Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity 2: Ostatnie Sanktuarium - solucja, opis przejścia Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

Niniejsza strona opisuje zadanie Ostatnie sanktuarium (The Last Sanctuary) w grze Pillars of Eternity 2 Deadfire. Jest to misja związana z frakcją Huana i otrzymasz ją od Księcia Aruihi w Pałacu Kahanga (M25) w Neketace. Celem zadania jest przeszukanie ruin Motare o Kozi (M41).

Dotarcie do Motare o Kozi

Motare o Kozi (M41) znajduje się na północny wschód od Neketaki (spójrz na powyższy obrazek) - Pillars of Eternity 2: Ostatnie Sanktuarium - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Motare o Kozi (M41) znajduje się na północny wschód od Neketaki (spójrz na powyższy obrazek). Dotrzyj na wyspę przy pomocy statku i wejdź do ruin.

Kieruj się przed siebie - Pillars of Eternity 2: Ostatnie Sanktuarium - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Kieruj się przed siebie. Wkrótce zostaniesz zaatakowany przez dwóch przeciwników, ale nie powinni stanowić oni większego problemu. Po ich zabiciu, kontynuuj drogę na północ.

Uwaga - skręcając od razu w prawo od głównego wejścia do lokacji, trafisz na uwięzioną przez pnącza osobę. Jeśli ją uwolnisz, przyłączy się do twojej załogi za darmo.

Dotrzesz do kamiennego dysku widocznego na powyższym obrazku - Pillars of Eternity 2: Ostatnie Sanktuarium - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Dotrzesz do kamiennego dysku widocznego na powyższym obrazku. Po jego aktywacji okaże się, że brakuje w nim dwóch części - musisz je odnaleźć.

Gdzie znaleźć brakujące części kamiennego dysku?

Pierwsza część znajduje się niedaleko na północ od kamiennego dysku - Pillars of Eternity 2: Ostatnie Sanktuarium - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pierwsza część znajduje się niedaleko na północ od kamiennego dysku. Spotkasz tam Zgniłą Panią, która automatycznie rozpocznie z tobą rozmowę. Dialog możesz zakończyć się na dwa sposoby:

 1. Bezkonfliktowo, jeśli wybierzesz jedną z dwóch unikalnych opcji wymagających Dyplomacji 5 lub Alchemii 4.
 2. Atakując Zgniłą Panią - wtedy musisz sobie poradzić z nią oraz pobliskimi przeciwnikami (np. z Skrytobójczą lianą).

Niezależnie od wyboru, zewnętrzna złota obręcz znajduje się w wydrążonym drzewie, tuż za Zgniłą Panią.

Z kolei wewnętrzna złota obręcz znajduję się w prawym górnym rogu lokacji, w legowisku tygrysów - Pillars of Eternity 2: Ostatnie Sanktuarium - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Z kolei wewnętrzna złota obręcz znajduję się w prawym górnym rogu lokacji, w legowisku tygrysów. Pokonaj tygrysy, zabierz brakującą część i wróć do kamiennego dysku.

Jak rozwiązać zagadkę z kamiennym dyskiem?

Mając brakujące części kamiennego dysku możesz przystąpić do rozwiązywania zagadki - Pillars of Eternity 2: Ostatnie Sanktuarium - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Mając brakujące części kamiennego dysku możesz przystąpić do rozwiązywania zagadki. Polega ona na przekręcaniu pierścienia w taki sposób, aby dopasować napis do odpowiedniego symbolu. Na okręgu znajdują się cztery symbole:

 1. Symbol lśniącej adry (Symbol of liminous adra)
 2. Symbol Ukaizo (Symbol of Ukaizo)
 3. Symbol owocu koiki (Symbol of koiki fruit)
 4. Symbol zaklinania fal (Symbol of watershaping)

Po wyborze symbolu musisz jeszcze zatwierdzić wybór, a następnie zostanie ci przedstawiony kolejny napis. W trakcie rozwiązywania zagadki nie zostaniesz poinformowany, że robisz coś źle - stanie się to dopiero po wybraniu wszystkich symboli. Karą za niepoprawne dopasowanie jest nałożenie dolegliwości na głównego bohatera.

Poprawna konfiguracja wygląda następująco:

 1. Pierwszy napis - symbol owocu koiki
 2. Drugi napis - symbol lśniącej adry
 3. Trzeci napis - symbol zaklinania fal
 4. Czwarty napis - symbol Ukaizo

Po zakończeniu dopasowywania otrzymasz Huańską mapę.

Zakończenie zadania

Po zdobyciu mapy możesz już wracać do Księcia Aruihi w Pałacu Kahanga (M25) w Neketace, ale uważaj, bo od razu po wypłynięciu z wyspy będziesz ścigany przez statek Kapitana Paia - Pillars of Eternity 2: Ostatnie Sanktuarium - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Po zdobyciu mapy możesz już wracać do Księcia Aruihi w Pałacu Kahanga (M25) w Neketace, ale uważaj, bo od razu po wypłynięciu z wyspy będziesz ścigany przez statek Kapitana Paia. Da się przed nim uciec, ale jeśli zostaniesz złapany, konflikt możesz rozwiązać na kilka sposobów:

 1. Spróbować schować mapę i skłamać, że nic nie znalazłeś (wymagana jest do tego umiejętność Zwinne dłonie 5).
 2. Wystraszyć Kapitana Paia - potrzeba do tego Zastraszania 5 oraz Zwinne dłonie 4.
 3. Oddać mapę - Książe Aruihi nie wyciągnie z tego konsekwencji, a ty i tak otrzymasz nagrodę za zadanie.
 4. Zaatakować - na początek skup się na magach, a potem na samym kapitanie.

Niezależnie od przebiegu wydarzeń wróć do Księcia Aruihi - otrzymasz 1700 monet, a jeśli oddasz mu mapę, to możesz jeszcze negocjować dodatkowe 250 monet.