Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak szybko się wzbogacić w Pillars of Eternity 2? Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

Złoto w Pillars of Eternity 2 Deadfire jest niezwykle potrzebne - dzięki odpowiedniej ilości pieniędzy możesz kupować nowe przedmioty, rekrutować załogę na statek albo towarzyszy do drużyny, zaopatrzać statek w niezbędne wyposażenie czy nawet kupować całkowicie nowe statki. Z tego względu warto pamiętać o kilku wskazówkach, które pozwalają szybko się bogacić:

  1. Zbieraj wszystkie przedmioty. To zdanie warto zapamiętać i stosować od pierwszych minut rozgrywki. Schowek twojej drużyny ma nieograniczoną liczbę miejsc, więc podnoś wszystkie zdobycze - nawet niskowartościowe drobiazgi. Mowa tu nie tylko o przeszukiwaniu pokonanych wrogów, ale też "pojemników" - zaglądaj do każdej półki czy skrzynki. W tym przypadku bardzo przydaje się postać z rozwiniętą umiejętności Mechaniki oraz zapas wytrychów, bowiem wiele skrzynek jest zamknięte. Oczywiście podniesione przedmioty należy spieniężyć, więc pamiętaj o regularnym odwiedzaniu handlarzy i sprzedawaniu zdobyczy.
  2. Kto nie ryzykuje, ten najlepszego statku nie kupi - rozwinięciem powyższego punktu jest kradzież. Zbieranie zdobyczy może okazać się niewystarczająco szybkie, więc czasami warto pokusić się o cudzą własność. Przeszukiwanie budynków w mieście często pozwala zdobyć wartościowe przedmioty, ale musisz uważać, by nie zostać złapanym - kradzież nie jest mile widziana i zakończy się atakiem na twoją drużynę. Pamiętaj, aby używać skradania, które niweluje szansę na wykrycie.
  3. Wykonuj misje poboczne. Podczas rozgrywki warto skupić się nie tylko na głównej historii, ale też na zadaniach pobocznych. Misje często są dobrze płatne, nawet jeśli nie wymagają zbyt dużego wysiłku do ich wykonania - już pierwsze zadania poboczne zasilają sakiewkę o kilka tysięcy dodatkowych pieniędzy. W początkowej lokacji, czyli na Wyspie Port Maje, zainteresuj się zadaniami Płonące mosty i Przywracanie porządku - są to proste misje poboczne, które da się ukończyć bez walki, a ich wykonanie zapewni ci około 2000 monet. Zajrzyj do naszego opisu przejścia, aby poznać przebieg wymienionych zadań.
  4. Zwiedzaj lokacje w trybie poruszania się po mapie. Na mapie możesz odnaleźć wiele interesujących lokacji i zdobyć z nich dodatkowe przedmioty - niektóre lokacje wymagają stoczenia walki, ale często wystarczy kilka kliknięć myszką i poświecenie paru godzin czasu gry, aby znaleźć różnorodne zdobycze. Zakres przedmiotów jest szeroki - od pożywienia i zaopatrzenia na statek do biżuterii i uzbrojenia. Wskazówka dotyczy też podróżowania okrętem - tam możesz odnaleźć wraki statków czy porzucone towary.
  5. Zdobywaj pupile. Cały świat gry jest wypełnionymi słodkimi zwierzaczkami, czyli pupilami, oferującymi różne bonusy do statystyk twojej głównej postaci, jak i całej drużyny. W jednym momencie możesz korzystać z premii tylko jednego pupila, a poza tym nie wszystkie bonusy będą pasować do twojego stylu gry, więc niepotrzebne zwierzaki po prostu sprzedaj. Pierwszego pupila możesz znaleźć już w Engwitańskich wykopaliskach (M8), ale kolejne kilkanaście znajdziesz na wyspie Neketaka. Zajrzyj na stronę "Lista pupilów (petów)", aby poznać dokładne lokalizacje zwierzaków.
Lokacje na mapie oferują nie tylko nowe przedmioty, ale też np. miejsca, w których możesz handlować. - Jak szybko się wzbogacić w Pillars of Eternity 2? - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry
Lokacje na mapie oferują nie tylko nowe przedmioty, ale też np. miejsca, w których możesz handlować.