Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Towarzysze, lokalizacja towarzyszy i relacje w Pillars of Eternity 2 Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

Przed Wami lokalizacje wszystkich towarzyszy w Pillars of Eternity 2 - to na tej stronie dowiecie się dokładnie, gdzie znajduje się Xoti, Aloth, Serafen, Pellagina, ale także Maia, Tekehu czy uwielbiany Eder. Jak ich znaleźć i gdzie się ukrywają oraz czego nie lubią towarzysze? Ten poradnik zawiera wszystko o towarzyszach.

Towarzysze w Pillars of Eternity 2 Deadfire to pełnoprawni członkowie grupy - posiadają unikalne charaktery, poglądy, dialogi, odzywki, a nawet zlecą ci zadania. Poza tym, towarzysze nawiązują relacje z głównym bohaterem, jak i pozostałymi osobami z drużyny. To właśnie te cechy odróżniają ich od pomocników - co prawda, pomocnicy tak samo widnieją na pasku bohaterów, nie mają słabszych zdolności i nie są gorsi w walce, ale nie można z nimi nawiązywać rozbudowanych relacji.

Jak działają relacje?

Relacje między towarzyszami (oraz z frakcjami, w przypadku głównego bohatera) możesz sprawdzić w panelu postaci (ikona głowy albo przycisk C), a następnie przechodząc do zakładki Reputacja (Reputations) - Towarzysze, lokalizacja towarzyszy i relacje w Pillars of Eternity 2 - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Relacje między towarzyszami (oraz z frakcjami, w przypadku głównego bohatera) możesz sprawdzić w panelu postaci (ikona głowy albo przycisk "C"), a następnie przechodząc do zakładki "Reputacja (Reputations)".

Powyższy obrazek przedstawia okno reputacji głównego bohatera. Znajdziesz tutaj relacje z frakcjami oraz towarzyszami. Na relacje wpływają wszystkie podejmowane przez ciebie decyzje - opcje dialogowe, sposób rozwiązywania misji czy stosunek do członka jakiejś frakcji.

Pod towarzyszami znajdziesz jeszcze jeden zestaw ikon - są to usposobienia twojego bohatera. Dzielą się one na: Stoicyzm, Nieszczerość, Racjonalność, Pasja, Uczciwość, Dyplomacja, Okrucieństwo, Bystrość, Życzliwość oraz Agresja. Wskaźnik przy danej ikonie pokazuje jak rozwinięte jest dane usposobienie - przykładowo, jeśli w konfrontacjach będziesz starał się łagodzić sytuację to wskaźnik Dyplomacji będzie rosnąć. Zestaw usposobień kształtuje charakter twojego bohatera i wpływa na to, jak patrzą na ciebie pozostali towarzysze - każdy z nich ceni sobie inne zachowania (o czym możesz przeczytać przy opisie danego towarzysza).

Zmiany w relacjach oraz podejście danego towarzysza możesz zauważyć podczas rozmów - Towarzysze, lokalizacja towarzyszy i relacje w Pillars of Eternity 2 - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Zmiany w relacjach oraz podejście danego towarzysza możesz zauważyć podczas rozmów. W trakcie dialogu niejednokrotnie zostaną także opisanego emocje towarzysza - jeśli jest to związane z jego cechami (o których możesz przeczytać w opisie danej osoby), to obok tekstu pojawi się ikona tej cechy.

Z kolei tak wygląda zakładka Reputacji dla pozostałych towarzyszy z drużyny - Towarzysze, lokalizacja towarzyszy i relacje w Pillars of Eternity 2 - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Z kolei tak wygląda zakładka Reputacji dla pozostałych towarzyszy z drużyny. Możesz tu sprawdzić ich stosunek do członków grupy oraz zestaw cech - jakie zachowania cenią, a jakich nie tolerują.

Lista towarzyszy

Poniższa lista stanowi zestawienie wszystkich siedmiu towarzyszy dostępnych w Pillars of Eternity 2 Deadfire. Przy każdej osobie znajdziesz informacje jak dołączyć ją do drużyny, jej dostępne klasy postaci oraz zestaw cech - jeśli chcesz nawiązać bliskie relacje z danym towarzyszem, to swoje działania dopasuj do cech, o których ma dobre zdanie. Na niebiesko zostały zaznaczone cechy, które dana osoba docenia, a na pomarańczowo te, których nie toleruje.

Uwaga - postacie powracające z pierwszej odsłony serii - czyli Eder, Aloth oraz Pellagina - mogą nie istnieć w twojej rozgrywce, jeśli w poprzedniej części gry podjąłeś decyzję powodujące śmierć tych osób albo wybrałeś taką historię na początku Pillars of Eternity 2 Deadfire.

Eder

Eder zostanie twoim pierwszym towarzyszem, tuż po rozbiciu statku - Towarzysze, lokalizacja towarzyszy i relacje w Pillars of Eternity 2 - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Eder zostanie twoim pierwszym towarzyszem, tuż po rozbiciu statku.

Eder dołączy do twojej drużyny na samym początku rozgrywki, tuż po rozbiciu statku w lokacji Zacisze Vilariego (M1). Nie musisz wykonywać żadnej misji - po rozmowie, Eder automatycznie dołączy do grupy.

Klasy postaci dostępne dla Edera to:

 1. Wojownik
 2. Łotrzyk
 3. Zawadiaka (Wojownik + Łotrzyk)

Cechy Edera:

 1. Okrucieństwo wobec zwierząt - negatywnie reaguje na osoby, które są okrutne lub nieczułe wobec zwierząt.
 2. Niechęć do eothasian - źle reaguje na krytykę lub wrogość wobec wyznawców Eothasa.
 3. Niechęć do Bractwa Ołowianego Klucza - pogardza Bractwem Ołowianego Klucza i przemocą oraz manipulacją, jakie ono stosuje.
 4. Dobroć wobec zwierząt - docenia dobroć i dbałość względem wszelkiego rodzaju zwierząt.
 5. Sympatia do eothasian - popiera wyznawców Eothasa.
 6. Beztroska - ceni żarty i lekkie podejście do życia nawet w najgorszych sytuacjach.
 7. Sympatia do Bractwa Ołowianego Klucza - nie ufa Bractwu i tym którzy próbują je usprawiedliwiać.
 8. Tradycjonalizm - szanuje i lubi tradycje kulturowe.

Xoti

Pamiętaj, aby udać się do Xoti przed wykonaniem zadania Los rozbitka. - Towarzysze, lokalizacja towarzyszy i relacje w Pillars of Eternity 2 - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry
Pamiętaj, aby udać się do Xoti przed wykonaniem zadania Los rozbitka.

Xoti dołączy do twojej drużyny, jeśli porozmawiasz z nią w lokacji Przystań w Port Maje (M3) - stacjonuje ona w obozie w dolnej części mapy. Uwaga - udaj się do Xoti przed wykonaniem zadania Los rozbitka. W przeciwnym wypadku, Xoti uda się do Neketaki, a dokładnie do Świątyni Guana w Świętym Stopniu (M14). Tam również będziesz mógł ją przyłączyć do drużyny, ale nastąpi to w późniejszym etapie rozgrywki.

Klasy postaci dostępne dla Xoti to:

 1. Kapłan
 2. Mnich
 3. Kontemplator (Kapłan + Mnich)

Cechy Xoti:

 1. Antyreligijność - uważa, że bogowie i religia przydają się śmiertelnikom i nie lubi braku szacunku lub obelg kierowanych pod ich adresem.
 2. Nieodpowiedzialność - uważa za niesmaczne, gdy inni nie traktują swoich obowiązków poważnie.
 3. Machlojki - nie przepada za osobami, które stosują podłe i nieczyste sztuki do osiągnięcia swoich celów.
 4. Sympatia do eothasian - popiera wyznawców Eothasa.
 5. Beztroska - ceni żarty i lekkie podejście do życia nawet w najgorszych sytuacjach.
 6. Żarliwość - charakteryzuje się ogromną pasją i dobrze dogaduje się równie emocjonalnymi osobami.
 7. Światowość - ceni sobie kosmopolityczny styl życia i spojrzenie na świat.

Aloth

Alotha odnajdziesz w Engwitańskich wykopaliskach. - Towarzysze, lokalizacja towarzyszy i relacje w Pillars of Eternity 2 - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry
Alotha odnajdziesz w Engwitańskich wykopaliskach.

Alotha możesz dołączyć do drużyny podczas wykonywania zadania Los rozbitka - Aloth znajduje się w Engwitańskich wykopaliskach (M8) i po krótkiej rozmowie chętnie dołączy do twojej grupy.

Klasy postaci dostępne dla Alotha to:

 1. Mag
 2. Mag bitewny (Mag + Wojownik)
 3. Magiczne ostrze (Mag + Łotrzyk)

Cechy Alotha:

 1. Nieodpowiedzialność - uważa za niesmaczne, gdy inni nie traktują swoich obowiązków poważnie.
 2. Autonomia - uważa, że rozumni powinny mieć swobodę w decydowaniu o swojej przyszłości.
 3. Sumienność - podziwia osoby, które przyjmują odpowiedzialność i nie uchylają się od powierzonych im zadań.
 4. Pycha - nie lubi osób, które chwalą się swoimi osiągnięciami.
 5. Zarządzanie - wierzy w dobrotliwy autorytaryzm.
 6. Tradycjonalizm - podejrzliwie traktuje tradycjonalizm. Nie ufa tym, którzy kurczowo trzymają się dawnych obyczajów i rytuałów.

Serafen

Serafen zaoferuje swoje usługi podczas rozmowy z Kapitanem Furrante. - Towarzysze, lokalizacja towarzyszy i relacje w Pillars of Eternity 2 - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry
Serafen zaoferuje swoje usługi podczas rozmowy z Kapitanem Furrante.

Serafena możesz dołączyć do drużyny, gdy ukończysz zadanie Los rozbitka, czyli naprawisz swój statek. Tuż po opuszczeniu pierwszej wyspy (a konkretnie lokacji Zacisze Vilaregiego (M1)) zatrzyma cię inny okręt - odbędziesz rozmowę z Kapitanem Furrante, podczas której Serafen zaoferuje ci swoje usługi.

Klasy postaci dostępne dla Serafena to:

 1. Enigmatyk
 2. Barbarzyńca
 3. Guślarz (Barbarzyńca + Enigmatyk)

Cechy Serafena:

 1. Niechęć do Principi - wspiera piratów Principi i nie lubi tych, którzy im się sprzeciwiają.
 2. Machlojki - ceni sobie osoby, które osiągają cele poprzez kłamstwa i podstęp.
 3. Beztroska - ceni żarty i lekkie podejście do życia nawet w najgorszych sytuacjach.
 4. Żarliwość - charakteryzuje się ogromną pasją i dobrze dogaduje się równie emocjonalnymi osobami.
 5. Światowość - ceni sobie kosmopolityczny styl życia i spojrzenie na świat.
 6. Rasizm - nie ma dobrego zdania o rasistowskich komentarzach i postawach.

Pellagina

Pallegina może dołączyć do drużyny po rozmoiwe z Krolową Onekazą II. - Towarzysze, lokalizacja towarzyszy i relacje w Pillars of Eternity 2 - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry
Pallegina może dołączyć do drużyny po rozmoiwe z Krolową Onekazą II.

Pallegina może dołączyć do twojej drużyny, gdy dotrzesz do Królowej Onekazy II w Neketace, a dokładnie w Pałacu Kahanga w Wężowej Koronie (M16). Odbywa się to w ramach zadania Żyły Eory, które otrzymasz po wykonaniu zadania Ścigając boga. Po zakończeniu rozmowy, Królowa Onekaza II zaoferuje ci usługi Palleginy oraz Mai - z początku zaproponuje ci wybór jednego towarzysza, ale wystarczy zapytać się czy można zabrać obie (wybierz taką opcję dialogową), a królowa bez problemu się na to zgodzi.

Klasy postaci dostępne dla Palleginy to:

 1. Paladyn
 2. Krzyżowiec (Paladyn + Wojownik)
 3. Orędownik (Paladyn + Pieśniarz)

Cechy Palleginy:

 1. Antyreligijność - nie lubi bogów i zorganizowanych religii.
 2. Poparcie dla animancji - uważa, że animancja jest klucza dla postępu na świecie.
 3. Sumienność - podziwia osoby, które przyjmują odpowiedzialność i nie uchylają się od powierzonych im zadań.
 4. Sympatia do boskich - nie lubi oddawania czci i okazywania podziwu boskim.
 5. Pobożność - nie lubi religijnej pobożności i żarliwości.
 6. Rasizm - nie ma dobrego zdania o rasistowskich komentarzach i postawach.

Maia

Maia dołączy w tym samym momencie co Pallegina. - Towarzysze, lokalizacja towarzyszy i relacje w Pillars of Eternity 2 - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry
Maia dołączy w tym samym momencie co Pallegina.

Maia może dołączyć do twojej drużyny w tym samym momencie, co Pallegina - odwiedź Pałac Kahanga w Wężowej Koronie (M16), w ramach zadania Żyły Eory.

Klasy postaci dostępne dla Mai to:

 1. Łowca
 2. Zwiadowca (Łowca + Łotrzyk)
 3. Geomanta (Łowca + Mag)

Cechy Mai:

 1. Okrucieństwo wobec zwierząt - negatywnie reaguje na osoby, które są okrutne lub nieczułe wobec zwierząt.
 2. Sumienność - podziwia osoby, które przyjmują odpowiedzialność i nie uchylają się od powierzonych im zadań.
 3. Sympatia do Huana - nie lubi tubylczych plemien Huana z Archipelagu Martwego Ognia.
 4. Beztroska - ceni żarty i lekkie podejście do życia nawet w najgorszych sytuacjach.
 5. Prowincjonalizm - uważa życie na prowincji i tamtejsze obyczaje za urocze i miłe.
 6. Sympatia do Rauatai - wspiera Rauatai i Królewską Kompanię Martwego Ognia.
 7. Zaradność - szanuje osoby niezależne i zaradne.

Tekehu

Tekehu spotkasz w Gildi Zaklinaczy Fal w ramach wykonywania misji Cienie Neketaki. - Towarzysze, lokalizacja towarzyszy i relacje w Pillars of Eternity 2 - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry
Tekehu spotkasz w Gildi Zaklinaczy Fal w ramach wykonywania misji Cienie Neketaki.

Tekehu spotkasz w Gildii Zaklinaczy Fal na Tarasie Peryki (M15), podczas wykonywania zadania Cenie Neketaki - otrzymasz je od Królowej Onekazy II. Po krótkiej rozmowie, Tekehu zaoferuje ci swoje usługi.

Klasy postaci dostępne dla Tekehu to:

 1. Druid
 2. Pieśniarz
 3. Teurg (Druid + Pieśniarz)

Cechy Tekehu:

 1. Niechęć do Huana - źle reaguje na krytykę lub wrogość wobec kultury Huana i ich plemion.
 2. Postępowość - wierzy w poglądy i działania prowadzące do reformy społeczeństwa.
 3. Sympatia do boskich i Pobożność - cechuje się pobożnością i uważa, że inni powinni okazywać cześć i szacunek wobec bogów.
 4. Sympatia do Huana - wspiera plemiona i społeczności Huana z Archipelagu Martwego Ognia.
 5. Beztroska - ceni żarty i lekkie podejście do życia nawet w najgorszych sytuacjach.
 6. Pycha - szanuje tych, którzy mają poczucie własnej wartości i śmiałość, by tego nie ukrywać.
 7. Sympatia do Rauatai - nie lubi Rauatai i potępia Królewską Kompanię Martwego Ognia.