Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity II: Odległe światło - solucja, opis przejścia Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

Na stronie znajduje się opis przejścia głównego zadania Odległe światło gry Pillars of Eternity 2: Deadfire. Quest ten automatycznie ropoczyna się po wzięciu udziału w audiencji Królowej Onekazy II w Pałacu Kahanga na wyspie Neketaka. W ramach opisanej na tej stronie misji musisz dotrzeć na wyspę Hasongo gdzie ostatnio widziany był Eothas. Przed wyruszeniem w podróż warto awansować drużynę o co najmniej kilka poziomów, gdyż eksploracja Hasongo może wiązać się z koniecznością staczania walk z przeciwnikami.

Wyjdź z pałacu i opuść miasto Neketaka - Pillars of Eternity II: Odległe światło - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Wyjdź z pałacu i opuść miasto Neketaka. Po powrocie na pokład statku bohatera popłyń na północny-zachód w stronę wyspy Hasongo. Po dotarciu do niej drużyna znajdzie się na terenie miasteczka portowego (M26,1).

W trakcie eksploracji Hasongo drużyna będzie regularnie napotykała koralowych naga. Są to stworzenia przypominające przerośnięte węże, aczkolwiek zaliczają się one do istot rozumnych i w dalszej części questu z kilkoma z nich będziesz mógł porozmawiać. Przystępując do każdej nowej walki z wojownikami naga staraj się ochraniać słabszych członków drużyny i bądź gotowy do reagowania na jad mogący zatruwać Twoich podwładnych.

Zanim na dobre zaczniesz badać miasteczko portowe warto zatrzymać się w składowisku w wieży (M26,2). Możesz pogadać tam z Zuhirą na temat pojawienia się Eothasa oraz sposobu dotarcia do latarni morskiej (zachodni kraniec mapy - (M26,15)).

Do latarni prowadzi wiele ścieżek (polecamy zajrzeć na stronę z mapą M26 prezentującą Hasongo) - Pillars of Eternity II: Odległe światło - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Do latarni prowadzi wiele ścieżek (polecamy zajrzeć na stronę z mapą M26 prezentującą Hasongo). Jednym z podstawowych problemów jest grupa koralowych naga pilnujących centralnej części mapy (M26,5). Możesz zaatakować ich jeśli drużyna jest dostatecznie silna, ale równie dobrze możesz ominąć ich lub zainteresować się działem (M26,4) we wschodniej części mapy (powyższy obrazek). Nie pozwala ono niestety od razu na oddanie strzału. Po załączeniu się sceny paragrafowej musiałbyś obrócić działo (test Mocy lub tłuszcz kulinarny z (M26,7)), wycelować nim w przeciwników (test Mechaniki) oraz załadować do niego wybuchowy pocisk zdobyty w warsztacie (M26,12).

Jedna z alternatywnych ścieżek prowadzi z kolei przez częściowo zalane przejście w północnej części mapy (M26,9). Tam z kolei musisz uważać na szamana, który może używać totemu do przyzywania na pole bitwy nowych potworów (m.in. niematerialnych zgub). Warto szybko zniszczyć totem oraz nadać zamordowaniu szamana najwyższy priorytet.

Niezależnie od tego jaką wybierzesz ścieżkę do latarni morskiej jeszcze przed dotarciem do niej warto wykonać jeden opcjonalny krok - Pillars of Eternity II: Odległe światło - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Niezależnie od tego jaką wybierzesz ścieżkę do latarni morskiej jeszcze przed dotarciem do niej warto wykonać jeden opcjonalny krok. Zacznij od dotarcia do kuchni (M26,7) i po wejściu do niej zainteresuj się zalanym korytarzem. Zbadanie go załączy scenę paragrafową. Wybierz lewy korytarz i po przepłynięciu nim użyj łomu lub zalicz test Mocy (wybierz najsilniejszą postać z drużyny).

Skorzystanie z zalanego korytarza pozwoli ci dotrzeć do małego pomieszczenia w murze z działami (M26,3). Miejsce to pokazuje powyższy obrazek i spotkasz tu Duszę Yanass. Porozmawiaj z nią. Wypytaj duszę o Sugaana, zaproś ją do współnej drużyny (wchłonięcie jej przez Widzącego), zajrzyj do duszy i obiecaj, że masz w planach przywrócenie działania kolumny adry. Zalety wybrania tych wszystkich akcji docenisz już po dotarciu do latarni.

Docelowo musisz dotrzeć do dolnych drzwi wejściowych do latarni (M26,15) - Pillars of Eternity II: Odległe światło - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Docelowo musisz dotrzeć do dolnych drzwi wejściowych do latarni (M26,15). Po przeniesieniu się do jej wnętrza zostaniesz zatrzymany przez Sugaana i towarzyszących mu koralowych naga. Spotkanie to może mieć dwa główne zakończenia:

  1. Stoczenie bitwy z koralowymi naga. To bardziej prawdopodobny wariant. Walkę możesz sam sprowokować lub dojdzie do niej jeśli nie zdołasz przekonać Sugaana o swoich pokojowych intencjach i planach uaktywnienia kolumny lśniącej adry. Postaraj się szybko dopaść Sugaana, ale jednocześnie dbaj o swoich słabszych podwładnych, którzy mogą znaleźć się na celowniku wrogów (zwłaszcza wojowników naga).
  2. Przekonanie Sugaana do pokojowych zamiarów. Wariant ten trudniej zrealizować. Wymusza on skorzystanie z jednej z unikalnych opcji dialogowych lub przywołanie duszy Yanassa, którą mogłeś wcześniej odnaleźć (M26,3) (pierwsza opcja dialogowa - powyższy obrazek). Sugaan pozwoli ci podejść do kolumny adry i jej dotknąć.
Niezależnie od tego jaki wariant wybrałeś musisz docelowo podejść do kolumny adry - Pillars of Eternity II: Odległe światło - solucja, opis przejścia - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Niezależnie od tego jaki wariant wybrałeś musisz docelowo podejść do kolumny adry. Spowoduje to załączenie się nowej sceny paragrafowej, w trakcie której czeka Cię rozmowa z Eothasem. Jej rezultat jest odgórnie narzucony, choć w trakcie niej możesz wybierać unikalne opcje dialogowe m.in. dla różnych kapłanów, wysokiej Inteligencji czy wysokiej Metafizyki. Od Eothasa otrzymasz "zaproszenie" do spotkania się z nim w Paszczy Popiołów (Ashen Maw) i rozpocznie się nowy główny quest Oczekuje w ogniu (nie śpiesz się z przystąpieniem do niego, bo ma znacznie wyższy rekomendowany poziom doświadczenia drużyny od opisywanego).

Po zakończeniu sceny paragrafowej może załączyć się nowa scenka z rozmowy jeśli Sugaan nadal żyje. Możesz dopiero teraz zaatakować koralowych naga lub pozwolić im odejść (jeśli z drużyną podróżuje Maia to decyzja ta może się jej wybitnie nie spodobać - wspomóż się Dyplomacją lub licz się z pogorszeniem relacji z nią). Od Sugaana możesz otrzymać unikalny naszyjnik Rzemień przychylności (Strand of Favor) (lub zabrać go po przeszukaniu jego zwłok).