Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wydarzenia i pozostałe lokacje na wyspie Maje | Solucja Pillars of Eternity II Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

Port Maje to wyspa, na której rozpoczynasz zmagania w grze Pillars of Eternity 2 Deadfire. W ramach jej badania odwiedza się przede wszystkim duże lokacje, których mapy znajdują się na poprzednich stronach tego rozdziału. Możesz też jednak odnajdywać na wyspie mniejsze lokacje, których eksploracja wiąże się z odnajdywaniem drobnych skarbów (często losowych) lub załączaniem się scen paragrafowych (np. spotkanie z potencjalnym wrogiem). Poniżej zestawiliśmy te miejscówki i zawarliśmy informacje jakie atrakcje lub zagrożenia czekają na drużynę w każdej z nich.

Lista dodatkowych lokacji

1 - Wydarzenia i pozostałe lokacje na wyspie Maje | Solucja Pillars of Eternity II - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

1. Obozowisko na wschód od Zacisza Vilariego - Odnajdziesz alkohol.

2. Rozstaje Iloneta (Ilonet's Fork) na północ od Zacisza Vilariego - Załączy się scena paragrafowa (powyższy obrazek).

  • Możesz od razu zbliżyć się lub użyć Skradania się żeby wykonać zwiad (podejdź do pielgrzymów, przygotuj atak z zaskoczenia lub oddal się od rozwidlenia dróg).
  • W dowolny sposób przywitaj się z pielgrzymami.
  • Możesz obejrzeć wóz (skorzystaj ze Zwinnych dłoni żeby wykorzystać okazję i coś ukraść lub z Mocy żeby podnieść wóz - otrzymasz złoto i dodatnie punkty reputacji dla Dzieci Gwiazd Porannych) lub użyć Zastraszenia na pielgrzymach (otrzymasz złoto i składniki alchemiczne; możesz następnie odejść lub zaatakować i zabić pielgrzymów żeby całkowicie ich okraść) lub odejść bez sprawdzania wozu (ujemne punkty reputacji dla Dzieci Gwiazd Porannych).
  • W trakcie spotkania z pielgrzymami dodatkowa opcja dialogowa zarezerwowana jest dla Kapłana Eothasa.

3. Farma ryżowa daleko na wschód od Zacisza Vilariego - Możesz kupić ryż, chleb i wino.

4. Sad na południe od miasta Port Maje - Odnajdziesz świeże owoce.

5. Miejsce pochówku (Burial Site) na zachód od miasta Port Maje - Możesz kilka razy je przeszukać, odnajdziesz losowe skarby.

6 - Wydarzenia i pozostałe lokacje na wyspie Maje | Solucja Pillars of Eternity II - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

6. Lasy Upoho Wharo (Upoho Wharo Woods) na wschód od miasta Port Maje - Załączy się scena paragrafowa (powyższy obrazek).

  • Możesz obejrzeć znaki w oparciu o Percepcję i Przetrwanie, a następnie zidentyfikować symbol dzięki Historii. Alternatywnie możesz od razu kontynuować przeprawę.
  • Możesz od razu spotkać się ze starym druidem, użyć Oczarowania bestii (Charm Beast) na dzikach, przygotować zasadzkę lub skorzystać ze Skradania się żeby bezpiecznie opuścić las.
  • Jeśli doszło do spotkania ze starym druidem to możesz go poprosić o żywność (wspomóż się Religią) oraz poruszyć temat towarzyszącego mu dzika. Możesz też użyć Wnikliwości, Przetrwania lub Zastraszenia żeby zdobyć Naszyjnik z Zębów Madrości (Wise Teeth Necklace) (+1 do Intelektu, Historii i Wnikliwości).
  • Jeśli przygotowałeś zasadzkę lub zaatakowałeś starego druida już po spotkaniu się z nim to w walkach wezmą również udział 2 młode dziki (o ile nie zostały wcześniej zaczarowane). Sam druid może z kolei przemienić się w ogromnego dzika.

7. Stare pole bitwy (Old Battleground) na wschód od miasta Port Maje - Możesz kilka razy je przeszukać, odnajdziesz losowe skarby.

8 - Wydarzenia i pozostałe lokacje na wyspie Maje | Solucja Pillars of Eternity II - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

8. Przełęcz Whakura (Whakura Pass) odnaleziona w drodze do Engwitańskich wykopalisk - Załączy się scena paragrafowa (powyższy obrazek).

  • Możesz przeszukać teren w oparciu o Percepcję i Przetrwanie, dzięki czemu odkryjesz pułapkę. Do rozbrojenia jej należy użyć Mechaniki. Alternatywnie możesz od razu rozpocząć przeprawę przez przełęcz, ale wiąże się to z ryzykiem uaktywnienia pułapki.
  • Po natrafieniu na xauripy możesz zaatakować je (od razu lub z zaskoczenia) lub skorzystać z unikalnej opcji zachowania dla Łowcy lub Enigmatyka. Jeśli doszło do walk to do pokonania jest mała grupa xauripów, którymi dowodzi Kamienny Ząb (Stone-Tooth). Xauripy pozostawiają po sobie m.in. materiały do craftingu, włócznie, tarcze i trofea.

9. Obozowisko na południe od Engwitańskich wykopalisk - Odnajdziesz alkohol.

10. Sad na północ od Engwitańskich wykopalisk - Odnajdziesz świeże owoce.

11. Wrak statku (Shipwreck) na północ od Engwitańskich wykopalisk - Możesz kilka razy go przeszukać, odnajdziesz losowe skarby.