Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zarządzanie statkiem i załogą w Pillars of Eternity 2 Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

Niniejsza strona porusza aspekt zarządzania statkiem i załogą w grze Pillars of Eternity 2 Deadfire. Dowiesz się tu więc, co o czym należy pamiętać, jak zdbać o załogę, jak dobrze obsadzić wszystkie stanowiska, jak gromadzić zapasy i zwiększyc morale. Temat można podzielić na poszczególne punkty:

 1. Załoga na statku - za co odpowiada dane stanowisko?
 2. Dbanie o zapasy - co jest potrzebne podczas podróżowania statkiem?
 3. Jak zwiększyć morale załogi?
 4. Ulepszanie statku - kup sobie ładniejszy kadłub.

Skok do porad:

Za co odpowiada dane stanowisko?

Kontrola okrętu to niełatwe zadanie, wymagające przynajmniej kilku ludzi na pokładzie. W menu zarządzanie statkiem (które możesz uruchomić za pomocą ikony statku albo przyciskiem "H") widnieje kilka różnych stanowisk do obsadzenia. Załogę możesz zatrudnić w porcie - za bardziej doświadczone osoby musisz zapłacić więcej, ale zyskasz wtedy lepsze bonusy w walce czy podróży. Przy każdej osobie do zatrudnienia widnieje stanowisko jakie obejmuje - może to być początkujący lekarz okrętowy czy zaprawiony majtek. Doświadczenie w danej funkcji jest określane poprzez gwiazdki widniejące obok jej nazwy - im więcej, tym lepiej.

W opisie danego żeglarza dowiesz się w jakiej funkcji jest najbardziej doświadczony. - Zarządzanie statkiem i załogą w Pillars of Eternity 2 - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry
W opisie danego żeglarza dowiesz się w jakiej funkcji jest najbardziej doświadczony.

Każde stanowisko odgrywa inną rolę na statku:

 1. Kapitan - to twoja postać. Bardziej doświadczony kapitan sprawia, że to jego statek pierwszy wykonuje ruch w bitwie morskiej.
 2. Majtek - majtkowie to podstawowa załoga. Wpływają na szybkość poruszania się statkiem po mapie, jak i podczas bitwy morskiej.
 3. Bosman - bosman pełni funkcję identyczną jak majtkowie, ale po za tym zapewnia bonusy podczas losowych wydarzeń na statku. Dzięki niemu pożary zostają szybciej ugaszone.
 4. Sternik - jest odpowiedzialny za wszystkie zwroty statku podczas bitwy morskiej. Doświadczony sternik sprawia, że okręt jest trudniejszy do trafienia.
 5. Działonowy - działonowi odpowiadają za obsługę dział na statku. Im większe mają doświadczenie, tym celniejsze są strzały.
 6. Lekarz okrętowy - w trakcie podróży i walk, na załogę mogą trafić różnego rodzaju dolegliwości, które obniżają jakość wykonywanych zadań, a nawet mogą doprowadzić do śmierci załogi. Lekarz okrętowy odpowiada za szybsze leczenie dolegliwości i mniejsze zużycie leków, ale jeśli żeglarz złapie w jednym czasie cztery dolegliwości to umrze.
 7. Nawigator - zwiększa szybkość poruszania się statku po mapie.
 8. Kuk - zmniejsza ilość konsumowanej żywności przez załogę.

Wygrane bitwy morskie sprawiają, że cała załoga otrzymuje doświadczenie i stopniowo awansuje na danym stanowisku.

Warto wspomnieć, że załogę można pozyskać nie tylko w porcie - czasami powiększymy załogę po wykonaniu jakiejś misji czy po udzieleniu pomocy danej osobie.

Obsadzanie danego stanowiska odbywa się przez przeniesienie portretu osoby na wybrany slot.

Dbanie o zapasy i morale załogi

Zatrudnienie załogi w porcie to dopiero początek wydatków. Każda osoba na statku musi mieć zapewnione wynagrodzenie oraz zapasy żywności i napoi - wszystkie te dobra są pobierane co każdą dobę w czasie gry, a ich ilość jest zależna od doświadczenia danego żeglarza (im bardziej doświadczony, tym więcej zasobów pobiera). Zapasy są pobierane tylko gdy podróżujesz statkiem - jeśli przemierzasz np. miasto, to załoga nie zostaje opłacona. Oprócz tego musisz jeszcze zadbać o odpowiednią ilość lekarstw, kul armatnich oraz narzędzi do naprawiania statku. Wszystkie wymienione zapasy możesz kupić w porcie, ale często odnajdziesz je też podczas eksploracji świata.

Zostało jeszcze 63% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie