Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity 2: Postać jednoklasowa czy wieloklasowa - którą wybrać? Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

Podczas tworzenia swojego głównego bohatera w Pillars of Eternity 2 Deadfire będziesz musiał zdecydować pomiędzy postacią jednoklasową albo wieloklasową. Ten sam wybór będziesz musiał również podjąć przy dołączeniu nowych towarzyszy do drużyny - pamiętaj, że wyboru nie da się cofnąć.

Zdolności dzielą się na poziomy siły - łącznie jest ich dziewięć, ale postać wieloklasowa ma dostęp tylko do siedmiu. - Pillars of Eternity 2: Postać jednoklasowa czy wieloklasowa - którą wybrać? - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry
Zdolności dzielą się na poziomy siły - łącznie jest ich dziewięć, ale postać wieloklasowa ma dostęp tylko do siedmiu.

Postać jednoklasowa ma dostęp do zdolności tylko jednej klasy, a wieloklasowa dwóch klas - jednak karą jest brak dostępu do najpotężniejszych zdolności. Zdolności klasowe dzielą się na poziomy siły (spójrz na powyższy obrazek), czyli coś w rodzaju zestawów zdolności, które odkrywa się wraz ze zdobyciem konkretnego poziomu postaci. Zależność przedstawiają poniższe tabele.

Dla postaci jednoklasowych zdobywanie nowych poziomów siły wygląda następująco:

Poziom postaci

Poziom siły

1

I

3

II

5

III

7

IV

9

V

11

VI

13

VII

16

VIII

19

IX

A dla postaci wieloklasowych:

Poziom postaci

Poziom siły

1

I

4

II

7

III

10

IV

13

V

16

VI

19

VII

Jak widać, postać wieloklasowa nie ma dostępu do VIII i IX poziomu siły, a tam znajdują się najpotężniejsze zdolności i zaklęcia. Z drugiej strony postać wieloklasowa jest bardziej uniwersalna - możesz wybrać np. połączenie maga z wojownikiem i osiągać dobre wyniki w walce dystansowej, jak i w zwarciu. Do dyspozycji masz większy zestaw zdolności, ale jest to związane z wolniejszym rozwojem (w porównaniu do postaci jednoklasowej) i brakiem dostępu do najlepszych zdolności. Warto też pamiętać, że statystyki postaci wieloklasowej są średnią statystyk wybranych klas. Dla przykładu - jedna z wybranych klas startuje z pulą 48 punktów życia, a druga z 30, to postać z obiema klasami rozpocznie grę z pulą 39 punktów życia.

Nie da się określić, który typ klasy jest lepszy. Postać wieloklasowa wolniej się rozwija i jest trudniejsza w prowadzeniu, przez co nie jest polecana nowym graczom, ale włożony wysiłek może zaowocować uniwersalną postacią radzącą sobie w różnych sytuacjach. Z kolei postać jednoklasowa szybciej zdobywa nowe zdolności i ma dostęp do tych najpotężniejszych, ale jest nastawiona na jedną rolę w drużynie i musi polegać na pozostałych członkach grupy.