Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Bitwy morskie w Pillars of Eternity II Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

Konfrontacja z innym statkiem w Pillars of Eternity 2 Deadfire to tzw. bitwa morska. Rozpoczyna się ona, gdy podpłyniesz do obcego okrętu i wybierzesz jedną z opcji ataku. Oczywiście możesz też sam zostać zaatakowany, np. przez piratów. Wygrywanie bitew morskich pozwala na zdobywanie mnóstwa łupów, zwiększa morale załogi oraz podnosi doświadczenie żeglarskie wszystkich uczestników walki.

Powyższe okno pozwala rozpocząć bitwę morską - Bitwy morskie w Pillars of Eternity II - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Powyższe okno pozwala rozpocząć bitwę morską. Gra oferuje dwie możliwości ataku: turowa bitwa pomiędzy statkami (pierwsza opcja w scenie paragrafowej) oraz abordaż (druga opcja).

Abordaż to bardzo bliskie podpłynięcie do wrogiego okrętu i przedarcie się na jego pokład - Bitwy morskie w Pillars of Eternity II - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Abordaż to bardzo bliskie podpłynięcie do wrogiego okrętu i przedarcie się na jego pokład. Jest to standardowa walka, w której kierujesz swoją drużyną - zasady są takie same jak w innych lokacjach, więc jeśli szukasz porad odnośnie prowadzenia bitwy, to polecamy odwiedzić stronę "Walka". Podczas abordażu sterujesz tylko tymi towarzyszami, którzy obecnie znajdują się w grupie, ale pozostałe osoby na statku również uczestniczą w walce.

Uwaga - za każdym razem, gdy przeprowadzasz abordaż, najpierw zostaniesz ostrzelany przez przeciwnika. Twój statek oraz załoga na pewno odniosą obrażenia.

Nowości zaczynają się, jeśli na początku nie przeprowadzisz abordażu - wtedy ujrzysz powyższe okno - Bitwy morskie w Pillars of Eternity II - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Nowości zaczynają się, jeśli na początku nie przeprowadzisz abordażu - wtedy ujrzysz powyższe okno. Bitwa morska jest podzielona na rundy, a każda runda na tury - jeśli jeden ze statków nie zostanie zniszczony albo się nie wycofa, to rozpoczyna się kolejna runda. W każdej turze możesz wydać tylko jeden rozkaz.

Opis interfejsu

Na początek opis interfejsu zgodnie z oznaczeniami numerycznymi umieszczonymi na powyższym obrazku:

  1. [1] W tym miejscu wydajesz rozkazy - może to być zbliżenie się do przeciwnika, zatrzymanie statku, obrót statkiem we wskazanym kierunku, ostrzał z dział (jeśli statek jest odpowiednio ustawiony), zmiana stanowisk twojej załogi, przygotowanie do zderzenia (zderzenie ze statkiem powoduje obrażenia, a ten rozkaz je zmniejsza) oraz poddanie się.
  2. [2] Tutaj ujrzysz podział na tury - w pustych slotach pojawiają się rozkazy, po lewej twoje, a po prawej przeciwnika. Pierwszą turę rozgrywa kapitan z wyższym poziomem doświadczenia żeglarskiego.
  3. [3] Ikona twojego statku oraz odległość od wrogiego statku wyrażona w metrach. Na odległość warto zwracać uwagę, gdy decydujesz się na wystrzał z dział.
  4. [4] Ikona wrogiego statku - jest to niezwykle ważny punkt podczas każdej bitwy morskiej, oznaczający położenie wrogiego okrętu względem twojego. Będzie się on zmieniał za każdym razem, gdy ty albo przeciwnik wydacie rozkaz zmiany położenia statku. Musisz ciągle obserwować ikonę i na jej podstawie wydawać rozkazy.
  5. [5] Zasoby - po lewej stronie twoje, a po prawej przeciwnika. Znajdziesz tam stan amunicji, wytrzymałość kadłuba i żagli oraz liczbę członków załogi. To również jest ważny punkt - każdy wystrzał z dział zmniejsza stan amunicji, a każde otrzymanie obrażeń od przeciwnika zmniejsza wytrzymałość kadłuba albo żagli, a nawet może doprowadzić do śmierci członka załogi. Uwaga - jeśli stan kadłuba spadnie do zera, to twój statek zatonie.

Jak wygrywać w bitwach morskich?

Nie ma na to jednego idealnego sposobu. Możesz jednak zastosować się do kilku poniższych wskazówek:

  1. Do bitwy warto się najpierw przygotować - w portach możesz zakupić lepsze kadłuby, żagle czy działa. Dobrym pomysłem jest też kupno całkiem nowego statku. Początkowy okręt jest dobrym środkiem transportu i przyzwoicie radzi sobie w walkach ze słabymi statkami, ale może się okazać, że wygrana z lepszymi statkami jest niemożliwa. Równie ważna jest załoga na statku - warto zainwestować w doświadczonych żeglarzy. Po więcej informacji zajrzyj na poprzednią stronę - "Zarządzanie statkiem i załogą".
  2. Bardzo ważne jest, abyś stale obserwował położenie wrogiego statku względem twojego (czyli ikona nr 4 na obrazku z interfejsem). Jeśli chcesz rozpocząć salwę z dział, to musisz odpowiednio ustawić okręt - czyli tak, aby wrogi statek znajdował się po stronie, w której masz ustawione działa (zazwyczaj najwięcej dział znajduje się po lewej oraz prawej stronie, ale są również statki z działami na przodzie i tyle).
  3. Warto wiedzieć, że możesz wymieniać żeglarzy na danym stanowisku - odbywa się to za pomocą rozkazu "Zgłosić się do... (Report to)". Jest to bardzo przydatna opcja, jeśli podczas ostrzału ze strony wroga zginie osoba obejmująca ważne stanowisko na twoim statku. Przykładowo - jeśli stracisz działonowego, to warto jak najszybciej wysłać kogoś na to stanowisko, abyś mógł wystrzeliwać z dział.
  4. Pamiętaj, że bitwa turowa może przejść do abordażu. Jeśli posiadasz więcej ludzi od przeciwnika, to warto spróbować maksymalnie się do niego zbliżyć (rozkaz "Pełna prędkość! (Full speed ahead!)" i zakończyć walkę na pokładzie - jeśli nie posiadasz zbyt dobrych dział, to w ten sposób możesz nadrabiać te braki. To działa również w drugą stronę - jeśli wróg posiada większą załogę, to lepiej stopniowo oddalać się od przeciwnika i wypuszczać do niego salwy strzał.
  5. Staraj się unikać bitwy morskiej, jeśli twoją załogą jest ranna, a statek uszkodzony. W takim przypadku (jeżeli jest to możliwe) lepiej unikać walki. Poczekaj, aż twoja załoga i statek odzyskają sprawność. W tym celu potrzebujesz lekarstw oraz narzędzi do naprawy - wszystko możesz zakupić w portach.