Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wariant 1 - Dotarcie do Ukaizo bez pomocy żadnej z frakcji | Solucja Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

Wyruszenie w podróż do Ukaizo bez wsparcia ze strony żadnej z czterech głównych frakcji to jeden ze sposobów na ukończenie questu Nadciągająca burza gry Pillars of Eternity 2 Deadfire. Wybranie tej metody pozwala skrócić ilość czasu potrzebnego na przystąpienie do finału kampanii oraz pozostać niezależnym, aczkolwiek realizacja jej wiąże się ze sporymi wydatkami po to żeby przetrwać podróż.

Ulepszenie statku

Opis tego wariantu nie jest szczególnie rozbudowany w dzienniku głównego bohatera, ale kroki do wykonania nie są skomplikowane - Wariant 1 - Dotarcie do Ukaizo bez pomocy żadnej z frakcji | Solucja - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Opis tego wariantu nie jest szczególnie rozbudowany w dzienniku głównego bohatera, ale kroki do wykonania nie są skomplikowane. Musisz wyposażyć statek bohatera w najlepszy kadłub oraz żagle. Najlepsze wyposażenie dla statków możesz zakupić w Królewskiej Przystani w Neketace. Odwiedź w tej sprawie Zamara z północno-zachodniego narożnika dzielnicy (M11,2).

Cenna uwaga - Wskazane jest wcześniejsze zaliczenie pobocznego questu Długa historia długu zlecanego przez Zamara. Jeśli odpowiednio poprowadziłeś to zadanie to możesz zagwarantować sobie zniżkę na ceny towarów Zamara. W przypadku czekających Cię sporych zakupów może ona być znacząca.

U Zamara należy zakupić - Wariant 1 - Dotarcie do Ukaizo bez pomocy żadnej z frakcji | Solucja - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

U Zamara należy zakupić:

  1. Żagle smoczych skrzydeł (Dragonwing Sails) - powinny one kosztować około 40000 złota (nie uwzględniając ewentualnego rabatu).
  2. Kadłub z czarnodrzewu (Blackwood Hull) - powinien on kosztować około 64000 złota (nie uwzględniając ewentualnego rabatu).

Po dokonanych zakupach dokonaj podmiany tych elementów w oknie zarządzania statkiem. Zamar wystawia też na sprzedaż nowe modele statków. Rozsądnym wyborem jest w tym przypadku Dhow oferowany domyślnie za 35000 złota. Najdroższy statek od Zamara to Junk i jego domyślna cena to aż 60000 złota.

Zakup ulepszeń to nie wszystko, bo warto jeszcze zadbać o dobrą załogę. Nowych żeglarzy możesz rekrutować podczas eksploracji świata gry oraz u wybranych oberżystów (np. w Dzikiej Klaczy w Królewskiej Przystani). Zatrudnienie lepszych członków załogi statku nie jest obowiązkowym krokiem, ale zmniejszy ryzyko poważnego uszkodzenia statku w drodze do Ukaizo. W szczególnie zadbaj o dysponowanie:

  1. Bardzo dobrym sternikiem
  2. Bardzo dobrym "kompletem" majtków

Dotarcie do Ukaizo

Gra nie zaznacza Ukaizo na mapie jeśli nie zacząłeś współpracować z żadną z frakcji - Wariant 1 - Dotarcie do Ukaizo bez pomocy żadnej z frakcji | Solucja - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Gra nie zaznacza Ukaizo na mapie jeśli nie zacząłeś współpracować z żadną z frakcji. Lokacja ta jest w północno-wschodnim narożniku mapy świata, na wschód od Paszczy Popiołów - pokazuje ją dołączony obrazek.

Po dostatecznym zbliżeniu się do Ukaizo załączy się scena paragrafowa z przepłynięcia przez sztorm. Jej przebieg jest w dużym stopniu uzależniony od tego jak wyposażyłeś statek i jaką załogą dysponujesz:

  1. Wygłoszenie dobrej przemowy poprawi morale wśród załogi.
  2. Dobry sternik i dobrzy majtkowie mogą dzięki swoim umiejętnościom uchronić okręt przed większymi zniszczeniami.
  3. Zakupione u Zamara wysokiej jakości żagle oraz kadłub powinny uchronić statek przed całkowitym zniszczeniem. Jeśli zignorowałeś ten krok i wyruszyłeś do Ukaizo słabiej wyposażonym statkiem to może on nie przetrwać sztormu i zatonąć. Wyświetlone zostanie wtedy złe zakończenie gry.

Jeśli zdołałeś bezpiecznie dopłynąć do Ukaizo rozpocznie się główny quest Miasto zaginione w czasie (The City Lost in Time).