Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Śnieżny świat śmierci | Misje główne w Pillars of Eternity II - Beast of Winter Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

Niniejsza strona opisuje misje o nazwie Śnieżny świat śmierci (Death's Depthless Dominion) w grze Pillars of Eternity 2 Deadfire - Beast of Winter. Jest to finałowa misja dodatku, w której stoczysz walkę z smoczycą Neriscyrlas oraz (opcjonalnie) z wcieleniem Rymrganda. Misja rozpoczyna się po wejściu do leża Neriscyrlas w Strzaskanym Przejściu (M6,5).

Uwaga - przed przystąpieniem do misji warto najpierw ukończyć trzy inne misje: Płonący Most, Bezkresne Zapytania oraz Zatopione Królestwo. Możesz przystąpić do finałowej misji bez ich ukończenia - czyli od razu po przyjściu do Strzaskanego Przejścia (M6) - ale wtedy permanentnie zablokujesz możliwość wykonania wspomnianych misji. Poza tym, na końcu każdej z wymienionych misji możesz poprosić uratowaną duszę o pomoc w walce z Neriscyrlas, co wiąże się z bonusami w trakcie bitwy (np. otrzymasz premię do zadawanych obrażeń).

Walka z Neriscyrlas

Walka z Neriscyrlas rozpoczyna się niedługo po wejściu do lokacji, więc warto najpierw odpowiednio przygotować się do bitwy - Śnieżny świat śmierci | Misje główne w Pillars of Eternity II - Beast of Winter - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Walka z Neriscyrlas rozpoczyna się niedługo po wejściu do lokacji, więc warto najpierw odpowiednio przygotować się do bitwy. Ubierz jak najlepsze wyposażenie, zaopatrz się w różnego rodzaju mikstury i zwoje magiczne, a przede wszystkim wykonaj wspomniane na początku misje. Dzięki temu, po wejściu do lokacji ujrzysz zdobytych sojuszników - wystarczy, że udasz się do nich, a zyskasz bonusy pomocne w walce (np. czasową premię do obrażeń zadawanych smoczycy).

Najbardziej wytrzymałe postacie twojej drużyny skieruj do bezpośredniej walki z Neriscyrlas, a bohaterów nieco mniej wytrzymałych trzymaj na najdłuższy możliwy dystans. Warto zwracać uwagę czy smoczyca przygotowuje się do użycia swych zdolności - zadają one dużo obrażeń, więc postaraj się szybko rzucić na swoje postacie defensywne czary, które zmniejszą straty.

Po pokonaniu Neriscyrlas uruchomi się krótka scena paragrafowa, w której zdobędziesz artefakt o nazwie Nadzieja Neriscyrlas (Neriscyrlas' Hope). Następnie zostaniesz zrzucony do Białej Otchłani (The White Void).

Spotkanie z Rymrgandem

Twoim celem jest znalezienie sposobu na wydostanie się z Białej Otchłani - Śnieżny świat śmierci | Misje główne w Pillars of Eternity II - Beast of Winter - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Twoim celem jest znalezienie sposobu na wydostanie się z Białej Otchłani. Na początku zostaniesz zaczepiony przez Zbłąkaną duszę. Po krótkiej rozmowie kieruj się w stronę lewego, górnego rogu mapy, zgodnie z dostępną ścieżką.

Szybko trafisz na Zimową bestię (Beast of Winter), czyli wcielenie Rymrganda. Automatycznie rozpocznie się rozmowa - musisz podjąć decyzję, w jaki sposób chcesz się stąd wydostać:

  1. Zgadzając się na propozycje Rymrganda, czyli oddanie mu swojej duszy po śmierci - wtedy unikniesz walki.
  2. Atakując Zimową bestię - jest to silny przeciwnik, ale słabszy od Neriscyrlas. Warto mieć do dyspozycji zaklęcia oraz zwoje magiczne zadające obrażenia od ognia.

Niezależnie od decyzji, na koniec będziesz jeszcze rozmawiał z Rymrgandem w scenie paragrafowej.

Zakończenie misji

Po scenie paragrafowej zostaniesz uwolniony z Białej Otchłani - Śnieżny świat śmierci | Misje główne w Pillars of Eternity II - Beast of Winter - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Po scenie paragrafowej zostaniesz uwolniony z Białej Otchłani. Możesz teraz wracać do Strażnicy Heroldów (M1). Po powrocie automatycznie rozpocznie się rozmowa z mieszkańcami wioski - zaczną cię wypytywać o wydarzenia, w których brałeś udział. Po krótkiej rozmowie ukończysz misję Śnieżny świat śmierci i tym samym doprowadzisz do zakończenia dodatku Beast of Winter.