Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zatopione Królestwo | Misje główne w Pillars of Eternity II - Beast of Winter Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

Niniejsza strona opisuje misje o nazwie Zatopione Królestwo w grze Pillars of Eternity 2 Deadfire - Beast of Winter. Misja rozpoczyna się po wejściu do portalu w lokacji Strzaskane Przejście (M6,2). Podobnie jak Bezkresne Zapytania i Płonący Most, jest to opcjonalna misja, której nie musisz wykonać, aby ukończyć dodatek. Celem misji jest zdobycie czterech fragmentów dusz - to pozwoli na rozmowę z królem Wingaur o Waturi I.

Uwaga - zalecamy skorzystać z mapy Zatopione Królestwo (M7) z naszego poradnika. W opisie misji zostały użyte oznaczenia mapy, które zdecydowanie ułatwiają zdobywanie kolejnych dusz.

Wejście do portalu

Po zbliżeniu się do portalu w Strzaskanym Przejściu (M6,2) ujrzysz krótką scenę, w której Zbłąkana dusza obniży poziom wody za pomocą artefaktu i pobliskiego piedestału - Zatopione Królestwo | Misje główne w Pillars of Eternity II - Beast of Winter - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Po zbliżeniu się do portalu w Strzaskanym Przejściu (M6,2) ujrzysz krótką scenę, w której Zbłąkana dusza obniży poziom wody za pomocą artefaktu i pobliskiego piedestału. Po chwili zostaniesz przez nią zaatakowany, ale jest bardzo łatwy przeciwnik. Koniecznie przeszukaj jej zwłoki - znajdziesz tam artefakt o nazwie Kaihoa. Przedmiot służy do obniżania poziomu wody i pozwoli poruszać się po mapie podczas wykonywania misji Zatopione Królestwo.

Po podniesieniu Kaihoa, podejdź do pobliskiego piedestału i w oknie dialogowym obniż poziom wody przed wejściem do portalu. W ten sposób możesz dostać się do lokacji i rozpocząć misję.

Pierwsza dusza

Po wejściu do lokacji ujrzysz krótką scenę - Zatopione Królestwo | Misje główne w Pillars of Eternity II - Beast of Winter - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Po wejściu do lokacji ujrzysz krótką scenę. Po jej zakończeniu skorzystaj z pobliskich schodów i wejdź do Bramy Otchłani. Po przeniesieniu rozpocznie się dialog z duszami. Po krótkiej rozmowie zostaniesz przez nie zaatakowany, a do walki dołączy jeszcze Zbieracz dusz.

Twoim celem jest teraz zebranie czterech fragmentów dusz rozsianych po mapie. Na początek użyj piedestału (M7,2), który znajduje się przy portalu, gdzie rozmawiałeś z duszami. Ujrzysz, w którym miejscu poziom wody się obniżył i otrzymasz dostęp do Wędrującej duszy (1).

Druga dusza

Aby zdobyć Wędrującą duszę (2) musisz na początek skorzystać z piedestału (M7,3), a następnie użyć Bramy Otchłani (2) - Zatopione Królestwo | Misje główne w Pillars of Eternity II - Beast of Winter - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Aby zdobyć Wędrującą duszę (2) musisz na początek skorzystać z piedestału (M7,3), a następnie użyć Bramy Otchłani (2). Wspomniany piedestał i Brama Otchłani znajduję się w okolicach miejsca, w którym prowadziłeś rozmowę z duszami. Po zdobyciu duszy użyj jeszcze pobliskiego piedestału, aby uzyskać dostęp do kolejnej duszy.

Trzecia dusza

Po zdobyciu Wędrującej duszy (2) skorzystaj z pobliskiej Bramy Otchłani (3) - Zatopione Królestwo | Misje główne w Pillars of Eternity II - Beast of Winter - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Po zdobyciu Wędrującej duszy (2) skorzystaj z pobliskiej Bramy Otchłani (3). Przeniesiesz się na niższy poziom lokacji. Zejdź po schodach, pokonaj przeciwnika Plaga, a następnie skorzystaj z kolejnej Bramy Otchłani (4). Dostaniesz się na niewielką półkę skalną, gdzie odnajdziesz Wędrującą duszę (3). Pamiętaj, aby aktywować pobliskich piedestał (M7,4) - dzięki temu zdobędziesz ostatnią duszę i otrzymasz dostęp do lokacji Zatopiona Korona (M7,5).

Czwarta dusza

Gdy zdobędziesz Wędrującą duszę (3), ponownie skorzystaj z Bramy Otchłani (3), a następnie zejdź po pobliskich schodach - Zatopione Królestwo | Misje główne w Pillars of Eternity II - Beast of Winter - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Gdy zdobędziesz Wędrującą duszę (3), ponownie skorzystaj z Bramy Otchłani (3), a następnie zejdź po pobliskich schodach. Znajdziesz tutaj ostatnią duszę oraz wejście do lokacji Zatopiona Korona (The Sunken Crown). Zbierz duszę i wejdź do środka.

Spotkanie z królem

Król Wingaur o Waturi I znajduje się na końcu pomieszczenia - wystarczy, że będziesz szedł ciągle prosto - Zatopione Królestwo | Misje główne w Pillars of Eternity II - Beast of Winter - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Król Wingaur o Waturi I znajduje się na końcu pomieszczenia - wystarczy, że będziesz szedł ciągle prosto. Warto jednak na początku lokacji skręcić w prawo, aby dostać się do skrzyni - znajdziesz tam unikalny miecz Bliźniacze Węgorze.

Aby przywołać króla musisz zbliżyć się do jego tronu - pamiętaj, że najpierw musisz zdobyć wszystkie cztery dusze. Automatycznie rozpocznie się rozmowa. Niezależnie od przebiegu dialogu, najważniejszą decyzję musisz podjąć na końcu rozmowy:

  1. Poprosić króla o pomoc w walce ze smoczycą - wtedy w misji Śnieżny świat śmierci otrzymasz wsparcie podczas bitwy z Neriscyrlas.
  2. Oddać duszę króla Rymrgandowi - wtedy zapewnisz sobie jego wdzięczność.
  3. Zabrać duszę króla do Cyklu - nie otrzymasz wtedy żadnych bonusów.

Po wyborze misja Zatopione Królestwo się zakończy.