Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity 2: Pora dnia - jak zmienić? Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

W grze Pillars of Eternity 2 Deadfire obowiązuje cykl całodobowy. W niektórych sytuacjach, jak chociażby na potrzeby wybranych questów (np. planowane spotkanie się z jakąś postacią wieczorową porą), może zależeć ci na szybkiej zmianie pory dnia. Poniżej znajdziesz informacje jak łatwo przyśpieszyć upływ czasu w grze.

Najprostsza i najwygodniejsza metoda na zmianę pory dnia w Pillars of Eternity 2 Deadfire to wybranie opcji czekania poprzez wciśnięcie klawisza R (w taki sam sposób aktywuje się też opcję odpoczynku poprzez rozstawienie obozowiska) - Pillars of Eternity 2: Pora dnia - jak zmienić? - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Najprostsza i najwygodniejsza metoda na zmianę pory dnia w Pillars of Eternity 2 Deadfire to wybranie opcji czekania poprzez wciśnięcie klawisza R (w taki sam sposób aktywuje się też opcję odpoczynku poprzez rozstawienie obozowiska). Po tym jak na ekranie pojawi się pasek możesz wybrać interesującą Cię porę dnia, np. poranek, wieczór czy północ (uwaga - doba w świecie gry jest nieco dłuższa).

Do przyśpieszenia upływu czasu dochodzi również:

  1. Podczas podróżowania po mapie świata (pieszo lub statkiem). Dotarcie do oddalonego celu podróży może zająć drużynie nawet kilka dni w grze.
  2. Po skorzystaniu z opcji odpoczynku (w gospodzie lub w obozowisku drużyny) - w tym przypadku "przeskok czasowy" jest odgórnie narzucony.

Uwaga - Jeśli wybrałeś opcję czekania to musisz wiedzieć, że skorzystanie z niej nie doprowadzi do usunięcia trwałych ran (kontuzji) ani innych długotrwałych negatywnych statusów, którymi mogą być opisani członkowie drużyny. W celu przywrócenia towarzyszy do pełni sił musisz skorzystać z opcji odpoczynku (została ona opisana na odrębnej stronie rozdziału FAQ w naszym poradniku).