Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Poboczne zadania na wyspie Maje | Solucja Pillars of Eternity II Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

Wyspa Maje ukrywa wiele zadań - tutaj przedstawiamy zadania poboczne, które możesz wykonać w tej pierwszej lokacji w Pillars of Eternity 2, m.in. questy Eksmisja, Przywracanie porządku, Płonące mosty czy Pomocne dłonie.

Na stronie znajdują się opisy przejścia opcjonalnych zadań gry Pillars of Eternity 2: Deadfire, które możesz dodać do dziennika głównego bohatera podczas pobytu na wyspie Port Maje. Warto zająć się zaliczeniem wszystkich tych questów, bo możesz zdobyć dzięki temu sporo doświadczenia, różnorakie nagrody oraz poprawić swoje relacje z wybranymi postaciami lub frakcjami zamieszkującymi wyspę.

Pomocne dłonie (Helping Hands)

Jak odblokować: Zadanie rozpocznie się automatycznie po znalezieniu się w Zaciszu Vilariego (M1,1).

Quest ten otrzymasz tuż po zaliczeniu prologu i dotyczy on odnalezienia osób, które ocalały w katastrofie - Poboczne zadania na wyspie Maje | Solucja Pillars of Eternity II - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Quest ten otrzymasz tuż po zaliczeniu prologu i dotyczy on odnalezienia osób, które ocalały w katastrofie. Możesz do nich docierać w dowolnej kolejności. Uwaga - Niektóre postacie mogą nie pojawić się w opisanych poniżej miejscach i może to wynikać z podjętych wcześniej wyborów.

Irrena jest uwięziona na głównym pokładzie rozbitego statku (M1,2). Po kliknięciu na okręcie możesz zadecydować jak chcesz do niej dotrzeć - zalicz próbę z użycia Atletyki lub skorzystaj z linki z kotwiczką. W tym drugim przypadku sprawdź najpierw okoliczne skrzynie, gdyż w jednej z nich znajdziesz ten "gadżet". Po dotarciu do Irreny możesz ją podleczyć (wymagane 2 punkty Przetrwania) lub osobiście przenieść na plażę (wymagane 15 punktów Mocy i 2 punkty Atletyki).

Chitupec stoi w północnej części mapy niedaleko wejścia do Jaskini na plaży (M1,5), przy czym spotkasz go tylko jeśli w końcowej części Prologu podjąłeś decyzję o tym żeby uratować jego życie kosztem utraty części zapasów - Poboczne zadania na wyspie Maje | Solucja Pillars of Eternity II - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Chitupec stoi w północnej części mapy niedaleko wejścia do Jaskini na plaży (M1,5), przy czym spotkasz go tylko jeśli w końcowej części Prologu podjąłeś decyzję o tym żeby uratować jego życie kosztem utraty części zapasów.

Eld Engrim stoi we wschodniej części mapy niedaleko ścieżki prowadzącej na mapę wyspy (M1,4). Porozmawiaj z nim i z Velą.

Beodul przebywa w Jaskini na plaży (M2) i prowadzi do niej wejście przy wodospadzie (M1,5). Musisz dotrzeć do północnej części jaskini (M2,3). Nie śpiesz się z podejściem do Beodula, bo w okolicy jest mnóstwo pułapek. Możesz je odnajdywać jeśli masz dostatecznie rozwiniętą Percepcję oraz rozbrajać jeśli masz dostatecznie rozwiniętą Mechanikę. Możesz osobiście rozbroić wszystkie pułapki (to najlepszy wariant) lub przeprowadzić Beodula pomiędzy aktywnymi pułapkami (musisz mieć co najmniej 11 punktów Percepcji) - ich rozmieszczenie prezentuje powyższy obrazek. Dodatkowo w trakcie rozmowy możesz wspomóc się Blefowaniem (minimum 2 punkt)y, Intelektem (minimum 13 punktów) i Zwinnymi dłoniami (minimum 2 punkty).

Wszystkie uratowane osoby zgromadzą przy obozowisku na plaży (M1,3), ale nie musisz się z nimi ponownie spotykać.

Płonące mosty (Burning Bridges)

Jak odblokować: Rozmowa z Rinco w Domu Rinca (M3,3).

Od Rinca dowiesz się, że podczas gry w karty został pobity przez tubylczynię Mokehę i zostaniesz poproszony o odzyskanie utraconego złota - Poboczne zadania na wyspie Maje | Solucja Pillars of Eternity II - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Od Rinca dowiesz się, że podczas gry w karty został pobity przez tubylczynię Mokehę i zostaniesz poproszony o odzyskanie utraconego złota. W celu kontynuowania questu musisz dotrzeć do wioski Satahuzi (M7), którą wybiera się z poziomu mapy Portu Maje. Możesz tu zachować się na dwa główne sposoby:

Pierwszy wariant to porozmawianie na temat Mokehy z Ikawhą (M7,1). W początkowej części rozmowy możesz wspomóc się Wnikliwością, a następnie możesz zasugerować, że Mokeha powinna powrócić do Port Maje i odpowiedzieć za pobicie - próba będzie pomyślna jeśli skorzystasz ze Stanowczości (14 punktów), Dyplomacji (3 punkty) lub Blefowania (3 punkty).

Uwaga - Rozzłoszczenie Ikawhy może doprowadzić do pogorszenia reputacji dla frakcji Huana.

Drugi wariant to spotkanie się z samą Mokehą - Poboczne zadania na wyspie Maje | Solucja Pillars of Eternity II - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Drugi wariant to spotkanie się z samą Mokehą. W zależności od pory dnia możesz odnaleźć ją w jej chatce (M7,2) lub przechadzającą się po wiosce. Na samym początku rozmowy możesz wybrać unikalne opcje dialogowe dla Aumaua, Krasnoluda lub Orlanina. Najważniejsza jest dalsza część rozmowy. Możesz:

 1. Nakłonić Mokehę do zwrócenia złota - Użyj Blefowania (1 punkt), Intelektu (12 punktów) lub powiedz kobiecie, że Rinco bez złota utraci swój dom (wspomóż się tu dodatkowo Dyplomacją lub opcją dialogową dla kapłana Skaen). Jeśli próba była udana to otrzymasz sakiewkę ze złotem Rinca (Rinco's Coin Purse)
 2. Pozwolić żeby Mokeha zachowała dla siebie złoto - Od razu zakończysz quest.
 3. Zaatakowac Mokehę (np. po tym jak użyjesz Zastraszenia) - To zły wariant, gdyż do walk dołączą wszyscy tubylcy z wioski. Nawet jeśli wygrasz bitwę (tubylcy potrafią przemieniać się w dzikie zwierzęta) to znacząco pogorszysz swoje relacje z frakcją Huana.

Do Rinca trzeba powrócić jeśli nakłoniłeś Ikahwę do podporządkowania się obowiązującemu w Port Maje prawu i wydania Mokehy lub jeśli zdobyłeś sakiewkę ze złotem. Standardowo za wykonanie zadania możesz otrzymać 1000 złota. Alternatywnie możesz użyć Zastraszenia (2 punkty) na Rinco i nakłonić go do to żeby wyjawił gubernatorowi prawdziwy przebieg wydarzeń.

Przywracanie porządku (Restoring Order)

Jak odblokować: Rozmowa z Savią w Więzieniu w Port Maje (M3,8).

Savia pilnuje więzienia i możesz odebrać od niej zlecenie rozprawienia się z gangiem Ilariego - Poboczne zadania na wyspie Maje | Solucja Pillars of Eternity II - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Savia pilnuje więzienia i możesz odebrać od niej zlecenie rozprawienia się z gangiem Ilariego. Wyjdź z więzienia, wywołaj mapę miasta i dotrzyj do Ulicy Gorecci (M6). Rozpocznij jej eksplorację. Zwróć uwagę na ograniczoną mobilność drużyny z uwagi na częściowe zalanie dzielnicy oraz licz się z koniecznością rozprawienia po drodze z grupą szabrowników (M6,2). Uważaj na pojedynczego szabrownika, który pojawi się na wschód od drużyny.

Gang odnajdziesz w zachodniej części mapy (M6,3). Zagadaj do Ilariego i zadecyduj jak chcesz się zachować:

 1. Możesz zaatakować członków gangu. Do rozegrania jest niezbyt wymagająca potyczka. Po walkach przeszukaj opcjonalnie zwłoki (odnajdziesz m.in. wartościową pelerynę(Cloak of Deflection)) i powróć do Savii. Otrzymasz od niej 1100 złota.
 2. Możesz nakłonić Ilariego do zaprzestania dalszych grabieży. Musisz w tym celu użyć Dyplomacji (1 punkt) lub podarować bandytom 40 sztuk złota. Powróć do Savii i odbierz od niej 1100 złota.

Pijany żeglarz (Drunk Sailor)

Jak odblokować: Rozmowa z Riggere Rumu Adherent (Rum-Dumb Riggere) w Więzieniu w Port Maje (M3,8).

Jeśli zagadasz do Riggere Rumu Adherent, to poprosi cię on o pomoc w wydostaniu się z więzienia - Poboczne zadania na wyspie Maje | Solucja Pillars of Eternity II - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Jeśli zagadasz do Riggere Rumu Adherent, to poprosi cię on o pomoc w wydostaniu się z więzienia. Możesz to zrobić na kilka sposobów:

 1. Zapłacić Savii grzywnę w wysokości 400 monet (lub 300 monet, jeżeli wykonałeś dla niej zadanie Przywracanie porządku) - w tym przypadku Riggere Rumu Adherent może dołączyć do twojej załogi.
 2. Wysadzić boczną ścianę budynku - w tym przypadku Riggere Rumu Adherent ucieknie z miasta.
 3. Skorzystać z wytrychów - po otwarciu celi, Savia cię zaatakuje, więc będziesz musiał ją zabić. W tym przypadku Riggere Rumu Adherent również może dołączyć do twojej załogi.
 4. Zabić Savie - jest to bardzo podobny sposób do poprzedniego. Przy jej ciele znajdziesz klucz, a po otwarciu celi, Riggere Rumu Adherent może dołączyć do twojej załogi.

Zabicie Savii lub wysadzenie ściany budynku nie spowoduje, że straż zaatakuje twoją drużynę - możesz to zrobić bez konsekwencji.

Eksmisja (The Better Man)

Jak odblokować: Rozmowa z Thorelem w Oku Krakena (M4,1).

Oko Krakena to gospoda na tereni Przystani w Port Maje (M4) - Poboczne zadania na wyspie Maje | Solucja Pillars of Eternity II - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Oko Krakena to gospoda na tereni Przystani w Port Maje (M4). Od właściciela Thorela dowiesz się, że nie może wynająć drużynie pomieszczenia, gdyż wszystkie pokoje są zajęte. Możesz jednak odebrać zadanie pozbycia się Galiana i innych marynarzy, którzy zajmują jeden z pokoi i nie chcą opłacić pobytu. Od Thorela otrzymasz klucz do pomieszczenia (Kraken's Eye Room Key).

Udaj się na piętro i otwórz wschodnie pomieszczenie (M4,4). Galiana i jego ludzi możesz pozbyć się na dwa zasadnicze sposoby:

 1. W pokojowy sposób - Skorzystaj z Atletyki (2 punkty), Zręczności (13 punktów), Stanowczości (13 punktów), Kondycji (13 punktów) lub Zwinnych dłoni (2 punkty). Zaliczenie jednej z prób doprowadzi do tego, że marynarze dobrowolnią zwolnią pomieszczenie. Thorel będzie zadowolony i zaoferuje odpoczynek na lepszych warunkach (+2 do Dyplomacji, Zastraszenia, Blefowania za 43 złota).
 2. W agresywny sposób - Możesz od razu zaatakować marynarzy lub dopiero poprzez wybranie odpowiedniej opcji dialogowej w trakcie rozmowy. W walkach wezmą udział Galian i Baru. Możesz ich jedynie pobić i wypuścić gdy się poddadzą lub zamordować. Thorel będzie niepocieszony. O ile nie pomożesz sobie Blefowaniem lub Zastraszeniem to zaoferuje ci odpoczynek na gorszych warunkach (-1 do Dyplomacji, +10% do obrażeń za 50 złota).

Podstawowy personel (Skeleton Crew)

Jak odblokować: Zadanie rozpocznie się automatycznie po ukończeniu głównego questu Los rozbitka.

Po tym jak naprawiony zostanie statek Buntownik dowiesz się od Zarządczyni (Steward) o konieczności zadbania o jego podstawową załogę, tj - Poboczne zadania na wyspie Maje | Solucja Pillars of Eternity II - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Po tym jak naprawiony zostanie statek Buntownik dowiesz się od Zarządczyni (Steward) o konieczności zadbania o jego podstawową załogę, tj. niezbędne minimum do tego żeby można było przemieszczać się po mapie świata. Obsadzonych musi konkretnie zostać pięć stanowisk na okręcie.

 1. Kandydaci do niektórych stanowisk mogą być od razu dostępni. Mowa tu o rozbitkach, których odnalazłeś i uratowałeś w ramach opisanego wcześniej zadania Pomocne dłonie.
 2. Pozostałe stanowiska musisz zapełnić zatrudniając nowych żeglarzy. Podpłyń okrętem do miasta Port Maje i otwórz okno handlu z zarządcą portu. Kandydatów możesz w Port Maje zatrudnić za darmo, ale pamiętaj, że każdy z nich będzie zużywał zapasy i żądał regularnej zapłaty za świadczone usługi.

Podstawowy zapasy (Basic Provisions)

Jak odblokować: Zadanie rozpocznie się automatycznie po ukończeniu głównego questu Los rozbitka.

Po tym jak naprawiony zostanie statek Buntownik dowiesz się od Zarządczyni (Steward) o konieczności zadbania o najważniejsze zapasy - Poboczne zadania na wyspie Maje | Solucja Pillars of Eternity II - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Po tym jak naprawiony zostanie statek Buntownik dowiesz się od Zarządczyni (Steward) o konieczności zadbania o najważniejsze zapasy. Musisz konkretnie zaopatrzyć się w materiały naprawcze, kule armatnie i artykuły medyczne. Część zapasów mogłeś już odnaleźć podczas eksploracji pierwszej wyspy (mogły być w odnajdywanych interaktywnych pojemnikach). W celu zgromadzenia pozostałych zapasów najlepiej jest odwiedzić miasto Port Maje i otworzyć okno handlu z zarządcą portu (powyższy obrazek).

Możesz oczywiście przy okazji zakupić inne zapasy i elementy wyposażenia statku (np. armaty), ale jest to już w pełni opcjonalne.