Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak i gdzie odpoczywać w Pillars of Eternity 2? Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

Wysyłanie drużyny na odpoczynek jest ważnym procesem w grze Pillars of Eternity 2 Deadfire. Tylko w taki sposób możesz usuwać "trwałe rany" (kontuzje), które osłabiają członków drużyny i zwiększają ryzyko ich śmierci (otrzymanie czterech tego typu ran oznacza bezpowrotną śmierć postaci). Na stronie zamieściliśmy najważniejsze informacje w jaki sposób można inicjować odpoczynek.

Stałe miejsca do odpoczynku

Za stałymi miejscami do odpoczynku rozglądaj się podczas odwiedzania wiosek, miast czy obozowisk - Jak i gdzie odpoczywać w Pillars of Eternity 2? - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Za stałymi miejscami do odpoczynku rozglądaj się podczas odwiedzania wiosek, miast czy obozowisk. Możesz dowiadywać się o nich od wybranych postaci niezależnych i "zamawiać" jedną z dostępnych opcji odpoczynku.

Warunki odpoczynku w wyznaczonym do tego miejscu mogą różnić się w zależności od lokacji. W przykładzie z powyższego obrazka dostępne są trzy warianty odpoczynku. Pierwszy wariant nic nie kosztuje, ale odnawia on "jedynie" statystyki postaci i usuwa trwałe rany. Dwa pozostałe warianty, kosztujące odpowiednio 400 i 800 miedziaków, pozwalają dodatkowo na uzyskanie różnorakich premii do statystyk (bonusy te pozostają aktywne do momentu udania się po raz kolejny na odpoczynek). Wybór sposobu odpoczynku powinien być zawsze uzależniony od posiadanych funduszy oraz od aktualnych postępów w grze. Przed trudną wyprawą, która wiąże się z ryzykiem stoczenia walk z silnymi potworami, warto zamówić sobie odpoczynek z najbardziej przydatnymi bonusami do statystyk postaci.

Uwaga - Zanim opłacisz odpoczynek sprawdź zawsze czy właściciel gospody nie ma jakichś zadań do zlecenia. Wyświadczenie przysługi tej postaci może sprawić, że zmniejszeniu ulegną opłaty za wynajęcie łóżka.

Odpoczynek w dowolnym miejscu w świecie gry (obozowisko)

Na odpoczynek w trakcie przemierzania świata gry powinieneś zdecydować się jeśli Twoje postacie odniosły już sporo tzw - Jak i gdzie odpoczywać w Pillars of Eternity 2? - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Na odpoczynek w trakcie przemierzania świata gry powinieneś zdecydować się jeśli Twoje postacie odniosły już sporo tzw. trwałych ran (utrata całego paska zdrowia w wyniku ataków przeciwników czy uaktywnienia pułapki) i są bliskie ostatecznej śmierci (następuje ona w wyniku otrzymania czwartej rany). Jeśli chcesz odpocząć przed powrotem do wioski lub innej lokacji ze stałymi miejscami do odpoczynku to wciśnij klawisz R lub kliknij na odpowiedniej ikonie u dołu ekranu.

Zasady skorzystania z opcji odpoczynku są w tym przypadku inne od tych z pierwszej części Pillars of Eternity. W Deadfire nie musiz zużywać materiałów na potrzeby stworzenia obozowiska dla drużyny. Samo założenie obozowiska jest tym razem "darmowe", przy czym w niektórych lokacjach (np. na terenie wioski albo blisko legowiska potworów) może być zablokowane.

Kolejna ważna nowość to sposób usuwania trwałych ran, które wystąpiły u członków drużyny. Musisz w tym przypadku zużywać posiadane jedzenie przenosząc je do slotów obok miniaturek postaci (przykład na powyższym obrazku). Co ciekawe możesz wybierać pomiędzy wszystkimi posiadanymi odmianami żywności i oprócz usunięcia ran zagwarantować też sobie otrzymanie tymczasowych premii do statystyk (np. szybsze leczenie czy podwyższenie jednego z parametrów).

Uwaga - Pamiętaj, że żywność jest również potrzebna do wyżywienia załogi statku bohatera. Częste poleganie na opcji przekazywania jedzenia rannym członkom drużyny może pozbawić Cię cennych zapasów.