Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity 2: Współpraca z frakcją Principi - solucja Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

Nawiązanie współpracy z frakcją Principi (piratami) to jeden ze sposobów na dotarcie do Ukaizo w ramach questu Nadciągająca burza gry Pillars of Eternity 2 Deadfire. Wybranie tej frakcji sprawia, że nie będziesz mógł zająć się ostatnimi questami dla żadnego spośród trzech pozostałych ugrupowań. Co więcej Widzący stanie się automatycznie wrogiem dla innych frakcji.

Początkowe questy frakcji Principi

Zanim będziesz mógł odblokować ostatnie dwa questy Principi i na stałe "związać się" z tą frakcją konieczne jest uprzednie zajęcie się zadaniami powiązanymi z tym ugrupowaniem. Mowa tu o następujących questach:

 1. Porachunki z piratem (Blow the Man Down) - Jego opis przejścia jest na stronie Porachunki z piratem (Blow the Man Down) - poboczne zadanie w naszym poradniku.
 2. Towary i usługi (Goods and Services) - Jego opis przejścia jest na stronie Pozostałe poboczne zadania na wyspie Neketaka w naszym poradniku.
 3. Symbole śmierci (Symbols of Death) - Jego opis przejścia jest na stronie Poboczne zadania w Zęzie w naszym poradniku.
 4. Chytra propozycja (A Shrewd Proposition) - Jego opis przejścia jest na stronie Chytra propozycja (A Shrewd Proposition) - poboczne zadanie w naszym poradniku.

Uwaga - Na potrzeby odblokowania finałowych zadań Principi nie musisz w ogóle zajmować się questami tej frakcji z grupy Nagroda za głowę (Bounty). Są one w pełni opcjonalne.

Finałowy quest 1 - Złodziejski honor (Honor Among Thieves)

Jeśli zaliczyłeś wymienione wyżej questy i rozpocząłeś główną misję Nadciagająca burza to powinieneś otrzymać wiadomość od Kapitana Furrante z prośbą o spotkanie - Pillars of Eternity 2: Współpraca z frakcją Principi - solucja - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Jeśli zaliczyłeś wymienione wyżej questy i rozpocząłeś główną misję Nadciagająca burza to powinieneś otrzymać wiadomość od Kapitana Furrante z prośbą o spotkanie. Powróć w tym celu do Latarni Stosu na Zęzie (M36,10). Po dotarciu na miejsce weźmiesz udział w spotkaniu przywódców frakcji Principi. Możesz przystać na plan przesłuchania kapitan Aeldys lub już teraz zaatakować Furrante i zgromadzone w pomieszczeniu inne osoby (przygotuj się na trudną bitwę).

Celem przesłuchania jest wydobycie od Aeldys informacji na temat sposobu "przywołania" statku-widma - Pływającego Wisielca (Floating Hangman). Udaj się do Wieży Stosu (M36,12) i po zatrzymaniu przez strażnika użyj Zastraszenia 10 lub powiedz, że przysłał Cię Furrante. Rozmowa z kapitan Aeldys jest dość prostolinijna. Jeśli chcesz pozostać wierny kapianowi Furrante to możesz wysłuchać jej żądań.

Powróć do kapitana Furrante. Możesz:

 1. Spełnić prośbę Aeldys i przekazać jej żądania. Musisz przekonać Furrante dzięki Przetrwaniu 7 lub Dyplomacji 7. W zamian za informacje o odnalezieniu Pływającego Wisielca zostanie ona wypuszczona i zesłana na wygnanie.
 2. Nakłonić Furrante do okazania Aeldys łaski. Musiałbyś wybrać specjalne opcje dialogowe dla Intelektu 16 lub Wnikliwości 12.
 3. Zasugerować Furrante zamordowanie Aeldys i wydobycie informacji z jej duszy. Kobieta zostanie wtedy powieszona i przeczytanie jej duszy (kliknij na szubienicy) pozwoli ci ustalić słowa przysięgi.

Jeśli pomogłeś Furrante to otrzymasz od niego prezent - unikalną kuszę Niszczyciel Flot (Fleetbreaker). Rozpocznie się drugi quest Principi Taniec ze śmiercią.

Zupełnie inny sposób na zaliczenie questu to sprzymierzenie się z kapitan Aeldys - Pillars of Eternity 2: Współpraca z frakcją Principi - solucja - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Zupełnie inny sposób na zaliczenie questu to sprzymierzenie się z kapitan Aeldys. W tym przypadku najbardziej oczywistym rozwiązaniem jest uwolnienie jej po dotarciu do Wieży Stosu (M36,12). Musiałbyś w takiej sytuacji najpierw rozprawić się z piratami przebywającymi na dachu (Aeldys nie pomoże ci w walkach), a następnie z kapitanem Furrante i innymi postaciami z Latarni Stosu (M36,10).

O wiele lepszym pomysłem jest wykazanie się sprytem. Zajrzyj do gabinetu Furrante (M36,11) i zainteresuj się skrzynią z powyższego obrazka. Ma ona zamek 13 poziomu - użyj Mechaniki 13, wytrychów lub ukradnij klucz Furrante. Wyjmij ze skrzyni list od dyrektora Castola (A Letter from Director Castol) i od razu przeczytaj go. Powróć do kapitana Furrante, zagadaj do niego i oskarż go o współpracę z Vailiańską Kompanię Handlową w handlu niewolnikami. Zebranym w pomieszczeniu piratom jako dowód na potwierdzenie oskarżeń przedstaw odnaleziony list. Furrante zostanie powieszony, a kapitan Aeldys automatycznie uwolniona i to z nią będziesz od tego momentu dalej współpracował.

Od Aeldys otrzymasz prezent - unikalną szablę Ostrze Scordea (Scordeo's Edge). Rozpocznie się drugi quest Principi Taniec ze śmiercią.

Uwaga - Jeśli pozbyłeś się Furrante to zbadaj salę gdzie przebywał. Do zabrania jest unikalny napierśnik Furrantego (Furrante's Breastplate).

Finałowy quest 2 - Taniec ze śmiercią (A Dance with Death)

Zadanie to odblokujesz niezależnie od tego czy pomogłeś Kapitanowi Furrante czy Kapitan Aeldys - Pillars of Eternity 2: Współpraca z frakcją Principi - solucja - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Zadanie to odblokujesz niezależnie od tego czy pomogłeś Kapitanowi Furrante czy Kapitan Aeldys. Opuść Zęzę i po znalezieniu się na otwartych wodach wybierz opcję przeniesienia się na pokład statku bohatera. Zapisz w tym momencie stan gry, bo wkrótce konieczne może okazać się rozegranie trudnej bitwy.

Otwórz inwentarz bohatera, przejdź do zakładki z przedmiotami questowymi i odszukaj pokazaną na powyższym obrazku broń Engoliero do Espirs. Kliknij na niej prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Wymów słowa przysięgi (Speak the Oath). Przywołasz w ten sposób statek-widmo: Pływającego Wisielca.

Po krótkiej scenie paragrafowej załączy się spotkanie z Lucią Rivan i jej nieumarłą załogą - Pillars of Eternity 2: Współpraca z frakcją Principi - solucja - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Po krótkiej scenie paragrafowej załączy się spotkanie z Lucią Rivan i jej nieumarłą załogą. Spotkanie to może mieć dwa różne zakończenia:

 1. Nakłonienie Lucii Rivan do przekazania statku - Jest to możliwe do osiągnięcia tylko jeśli zaliczysz z trudnych testów umiejętności - dla Dyplomacji 17, Metafizyki 15 lub Blefowania 16 (przed wezwaniem statku-widma możesz skorzystać z mikstur czy zaklęć podnoszących tymczasowo te umiejętności).
 2. Pokonać Lucię Rivan i jej nieumarłą załogę - Musisz stoczyć trudną bitwę, do której nie warto przystępować jeśli członkowie drużyny nie znajdują się na co najmniej 16-17 poziomie doświadczenia. Z nieumarłymi żeglarzami walczy się w podobny sposób do Powstałych (Risen). Zawsze najpierw eliminuj wrogów władających magią. Przeciwnicy są niewrażliwi na trucizny i odporni na przypadłości stanowczości. Oprócz tego szybko pozbądź się pradawnego fampyra, który może poważnie zagrozić bezpieczeństwu drużyny. Potwory te dysponują najsilniejszymi umiejętnościami łotrzyków (m.in. potężne ataki z zaskoczenia) i sa niewrażliwe na przypadłości intelektu.

Niezależnie od wybranego wariantu dodasz galeon Forferrus (statek-widmo) do swojej floty. Warto od razu przenieść na jego pokład żeglarzy oraz lepsze armaty. Powróć do Zęzy i spotkaj się tam z Kapitanem Furrante lub z Kapitan Aeldys żeby omówić szczegóły podróży.

Dotarcie do Ukaizo

Gra dodaje lokalizację Ukaizo do mapy świata - Pillars of Eternity 2: Współpraca z frakcją Principi - solucja - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Gra dodaje lokalizację Ukaizo do mapy świata. Lokacja ta jest w północno-wschodnim narożniku mapy świata, na wschód od Paszczy Popiołów - pokazuje ją dołączony obrazek.

W drodze do Ukaizo może załączyć się kilka scen paragrafowych dotyczących spotkania się z flotą Principi oraz przepłynięcia przez sztorm:

 1. Możesz pomóc statkom Principi w pokonaniu wrogich okrętów (możliwość rozegrania bitew morskich i bezpośrednich walk na pokładzie) lub pozostawić sojuszników na pastwę losu i płynąć dalej.
 2. Możesz napotkać ogromne podwodne stworzenie i zignorować je lub ostrzelać z dział łodzi powodnej. Atak zakończy się sukcesem jeśli masz dostatecznie dobrego działonowego.
 3. Sam sztorm nie będzie stanowił problemu dzięki dysponowaniu statkiem-widmo.

Po dopłynięciu do Ukaizo możesz na dobre zająć się questem Miasto zaginione w czasie (The City Lost in Time).