (Kapłan + Mnich)

Aloth

Alotha odnajdziesz po przeszukaniu wykopalisk. - Jak łatwo zrekrutować pierwszych towarzyszy w Pillars of Eternity 2? - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry
Alotha odnajdziesz po przeszukaniu wykopalisk.

Dołączenie Alotha do drużyny wiąże się z wykonaniem zadania Los rozbitka (Stranded), które otrzymasz od gubernatora Claria w Porcie Maje. Twoim celem będzie odnalezienie Oderisiego, który prawdopodobnie przebywa w lokacji Engwitańskie wykopaliska (Engiwthan Digsite) - zajrzyj do opisu przejścia gry, aby dowiedzieć się więcej na temat tej misji. Po przeszukaniu wykopalisk i znalezieniu Oderisiego, podczas wychodzenia z wykopalisk zaczepi się grupa ludzi - w trakcie rozmowy Aloth zaoferuje swoje usługi i dołączy do drużyny.

Klasy dostępne dla Alotha to:

 1. Mag
 2. Mag bitewny (Mag + Wojownik)
 3. Magiczne ostrze (Mag + Łotrzyk)

Serafen

Serafen może dołączyć do twojej drużyny tuż po opuszczeniu pierwszej wyspy - Jak łatwo zrekrutować pierwszych towarzyszy w Pillars of Eternity 2? - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Serafen może dołączyć do twojej drużyny tuż po opuszczeniu pierwszej wyspy. Zakończenie zadania Los rozbitka (Stranded) sprawi, że gubernator wyślę ludzi do naprawy twojego statku - po zakończeniu rozmowy z gubernatorem udaj się do początkowej lokacji wyspy, czyli do Zacisza Vilariego (Vilario's Rest). Wtedy automatycznie przeniesiesz się do trybu podróżowania statkiem, a chwilę po odpłynięciu zostaniesz zatrzymany przez inny okręt - odbędziesz rozmowę z Kapitanem Furrante, podczas której Serafen zaoferuje ci swoje usługi.

Klasy dostępne dla Serafena to:

 1. Enigmatyk
 2. Barbarzyńca
 3. Guślarz (Barbarzyńca + Enigmatyk)

Rekrutacja towarzyszy w karczmie

Kupno towarzysza w karczmie pozwala stworzyć dowolną postać. - Jak łatwo zrekrutować pierwszych towarzyszy w Pillars of Eternity 2? - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry
Kupno towarzysza w karczmie pozwala stworzyć dowolną postać.

Alternatywnym (ale płatnym) sposobem jest rekrutacja towarzysza w karczmie - np. w Oko Krakena w Przystani w Port Maje. Wystarczy porozmawiać z karczmarzem i wybrać opcję "Rekrutacja poszukiwaczy przygód (Recruit Adventurers)". Otworzy to okno widoczne na powyższym obrazku - możesz tu zakupić towarzysza, którego maksymalny poziom jest równy poziomowi twojej głównej postaci (ceny zaczynają się od 250 monet i rosną w zależności od poziomu). Zakup towarzysza w karczmie otworzy okno tworzenia nowej postaci - takie samo jak na początku rozgrywki, gdy tworzyłeś głównego bohatera. Nowego towarzysza możesz stworzyć od podstaw, wybierając mu rasę, klasę, wygląd i imię.

Uwaga - tzw. postacie powracające z pierwszej odsłony serii (czyli np. wymienieni na stronie Eder oraz Aloth) mogą być nieobecni w grze, w zależności od wyborów podjętych w pierwszej części Pillars of Eternity. Jeśli zaimportowałeś zapis gry, w którym te postacie umarły albo wybrałeś taką historię na początku rozgrywki, to nie spotkasz ich w Pillars of Eternity 2 Deadfire.