Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity 2: Trofea - lista Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

Na stronie jest lista wszystkich osiągnięć dostępnych w grze Pillars of Eternity 2 Deadfire. Możesz je przeglądać z poziomu klienta Steam lub bezpośrednio w grze. Każde osiągnięcie warte jest od jednego do kilku punktów błogosławieństw (Blessing). W poniższym zestawieniu informujemy jakie czynności należy wykonać do odblokowania każdego osiągnięcia w PoE 2 Deadfire. Mają one też dodatkowy komentarz podpowiadający jak najłatwiej można tego dokonać.

Pełna obsada (Full Complement)

Wartość: 2 punkty - Pillars of Eternity 2: Trofea - lista - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Wartość: 2 punkty

Sposób odblokowania: Musisz przydzielić osobę do wszystkich miejsc dla załogi na jednym statku.

Komentarz: Osiągnięcie to możesz odblokować w początkowej fazie gry podczas pływania po mapie podstawowym statkiem Buntownik (The Defiant). Nowych członków załogi okrętu możesz rekrutować w portach (przykładowe okno rekrutacji na powyższym obrazku). Zapełnij dzięki nim wszystkie dostępne sloty, w tym te dotyczące rezerwowych członków załogi (prawy dolny narożnik w oknie zarządzania statkiem).

Per aspera ad stra (Constellation Prize)

Wartość: 2 punkty

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć misję Badania Bekarny (Berkana's Folly).

Komentarz: To quest zlecany przez arcymaga Arkemyra przebywającego w swojej posiadłości w mieście Neketaka. Musisz najpierw wykonać inny poboczny quest Skarbiec arcymaga, który dotyczy okradzenia Arkemyra. W ramach questu Badania Bekarny musisz odwiedzić Obserwatorium Bekarny - lokacja ta ma wydzielony osobny rozdział w naszym poradniku.

Niewygodne zachowanie (Conduct Unbecoming)

Wartość: 2 punkty

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć misję Porachunki z piratem (Blow the Man Down).

Komentarz: To quest zlecany przez kapitana Furrante tuż po tym jak spotkasz się z nim po opuszczeniu wyspy Maje. Jest on powiązany z frakcją Principi i opisany w rozdziale Fort Martwego Światła w naszym poradniku.

Na wypasie (Decked Out)

Wartość: 2 punkty

Sposób odblokowania: Musisz stworzyć każdy rodzaj ulepszenia na jednym statku.

Komentarz: Pod podjęciem "stworzenia ulepszeń statku" kryje się zapełnienie wszystkich wolnych slotów w oknie zarządzania nim. Osiągnięcie to możesz odblokować w początkowej fazie gry podczas pływania po mapie podstawowym statkiem Buntownik (The Defiant). Poumieszczaj zakupione lub odnalezione ulepszenia (armaty, luneta itp.) we wszystkich dostępnych slotach.

Cieśla okrętowy (Ship's Carpenter)

Wartość: 2 punkty - Pillars of Eternity 2: Trofea - lista - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Wartość: 2 punkty

Sposób odblokowania: Musisz stworzyć pierwsze ulepszenie statku.

Komentarz: To bardzo podobne osiągnięcie do opisanego powyżej. Możesz je odblokować podczas opuszczania startowej wyspy gry (Port Maje). Po naprawieniu okrętu Buntownik umieść np. dowolną armatę (odnalezioną lub zakupioną w Porcie Maje) w jednym z wolnych slotów.

Żeglarski żywot (A Sailor's Life)

Wartość: 2 punkty

Sposób odblokowania: Musisz naprawić swój statek i przygotować go do żeglugi.

Komentarz: Osiągnięcie to związane jest z postępami w głównym wątku fabularnym. Zalicz jedno z początkowych głównych zadań Los rozbitka (Stranded).

Tworzenie fal (Making Waves)

Wartość: 3 punkty

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć serię misji frakcji Huana.

Komentarz: Huana to jedna z głównych frakcji w Pillars of Eternity 2 Deadfire. Wszystkie początkowe questy frakcji (tej oraz pozostałych) możesz wykonać bez dodatkowych problemów. Po dotarciu do finału głównej kampanii główny bohater może na stałe sprzymierzyć się z tylko jedną frakcją. Jeśli chcesz zdobyć osiągnięcia powiązane ze wszystkimi czterema frakcjami to wykonaj osobny manualny zapis stanu gry po rozpoczęciu przedostatniego głównego zadania Nadciągająca burza.

Złoto, zachłanność i zbrodnie (Gold, Greed, and Guts)

Wartość: 3 punkty

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć serię misji frakcji Principi.

Komentarz: Principi to jedna z głównych frakcji w Pillars of Eternity 2 Deadfire. Wszystkie początkowe questy frakcji (tej oraz pozostałych) możesz wykonać bez dodatkowych problemów. Po dotarciu do finału głównej kampanii główny bohater może na stałe sprzymierzyć się z tylko jedną frakcją. Jeśli chcesz zdobyć osiągnięcia powiązane ze wszystkimi czterema frakcjami to wykonaj osobny manualny zapis stanu gry po rozpoczęciu przedostatniego głównego zadania Nadciągająca burza.

Wrogie przejęcie (Hostile Takeover)

Wartość: 3 punkty

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć serię misji frakcji Królewska Kompania Martwego Ognia.

Komentarz: Królewska Kompania Martwego Ognia to jedna z głównych frakcji w Pillars of Eternity 2 Deadfire. Wszystkie początkowe questy frakcji (tej oraz pozostałych) możesz wykonać bez dodatkowych problemów. Po dotarciu do finału głównej kampanii główny bohater może na stałe sprzymierzyć się z tylko jedną frakcją. Jeśli chcesz zdobyć osiągnięcia powiązane ze wszystkimi czterema frakcjami to wykonaj osobny manualny zapis stanu gry po rozpoczęciu przedostatniego głównego zadania Nadciągająca burza.

Lepszy świat (A Brighter World)

Wartość: 3 punkty

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć serię misji frakcji Vailiańska Kompania Handlowa.

Komentarz: Vailiańska Kompania Handlowa to jedna z głównych frakcji w Pillars of Eternity 2 Deadfire. Wszystkie początkowe questy frakcji (tej oraz pozostałych) możesz wykonać bez dodatkowych problemów. Po dotarciu do finału głównej kampanii główny bohater może na stałe sprzymierzyć się z tylko jedną frakcją. Jeśli chcesz zdobyć osiągnięcia powiązane ze wszystkimi czterema frakcjami to wykonaj osobny manualny zapis stanu gry po rozpoczęciu przedostatniego głównego zadania Nadciągająca burza.

Mistrzostwo ładunków wybuchowych (Explosives Expert)

Wartość: 1 punkt

Sposób odblokowania: Musisz stworzyć co najmniej pięć różnych bomb.

Komentarz: Tworzenie bomb to jedna z kategorii rzemiosła (craftingu) w grze Pillars of Eternity 2 Deadfire. Wytwarzaj kolejne bomby w miarę odnajdywania lub kupowania potrzebnych materiałów.

Alchemia (Alchemist)

Wartość: 1 punkt

Sposób odblokowania: Musisz stworzyć co najmniej pięć różnych mikstur.

Komentarz: Warzenie mikstur to jedna z kategorii rzemiosła (craftingu) w grze Pillars of Eternity 2 Deadfire. Wytwarzaj kolejne mikstury w miarę odnajdywania lub kupowania potrzebnych składników alchemicznych.

Skryba (Scribe)

Wartość: 2 punkty

Sposób odblokowania: Musisz stworzyć co najmniej trzy różne zwoje z czarami.

Komentarz: Tworzenie zwojów z czarami to jedna z kategorii rzemiosła (craftingu) w grze Pillars of Eternity 2 Deadfire. Wytwarzaj kolejne zwoje w miarę odnajdywania lub kupowania potrzebnych składników.

Zaklinanie (Enchanter)

Wartość: 2 punkty - Pillars of Eternity 2: Trofea - lista - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Wartość: 2 punkty

Sposób odblokowania: Musisz użyć zaklinania na pięciu przedmiotach.

Komentarz: Zaklinanie przedmiotów to jedna z kategorii rzemiosła (craftingu) w grze Pillars of Eternity 2 Deadfire. Na potrzeby tego osiągnięcia możesz zaklinać te przedmioty z inwentarza, które oznaczone są małym plusem w lewym górnym narożniku. Dodatkowo musisz dysponować co najmniej jednym przepisem, składnikami do zaklęcia przedmiotu oraz wystarczającą ilością gotówki - przykładowe okno zaklinania pokazuje dołączony obrazek.

Moja własna flota (A Fleet to Call My Own)

Wartość: 3 punkty - Pillars of Eternity 2: Trofea - lista - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Wartość: 3 punkty

Sposób odblokowania: Musisz zdobyć każdy dostępny w grze rodzaj statku.

Komentarz: Nowe statki możesz kupować w stoczniach w świecie gry - przykładową stocznię z Neketaki (dzielnica Królewska Przystań) prezentuje dołączony obrazek. Zajrzyj też na stronę Lista statków w naszym poradniku.

Morskie opowieści (Sailor's Tales)

Wartość: 2 punkty

Sposób odblokowania: Musisz zdobyć pierwszy stopień kapitański.

Komentarz: Stopnie kapitańskie możesz zdobywać w miarę podróżowania po świecie gry i wygrywania bitew na morzu z innymi okrętami.

Maksymalny poziom (Max Level)

Wartość: 3 punkty

Sposób odblokowania: Musisz osiągnąć swoją postacią dwudziesty poziom doświadczenia.

Komentarz: Osiągnięcie to bierze pod uwagę poziom doświadczenia głównego bohatera, a nie jego towarzyszy. Staraj się podejmować jak największej liczby zadań i odwiedzać jak najwięcej lokacji.

Niesławny kapitan (Infamous Captain)

Wartość: 2 punkty

Sposób odblokowania: Musisz przetrwać atak zbuntowanej załogi.

Komentarz: Do buntu na statku może dojść po tym jak doprowadzisz do znaczącego obniżenia morale, np. w wyniku braku przydzielenia członkom załogi racji żywnościowych.

Łowca nagród (Bounty Hunter)

Wartość: 3 punkty

Sposób odblokowania: Musisz wykonać 15 zleceń zabójstwa.

Komentarz: Zlecenia zabójstwa (Bounties) to unikalne rodzaje zadań w PoE 2 Deadfire. Możesz odbierać zlecenia od NPC-ów w identyczny sposób jak inne rodzaje questów. Najlepiej zajmować się nimi dopiero po dostatecznym rozwinięciu drużyny, gdyż mogą one dotyczyć eliminowania silnych przeciwników (lub całych grup wrogów).

Doskonałość (Molded to Perfection)

Wartość: 1 punkt

Sposób odblokowania: Musisz stworzyć poszukiwacza przygód w Gmachu Poszukiwaczy Przygód (Adventurer's Hall).

Wilk morski (Old Salt)

Wartość: 2 punkty

Sposób odblokowania: Musisz zdobyć mistrzowski stopień kapitański.

Komentarz: Stopnie kapitańskie możesz zdobywać w miarę podróżowania po świecie gry i wygrywania bitew na morzu z innymi okrętami.

Niezłomny sojusznik (Steadfast Ally)

Wartość: 2 punkty - Pillars of Eternity 2: Trofea - lista - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Wartość: 2 punkty

Sposób odblokowania: Musisz osiągnąć maksymalną pozytywną relację z towarzyszem.

Komentarz: Na relacje z towarzyszem wpływają podejmowane w trakcie gry decyzje - mogą one mu się podobać lub nie. To mniej kłopotliwe osiągnięcie niż mogłoby się wydawać. Najłatwiej odblokować to osiągnięcie będąc przyjaznym i pomocnym w stosunku do wszystkich napotykanych NPC-ów. Istnieje duża szansa, że takie zachowanie spodoba się co najmniej jednemu członkowi drużyny.

Paląc mosty (Burning Bridges)

Wartość: 2 punkty

Sposób odblokowania: Musisz osiągnąć maksymalną negatywną relację z towarzyszem.

Komentarz: Na relacje z towarzyszem wpływają podejmowane w trakcie gry decyzje - mogą one mu się podobać lub nie. Osiągnięcie to najlepiej jest odblokować dobierając jednego "złego" towarzysza do "dobrej" drużyny lub odwrotnie. Gra informuje w oknie dialogowym o reakcji towarzysza na wybraną opcję dialogową. Jeśli odnotujesz, że komuś z drużyny nie podobają się określone warianty zachowania (np. poleganie kłamstwie podczas spotkań z NPC-ami) to wykorzystuj każdą okazję do wybierania tego typu akcji.

Odkrywca (Explorer)

Wartość: 3 punkty

Sposób odblokowania: Musisz nazwać wszystkie niezbadane wyspy.

Komentarz: To bardzo czasochłonne osiągnięcie, gdyż wymusza ono dopłynięcie statkiem do każdej wyspy na mapie świata. W przypadku niezbadanych wysp pojawia się zawsze możliwość ich nazwania (wybrana nazwa nie wpływa oczywiście na szanse odblokowanie osiągnięcia).

Ślad dla potomnych (Making your Mark)

Wartość: 2 punkty

Sposób odblokowania: Musisz nazwać swoją pierwszą wyspę, której nie ma na mapach.

Komentarz: To prostsza wersja opisanego wyżej osiągnięcia Odkrywca. Musisz dopłynąć do jednej dowolnie wybranej niezbadanej wyspy.

Nowi bogowie Archipelagu (New Gods of Deadfire)

Wartość: 2 punkty

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć misję Nemnok Pożeracz (Nemnok the Devourer).

Komentarz: To poboczny quest zaliczany po dotarciu do opcjonalnej wyspy z wioską Junvik, która zlokalizowana jest w północno-zachodniej części mapy świata. Po spotkaniu się z mieszkańcami wioski musisz odwiedzić loch Drowned Barrows i pokonać powiązanego z tym osiągnięciem silnego potwora.

Traper (Trapper)

Wartość: 1 punkt - Pillars of Eternity 2: Trofea - lista - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Wartość: 1 punkt

Sposób odblokowania: Musisz rozmieścić pięć pułapek.

Komentarz: To bardzo proste osiągnięcie. Pułapki najłatwiej możesz pozyskiwać dzięki pomyślnemu rozbrajaniu ich po odnalezieniu w świecie gry (warto mieć w drużynie co najmniej jedną postać z rozwiniętą Mechaniką). Za każdym razem gdy zdobędziesz jakąś pułapkę przenieś ją do slotów przedmiotów szybkiego użytku (Quick Items). Rozstaw ją następnie w dowolnym miejscu. Osiągnięcie to wymaga jedynie rozłożenia w sumie pięciu pułapek. Nie musisz doprowadzać do tego żeby wpadli na nie przeciwnicy.

Dotrzyj do Neketaki (Reach Neketaka)

Wartość: 1 punkt - Pillars of Eternity 2: Trofea - lista - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Wartość: 1 punkt

Sposób odblokowania: Musisz dotrzeć do Neketaki.

Komentarz: Neketaka to jedna z najważniejszych wysp w świecie gry. Dociera się tam w ramach zaliczania głównego wątku fabularnego - gra zaznacza wyspę w momencie opuszczenia Portu Maje (po zaliczeniu głównego zadania Los rozbitka). Osiągnięcie zdobędziesz w momencie pojawienia się w porcie Neketaki.

Należy zebrać drużynę (Gathering the Party)

Wartość: 2 punkty

Sposób odblokowania: Musisz zrekrutować całą siódemkę towarzyszy.

Komentarz: Osiągnięcie to zdobędziesz bez większych utrudnień w trakcie przechodzenia gry. Towarzysze możliwi do zrekrutowania w Pillars of Eternity 2 Deadfire to:

  1. Aloth
  2. Eder
  3. Maia Rua
  4. Pallegina
  5. Serafen
  6. Tekehu
  7. Xoti

Uwaga - Do wymagań tego osiągnięcia nie są zaliczani pomocnicy (sidekicks). Oni powiązani są z odrębnym osiągnięciem Dział HR.

Dział HR (Recruiter)

Wartość: 2 punkty - Pillars of Eternity 2: Trofea - lista - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Wartość: 2 punkty

Sposób odblokowania: Musisz zrekrutować wszystkich czterech pomocników (sidekicks).

Komentarz: Pomocnicy (przykładowy na obrazku) różnią się od towarzyszy tym, że nie posiadają swoich osobistych questów oraz tym, że nie buduje się z nimi rozbudowanych relacji. Wszystkie pozostały elementy są wspólne - pomocnikom można w momencie rekrutacji nadać jedną lub dwie klasy. Potrzebują oni wolnego miejsca w aktywnej drużynie i możesz korzystać z ich pomocy w trakcie walk czy interakcji ze światem. Zajrzyj na stronę Lokalizacja pomocników w naszym poradniku, a dowiesz się gdzie dokładnie ich szukać.

Każdy port dobry w burzę (Any Port in a Storm)

Wartość: 2 punkty

Sposób odblokowania: Musisz dopłynąć do wszystkich ważnych portów Archipelagu.

Komentarz: Powinieneś odblokować to osiągnięcie bez większego wysiłku w trakcie przechodzenia gry. Nie przegapiaj żadnej okazji do zacumowania przy każdej ważnej wyspie na mapie świata.

Kraina marzeń (Paradise of the Mind)

Wartość: 2 punkty

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć misję Kraina marzeń (Paradise of the Mind).

Komentarz: To poboczny quest powiązany z lokacją Strzaskana Rafa, która znajduje się w południowo-wschodnim narożniku mapy świata. Zajrzyj do rozdziału o tej miejscówce w naszym poradniku.

Potęga duszy (Soulbinder)

Wartość: 2 punkty - Pillars of Eternity 2: Trofea - lista - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Wartość: 2 punkty

Sposób odblokowania: Musisz odblokować wszystkie moce przypisanego przedmiotu.

Komentarz: Przypisane przedmioty (Soulbound Items) to unikalne artefakty w grze PoE 2 Deadfire. Ich wyjątkową cechą jest to, że stają się one coraz lepsze w miarę ich używania - podnoszą się ich statystyki i odblokowują nowe właściwości. Na potrzeby tego osiągnięcia maksymalnie rozwiń dowolny przypisany przedmiot. Aktualne wymagania do odblokowania kolejnej mocy danego przypisanego przedmiotu możesz zawsze sprawdzić w jego opisie (odszukaj go w inwentarzu i kliknij prawy przycisk myszy) - w przykładzie z powyższego obrazka jednym z kolejnych wymogów jest zadanie w sumie 1500 punktów obrażeń istotom rozumnym (Kith).