Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Gdzie łatwo zdobyć broń i pancerz w Pillars of Eternity 2? Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

Przygodę w Pillars of Eternity 2 Deadfire rozpoczynasz z podstawowym ekwipunkiem, który szybko może okazać się niewystarczający, więc przydałoby się znaleźć lepszą broń i pancerz. Na pierwszej wyspie możesz bez większego wysiłku zdobyć jednoręczny Miecz gladiatorski, a poza tym warto zajrzeć do handlarza w Przystani w Port Maje.

Jak zdobyć Miecz gladiatorski?

Miecz gladiatorski to bardzo dobra broń dla początkującej postaci walczącej w zwarciu - Gdzie łatwo zdobyć broń i pancerz w Pillars of Eternity 2? - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Miecz gladiatorski to bardzo dobra broń dla początkującej postaci walczącej w zwarciu.

Miecz gladiatorski to jednoręczny miecz zadający bazowo 15-22 obrażeń ciętych i kłutych. Oprócz tego zapewnia +15% do obrażeń, +4 do celności oraz zwiększa obrażenia i odbicie, jeśli postać korzysta z tarczy.

Zdobycie broni wymaga odwiedzenia Engwitańskich wykopalisk, a konkretnie ich dolnej części, czyli Podpoziomu areny - do lokacji musisz iść w ramach zadania Los rozbitka oraz Ścigając boga, więc warto przy okazji zainteresować się mieczem.

W zaznaczonym miejscu odnajdziesz sześć płyt naciskowych oraz zablokowane przejście - Gdzie łatwo zdobyć broń i pancerz w Pillars of Eternity 2? - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

W zaznaczonym miejscu odnajdziesz sześć płyt naciskowych oraz zablokowane przejście.

Miecz gladiatora znajduje się w miejscu zaznaczonym na powyższym obrazku, ale wejście do pomieszczenia jest zablokowane - musisz rozwiązać zagadkę Próba płomieni.

Na początek musisz rozpalić ogień na lewo i na prawo od zablokowanego wejścia - kliknij na nie, a następnie w scenie paragrafowej użyj pochodni albo krzemieniu - Gdzie łatwo zdobyć broń i pancerz w Pillars of Eternity 2? - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Na początek musisz rozpalić ogień na lewo i na prawo od zablokowanego wejścia - kliknij na nie, a następnie w scenie paragrafowej użyj pochodni albo krzemieniu. To uruchomi pobliskie płyty naciskowe. Zagadka polega na naciśnięciu trzech prawidłowych płyt. Z górnego rzędu naciśnij (od lewej) płyty 1 i 3, z dolnego rzędu naciśnij (od lewej) płytę 1. Właściwe płyty zostały zaznaczone na powyższym obrazku. Przejście się otworzy - znajdziesz tam skrzynie, a w środku Miecz gladiatora i Jadeit.

Ciekawe przedmioty u handlarza w Przystani w Port Maje

U handlarza w Przystani w Port Maje możesz sprzedać zebrane łupy oraz zaopatrzyć się w nowy ekwipunek. - Gdzie łatwo zdobyć broń i pancerz w Pillars of Eternity 2? - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry
U handlarza w Przystani w Port Maje możesz sprzedać zebrane łupy oraz zaopatrzyć się w nowy ekwipunek.

Handlarz z ekwipunkiem bojowym znajduje się w centrum lokacji Przystań w Port Maje (spójrz na powyższy obrazek). Co prawda, grę rozpoczynasz z pustą sakiewką, ale zbieranie wszystkich możliwych zdobyczy (które następnie sprzedasz) i wykonanie kilku zadań pobocznych (np. Płonące mosty czy Przywracanie porządku - zajrzyj do naszego opisu przejścia) pozwoli ci zdobyć kilka tysięcy monet - a z taką ilością pieniędzy możesz już nieco "poszaleć".

Wspomniany handlarz posiada kilka interesujących przedmiotów:

  1. Strzaskana zemsta - jednoręczna maczuga zadająca bazowo 13-18 obrażeń miażdżonych. Oprócz tego posiada kilka dodatkowych efektów: +13 do celności, +30% do obrażeń, +2 do penetracji oraz 33% szans na nałożenie na cel kumulującej się klątwy zwiększającej otrzymywane przez niego obrażenia. Koszt: 5035 monet.
  2. Karwasze fechmistrza - efekt: zamiana 10% trafień na draśnięcie napastnika. Koszt: 1000 monet. Uwaga - karwasze znajdują się w skrzynce obok handlarza, więc możesz spróbować je ukraść.
  3. Arkebuz - dwuręczna broń dystansowa zadająca 20-26 obrażeń kłutych. Koszt: 1000 monet.
  4. Halabarda - dwuręczna broń zadająca 14-22 obrażeń ciętych i miażdżonych. Koszt: 100 monet.