Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity 2: Miasto zaginione w czasie - solucja, opis przejścia Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

Na stronie znajduje się opis przejścia zadania Miasto zaginione w czasie gry Pillars of Eternity 2: Deadfire. To finałowy główny quest gry, którego zaliczenie kończy całą przygodę. Finał kampanii w całości rozgrywa się w lokacji o nazwie Ukaizo. Jego najważniejsze momenty to stoczenie pojedynku z głównym bossem Strażnikiem Ukaizo oraz finałowe spotkanie z Eothasem, w trakcie którego wybierane opcje dialogowe wpływają na wygląd zakończenia gry.

Finałowy boss - Strażnik Ukaizo

Opisywany quest na dobre rozpoczyna się po znalezieniu w Porcie Ukaizo (M45,1) - Pillars of Eternity 2: Miasto zaginione w czasie - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Opisywany quest na dobre rozpoczyna się po znalezieniu w Porcie Ukaizo (M45,1). Po wykonaniu kilku kroków i wkroczeniu na swego rodzaju "arenę" (M45,2) pojawi się tu ogromny Strażnik Ukaizo (mogłeś go już wcześniej zauważyć a nawet zaatakować podczas przeprawy przez sztorm w drodze do Ukaizo). Możesz porozmawiać z maszyną przed walką, przy czym żadna opcja dialogowa nie pozwoli ci "wybronić się" przed pojedynkiem z finałowym bossem gry.

Strażnik Ukaizo to najpotężniejszy przeciwnik w grze. Kreatura ta dysponuje mnóstwem umiejętności, które mogą nie tylko zadawać obrażenia członkom Twojej drużyny, ale i nakładać na podwładnych różnorakie negatywne stany. Staraj się na bieżąco je sprawdzaać i reagować na nie dzięki aplikowaniu odpowiednich mikstur czy zaklęć. Warto też odnotować, że Strażnik jest niewrażliwy na przypadłości intelektu i stanowczości, oraz odporny na przypadłości percepcji, mocy i zręczności.

Początkowo skup uwagę całej drużyny na bossie, ale dość szybko na polu bitwy pojawi się grupa adrowych animatów. Pozwól jednemu wojownikowi z drużyny nadal atakować bossa i odwracać jego uwagę i oddeleguj resztę podwładnych do zadania rozprawienia się z animatami. Potwory te na szczęście nie są silne i na miejsce pokonanych maszyn nie pojawią się kolejne tego samego typu.

Po tym jak boss otrzyma dostatecznie dużo obrażeń na pole bitwy przyzwani zostaną dwaj Enwgitańscy strażnicy (liczba wrogów może różnić się w zależności od poziomu trudności - my podajemy informacje dla klasycznego/normalnego poziomu) - Pillars of Eternity 2: Miasto zaginione w czasie - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Po tym jak boss otrzyma dostatecznie dużo obrażeń na pole bitwy "przyzwani" zostaną dwaj Enwgitańscy strażnicy (liczba wrogów może różnić się w zależności od poziomu trudności - my podajemy informacje dla klasycznego/normalnego poziomu). Wykorzystaj to, że Strażnik Ukaizo nie atakuje chwilowo drużyny i postaraj się wyeliminować jak najszybciej co najmniej jednego Engwitańskiego strażnika. Z maszynami tymi walczy się w podobny sposób do tytana napotkanego w ruinach Poko Kohary. Strażnicy są niewrażliwi na przypadłości mocy i stanowczości, odporni na przypadłości zręczności i wrażliwi na przypadłości kondycji. Nie pozwalaj im zbliżyć się do żadnego ze słabszych członków drużyny, bo ich ataki w walce wręcz (m.in. Powalenie) są potężne.

To nie wszystko, bo do walk prędzej czy później dołączy również dwóch Engwitańskich hierarchów. Te kreatury są z kolei silniejszymi odmianami napotykanych wcześniej Engwitańskich świętych. Hierarchowie są niewrażliwi na zatrucia, choroby i przypadłości zręczności, oraz odporni na przypadłości stanowczości. Warto od razu skupić na nich uwagę całej drużyny, bo mogą oni rzucać potężne zaklęcia i znacząco ją osłabić.

Strażnik Ukaizo w kolejnych fazach bitwy "wygeneruje" dwie dodatkowe głowy, przez co jego ataki jeszcze bardziej zyskają na sile. Postaraj się jak najdłużej utrzymać cała drużynę przy życiu, bo utrata jakiegoś ważnego członka zespołu może znacząco utrudnić dalszy przebieg bitwy. Walcz tak długo aż Strażnik Ukaizo straci cały pasek energii i rozpadnie się.

Dotarcie do Eothasa

Po wygranej bitwie koniecznie wybierz opcję odpoczynku żeby członkowie drużyny powrócili do pełni sił i uzyskali ewentualne premie do statystyk - Pillars of Eternity 2: Miasto zaginione w czasie - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Po wygranej bitwie koniecznie wybierz opcję odpoczynku żeby członkowie drużyny powrócili do pełni sił i uzyskali ewentualne premie do statystyk. To ważne, bo wkrótce czeka Cię jeszcze jedna bitwa (na szczęście prostsza). Skorzystaj z przejścia do Wielkiej Promenady (M45,3). W trakcie przemarszu załączy się scena z rozmowy z członkami drużyny. Możesz porozmawiać z każdym towarzyszem z osobna zanim awansujesz do ścisłego finału.

Dotrzyj do przejścia Iglicy Ondry (M45,4). Tu musisz podejść do panelu kontrolnego (M45,5) i wyłączyć maszynę żeby pozbyć się burzy utrudniającej dotarcie do Eothasa. Załączy się nowa scena paragrafowa z rozmowy z bogami. Podobnie jak poprzednie tego typu sceny nie zawiera ona żadnych kluczowych decyzji. Możesz wybierać opcje dialogowe powiązane z preferowanymi cechami charakteru Widzącego.

Powróć do Wielkiej Promenady - Pillars of Eternity 2: Miasto zaginione w czasie - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Powróć do Wielkiej Promenady. Drużyna wpadnie tu na członków wrogiej frakcji (M45,6). Nie jest to jedna odgórnie ustalona grupa - będzie to ta frakcja, z którą w momencie dotarcia do finału przygody miałeś najgorsze relacje.

Podobnie jak w przypadku spotkania ze Strażnikiem Ukaizo nie możesz uniknąć walki nawet jeśli skorzystasz z unikalnych opcji dialogowych. Po rozpoczęciu walk skup się na szybkim wyeliminowaniu silniejszego przywódcy wrogiej frakcji oraz jej magów. Na koniec zostaw sobie pozostałych wrogów.

Przejdź teraz do strony Główne zakończenia Pillars of Eternity 2.