Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sceny paragrafowe w Pillars of Eternity 2 Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

Sceny paragrafowe (Scripted Interactions) opisują sytuacje rozgrywane w świecie Pillars of Eternity 2 Deadfire. W odróżnieniu od innych gier, nie ujrzysz tutaj przerywników filmików - akcja jest przedstawiana tekstowo. W scenach paragrafowych weźmiesz udział w ważnych momentach fabuły, np. podczas rozmów z bóstwami, ale też podczas eksploracji zwykłych miejsc.

Nie oznacza to, że w wydarzeniach nie będziesz brał czynnego udziału - wręcz przeciwnie, sceny paragrafowe często oferują nawet kilka opcji do wyboru - Sceny paragrafowe w Pillars of Eternity 2 - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Umiejętności pasywne i wybór członka drużyny

Nie oznacza to, że w wydarzeniach nie będziesz brał czynnego udziału - wręcz przeciwnie, sceny paragrafowe często oferują nawet kilka opcji do wyboru. Na sukces (albo porażkę) wybranej decyzji wpływają umiejętności pasywne:

Nazwa umiejętności

Informacje o umiejętności

Blefowanie (Bluff)

Wpływa na umiejętność zastosowania najróżniejszych blefów w czasie konwersacji.

Dyplomacja (Diplomacy)

Przydaje się podczas negocjacji i przy rozwiązywaniu różnorakich konfliktów.

Historia (History)

Opisuje znajomość historii i kultur rozmaitych ras w świecie gry.

Intuicja (Insight)

Umożliwia odkrywanie w trakcie rozmów prawdziwych zamiarów rozmówców, kłamstw i ukrytych pobudek.

Zastraszenie (Intimidate)

Służy do zastraszania innych postaci w trakcie rozmów poprzez wymuszenie, szantaż itp.

Metafizyka (Metaphysics)

To młoda dziedzina nauki, która skupia się na omówieniu zagadnień związanych z adrą, animacją i innym wymiarem.

Religia (Religion)

Opisuje znajomość różnych religii i wierzeń w świecie gry.

Cwaniactwo (Streetwise)

To tzw. wiedza z ulicy, którą często można wykorzystać przede wszystkim w trakcie spotkań z postaciami z niższych sfer.

Sztuka przetrwania (Survival)

Pozwala na wykazywania się w trakcie rozmów i scen paragrafowych wiedzą o danym obszarze czy ogólną wiedzą o obcowaniu z naturą.

Każda umiejętność przydaje się w innych sytuacjach, więc warto zadbać o to, aby członkowie twojej drużyny rozwijali różne umiejętności pasywne.

W scenach paragrafowych niejednokrotnie staniesz przed wyborem - będziesz musiał podjąć decyzję czy np - Sceny paragrafowe w Pillars of Eternity 2 - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

W scenach paragrafowych niejednokrotnie staniesz przed wyborem - będziesz musiał podjąć decyzję czy np. chcesz przeszukać teren, zastosować dyplomacje czy może zakraść się do przeciwnika. Opcje wymagają różnych umiejętności pasywnych - po wybraniu danej opcji musisz jeszcze zdecydować, który bohater ma wykonać akcje. Oczywiście najlepiej wybierać postać, która ma najbardziej rozwiniętą wymaganą umiejętność - im większy współczynnik danej umiejętności pasywnej, tym większa szansa na powodzenie wybranej akcji.

Czasami daną akcje może wykonać tylko Widzący, czyli twój główny bohater - Sceny paragrafowe w Pillars of Eternity 2 - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Czasami daną akcje może wykonać tylko Widzący, czyli twój główny bohater. Wtedy nie masz żadnego wyboru i niezależnie od jego umiejętności pasywnych, musisz posłać go do przejścia próby.

Przykładowe rezultaty scen paragrafowych

Każdy wybór w scenie paragrafowej ma swoje konsekwencje - ogromne znaczenie ma to czy próbę wykonałeś pomyślnie, czy jednak odniosłeś porażkę. Oto kilka przykładowych rezultatów scen paragrafowych:

  1. Uda ci się zakraść na tyły przeciwnik - wtedy będziesz mógł zająć lepszą pozycję przed walką. Z drugiej strony, jeśli przeciwnik cię wykryje, to automatycznie rozpoczniesz bitwę i nie będziesz miał okazji do przygotowania.
  2. Z pomocą dyplomacji albo przekupstwa unikniesz walki.
  3. Zaimponujesz spotkanej osobie i np. otrzymasz od niej specjalną nagrodę.
  4. Dostaniesz się do ukrytej lokacji lub przyśpieszysz podróż do niej.
  5. Wpadniesz w zasadzkę i zostanie okrążony przez przeciwnika.