Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity 2: Porachunki z piratem - solucja, opis przejścia Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

Na stronie znajduje się opis przejścia pobocznego zadania Porachunki z piratem gry Pillars of Eternity 2: Deadfire. To jedna z bardziej rozbudowanych opcjonalnych misji. Dotyczy ona zlokalizowania i dopadnięcia pirata Benwetha, który był odpowiedzialny za rozbicie się statku bohatera na samym początku gry. Quest ten wymusza odwiedzenie fortu piratów. Samego Benwetha możesz dopaść na różne sposoby, np. staczając serię walk, przekradając się przez fort czy wywabiając go podstępem.

Odblokowanie questu i przedostanie się do fortu

Momentu odblokowania tego zadania nie możesz przegapić - Pillars of Eternity 2: Porachunki z piratem - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Momentu odblokowania tego zadania nie możesz przegapić. Jego zleceniodawca to przywódca frakcji Principi Furrante. Jego statek podpłynie automatycznie do okrętu bohatera tuż po tym jak opuścisz "startową" wyspę Port Maje. W trakcie rozmowy z Furrante możesz pozwolić Serafinowi zajrzeć do umysłu bohatera lub bronić się przed tym oraz zezwolić na przyłączenie Serafina lub mu odmówić. Wybory te nie mają wpływu na fakt odblokowania opisywanego questu.

Z zajęciem się tą misją warto wstrzymać się aż drużyna awansuje o co najmniej kilka poziomów. Możliwe jest zaliczenie questu bez rozlewu krwi, ale mając lepiej rozwiniętą drużynę możesz zabezpieczyć się na wypadek walk i ułatwić sobie przebieg ewentualnej rozmowy z Benwethem. Cel podróży to Fort Martwego Światła (Fort Deadlight). Zanim do niego podpłyniesz warto zapisać stan gry, bo gra postawi Cię przed ważnym wyborem:

  1. Rozwieszenie flagi Principi i zadokowanie w porcie. Jest to możliwe jeśli masz w inwentarzu barwy Principi (Principi Colors). Jeśli nie pozbyłeś się ich u jednego z handlarzy ani nie upuściłeś to powinieneś nimi dysponować. W przeciwnym razie możesz zdobyć flagę np. dzięki eksploracji świata czy pokonywaniu statków piratów. To najlepsza metoda, bo dotrzesz do fortu bez wszczynania walk i możliwe będzie swobodne przemieszczanie się po jego głównej części.
  2. Zakradnięcie się do fortu pod osłoną nocy. Drużyna przeniesie się na małą południową plażę. Możesz tam zbadać ścianę fortu i wspiąć się bez żadnej pomocy (wymagane zaliczenie testu Atletyki - zawalenie go może oznaczać kontuzje) lub z użyciem linki z kotwiczką. Drużyna dotrze w ten sposób do okiennicy i znajdzie się w zbrojowni w lochu (piwnicy). To dobra metoda jeśli chcesz zakraść się do Benwetha.
  3. Zaatakowanie fortu. W tym przypadku jeszcze przed dopłynięciem do fortu musisz liczyć się z ostrzałem z wrogich armat. Skuteczność w unikaniu ostrzału będzie zależała od tego jak dobrego masz sternika na statku. Spodziewaj się sporych uszkodzeń kadłuba czy nawet możliwości zatopienia jednostki i przedwczesnego zakończenia gry. Jeśli dopłyniesz do fortu to wszyscy przebywający w nim piraci zwrócą się przeciw drużynie. To najgorsza metoda, bo musisz zabić wszystkie osoby z fortu. Może to być wyzwaniem i mogą zginąć osoby, z którymi w innej sytuacji mógłbyś porozmawiać np. na potrzeby questów czy handlu.

Doprowadzenie do konfrontacji z Benwethem podstępem

Najlepiej jest wybrać pierwszy wariant spośród wcześniej wymienionych - Pillars of Eternity 2: Porachunki z piratem - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Najlepiej jest wybrać pierwszy wariant spośród wcześniej wymienionych. Pozwoli ci on spotkać się z Benwethem lub w sprytny sposób zabić go bez konieczności pokonywania innych piratów. Zacznij od dotarcia do głównego pomieszczenia wewnątrz fortu (M34,6). Spotkaj się w tym miejscu z Mirke i wypytaj ją o Benwetha. Dowiesz się, że kapitan może zejść do mesy jeśli rozpocznie się w niej hałaśliwa impreza. Przygotowania do niej spadną na Twoje barki i musisz konkretnie pozyskać dwa przedmioty questowe.

Pierwsze "zlecenie" od Mirke dotyczy pozyskania specjalnego rumu. Udaj się do wschodnich murów (M34,3). Wejścia na górne mury pilnuje Ancret, ale możesz zgodnie z sugestią Mirke sprowokować ją wspominając w trakcie rozmowy o Condwenie Wężookim. Doprowadzi to do opuszczenia posterunku przez Ancret. Możesz już wyjść na górne mury.

Do dalszej części zadania najlepiej oddelegować pojedynczego członka drużyny, któremu najlepiej wychodzi Skradanie się. Musisz dotrzeć w pobliże dźwigu (M34,7) i włamać się do pokazanej na obrazku małej skrzyni (zamek 2 poziomu). Jest w niej Śmiertelnie dobry rum (God-Killer's Rum). Okolicę patrolują piraci i jeśli zostaniesz zauważony to rozpoczną się niepotrzebne dodatkowe walki z nimi. Docelowo musisz dostarczyć rum Mirke.

Drugie zlecenie od Mirke dotyczy pozyskania specjalnej zupy - Pillars of Eternity 2: Porachunki z piratem - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Drugie "zlecenie" od Mirke dotyczy pozyskania specjalnej zupy. Wyjdź z mesy i dotrzyj do wejścia do lochu w południowej części fortu. Celem podróży jest kuchnia (M34,8). Kieruj się na północ. Nie musisz się tu skradać, gdyż wielu strażników z piwnicy wyruszyło już w stronę mesy gdzie odbywa się impreza i miniesz ich po drodze.

Po znalezieniu się w kuchni pogadaj z Ciasteczko Mainą i odbierz od niej Specjalny gulasz (Special Stew). Powróć do Mirke, ale zanim z nią pogadasz i przekażesz jej gulasz zapisz stan gry, gdyż sytuacja w pomieszczeniu mesy będzie mogła rozwinąć się na kilka sposobów.

Benweth pojawi się w pomieszczeniu po tym jak dostarczysz Mirke drugi składnik, czyli gulasz - Pillars of Eternity 2: Porachunki z piratem - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Benweth pojawi się w pomieszczeniu po tym jak dostarczysz Mirke drugi "składnik", czyli gulasz. Kapitan zagra na fortepianie i ustawi się obok niego. Masz teraz dwa zasadnicze warianty jak się zachować:

  1. Zamordowanie Benwetha. Możesz od razu go zaatakować, ale zwrócisz przeciw sobie wszystkich piratów z mesy. Lepiej jest najpierw do niego zagadać i następnie użyć Zastraszenia 4 lub Dyplomacji 4 żeby zniechęcić niektórych innych piratów do dołączenia do walki.
  2. Porozumienie się z Benwethem. Ten wariant pozwoli ci uniknąć zabicia kapitana i jest on możliwy jeśli poprawnie przeprowadzisz rozmowę z nim. Po tym jak wyrazisz chęć porozmawiania z kapitanem możesz użyć wysoko rozwiniętych (3-7 punktów) umiejętności Zastraszenie / Dyplomacja / Obrotność / Atletyka żeby go pomyślnie zastraszyć lub przemówić mu do rozsądku. Od Benwetha dowiesz się, że nie będzie już więcej polował na bohatera.
Istnieje też alternatywne rozwiązanie - Pillars of Eternity 2: Porachunki z piratem - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Istnieje też alternatywne rozwiązanie. Możesz mianowicie umieścić bombę żarową (Cinder Bomb) w fortepianie. Musiałbyś tego dokonać PRZED dostarciem Mirke gulaszu. Jeśli nie posiadasz bomby to rozejrzyj się za nią w forcie lub zakup ją od Neda Bez Orzeszków (M34,3). Po tym jak Benweth pojawi się w miesie i siądzie przy fortepianie bomba eksploduje i zabije go. Wybór tego wariantu pozwoli ci uniknąć konieczności stoczenia walki z innymi piratami.

Uwaga - Jeśli wybrałeś jeden z wariantów zakładających zabicie Benwetha to przeszukaj jego zwłoki. Znajdziesz m.in. unikalną Zbroję Szubrawcy (Miscreant's Leathers).

Alternatywne sposoby dotarcia do Benwetha

Benwetha możesz też dopaść na inne sposoby, a mianowicie przekradając się do pomieszczenia dowództwa lub zabijając wszystkich piratów z fortu - Pillars of Eternity 2: Porachunki z piratem - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Benwetha możesz też dopaść na inne sposoby, a mianowicie przekradając się do pomieszczenia dowództwa lub zabijając wszystkich piratów z fortu.

Jeśli masz zamiar zakraść się do kapitana to po dopłynięciu do fortu możesz wybrać drugi wariant zachowania, czyli infiltrację fortu pod osłoną nocy. Zaczniesz na małej plaży (M34,2). Musisz zaliczyć próbę Atletyki (uwaga - zawalenie jej może doprowadzić do kontuzji!) lub użyć linki z kotwiczką (scena paragrafowa z powyższego obrazka) żeby przedostać się do zbrojowni w lochu (M34,11). Z tego miejsca możesz przekraść się po schodach w pobliże kuźni (M34,9) i następnie dotrzeć do zachodnich schodów prowadzących na najwyższe piętro (donżon).

Inny pomysł zakłada przekradnięcie się na wschodnie mury fortu (M34,3) i następnie omijanie strażników w drodze do zamkniętej bramki z zamkiem 8 poziomu. Otwarcie zamka i skorzystanie ze schodów pozwoli dotrzeć do wschodniej części najwyższego piętra (donżon).

Kapitan Benweth domyślnie przebywa w pomieszczeniu dowództwa (M34,17) (powyższy obrazek) - Pillars of Eternity 2: Porachunki z piratem - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Kapitan Benweth domyślnie przebywa w pomieszczeniu dowództwa (M34,17) (powyższy obrazek). Po tym jak zakradniesz lub przebijesz się na to piętro możesz otworzyć drzwi prowadzące do pomieszczenia (mają zamek 5 poziomu) lub zbadać wschodni korytarz (M34,16) i odnaleźć tam sekretny przełącznik.

Epilog

Już po zaliczeniu tego questu możesz pogadać w Zęzie (M36,10) z Kapitanem Furrante na temat Benwetha. Jego reakcja będzie różniła się w zależności od tego czy zabiłeś Benwetha czy pozostawiłeś go przy życiu. Od Furrante możesz otrzymać unikalną Opończę ochrony (Cloak of Protection) (+5 do hartu, refleksu i woli).