Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Epitafium umarłego, zadanie poboczne na Wyspie Neketaka | Solucja PoE II Pillars of Eternity 2 Deadfire poradnik, solucja

Na stronie znajduje się opis przejścia pobocznego zadania Epitafium umarłego w grze Pillars of Eternity 2: Deadfire. To jedna z bardziej rozbudowanych opcjonalnych misji i możesz zainteresować się nią podczas pobytu na wyspie Neketaka. W ramach tego zadania główny bohater może zając się zbadaniem lochu z grobowcami strzeżonego przez silne nieumarłe stwory. Wizyta w katakumbach ma na celu pozyskanie szeregu wartościowych kamiennych tabliczek.

Odblokowanie questu i przedostanie się do Wiszących Grobowców

Zleceniodawca tego questu to arcykapłan Kasu ze świątyni Beratha znajdującej się w dzielnicy Święty Stopień w mieście Neketaka (M14,3) - Epitafium umarłego, zadanie poboczne na Wyspie Neketaka | Solucja PoE II - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Zleceniodawca tego questu to arcykapłan Kasu ze świątyni Beratha znajdującej się w dzielnicy Święty Stopień w mieście Neketaka (M14,3). W początkowej części rozmowy możesz wykazać się wysoką Religią, Alchemią i Intuicją, ale nie wpłynie to na wynik spotkania. Kasu chce żeby odzyskać święte epitafium Yseyra. Musisz w tym celu odwiedzić katakumby. Otrzymasz Pętlę węgorzy (The Eel's Coil) pomocną w uzyskaniu do nich dostępu.

Wyjdź ze świątyni Beratha i dotrzyj do znajdującego się w pobliżu wejścia do Wiszących Grobowców (The Hanging Sepulchers) (M14,2). Interaktywne obszary są na powyższym obrazku i pokazują one dwa główne sposoby wkroczenia do lochu:

  1. Główne wejście (1) - Do jego otwarcia potrzebujesz Pętli węgorzy. Jest to bardziej oczywiste rozwiązanie. Rozpoczniesz w południowej części lochu (M31,1).
  2. Drzewo (2) - Konieczne jest skorzystanie w tym miejscu z liny z kotwiczką żeby zjechać po niej do przejścia w katakumbach (prosty test z Atletyki - jeśli mimo wszystko zawalisz go postać doznać kontuzji). Kolejna część sceny paragrafowej zakłada przejście przez katakumby. Po drodze warto zatrzymać się i zbadać okolicę żeby pozyskać rubin. Po dotarciu do lochu znajdziesz się w jego zachodniej części (M31,2).

Odnalezienie dwóch tabliczek

W Wiszących Grobowcach do odnalezienia sa w sumie trzy części epitafium - Epitafium umarłego, zadanie poboczne na Wyspie Neketaka | Solucja PoE II - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

W Wiszących Grobowcach do odnalezienia sa w sumie trzy części epitafium. Do dwóch z nich możesz od razu dotrzeć i na dodatek w dowolnej kolejności.

Epitafium Yseyra - Czuwanie (Eulogy to Yseyr - The Vigil) jest w Grobowcu Pani Czuwania (Sepulcher of the Lady of Vigils) w północno-wschodnim narożniku lochu (M31,5). W drodze do miejsca odnalezienia tego epitafium możesz wpadać na pułapki oraz na potwory, m.in. na Powstałych (Risen), którzy są silniejsi od napotykanych do tej pory szkieletów. Wiele pułapek jest obok potworów i musisz pilnować się żeby przez przypadek ich nie uaktywnić.

Epitafium Yseyra - Bramy (Eulogy to Yseyr - The Gate) odnajduje się z kolei w Zapomnianym mauzoleum (The Forgotten Mausoleum) w południowo-zachodnim narożniku lochu (M31,6) - Epitafium umarłego, zadanie poboczne na Wyspie Neketaka | Solucja PoE II - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Epitafium Yseyra - Bramy (Eulogy to Yseyr - The Gate) odnajduje się z kolei w Zapomnianym mauzoleum (The Forgotten Mausoleum) w południowo-zachodnim narożniku lochu (M31,6). Jeszcze przed wejściem do mauzoleum spodziewaj się ataku z zaskoczenia w wykonaniu licznej grupy szkieletów i Powstałych.

Samo mauzoleum jest odrębną malutką lokacją. Ponownie uważaj na pułapki i wyjmij przedmiot questowy z grobowca Władcy Heldengate (Tomb of the Lord of Heldengate). Zdobycie epitafium doprowadzi do pojawienia się w mauzoleum kolejnych nieumarłych. Bądź gotowy do wyeliminowania ich.

Spotkanie z Yseyrem i zdobycie ostatniej trzeciej tabliczki

Dopiero po tym jak zdobędziesz dwie tabliczki udaj się do wejścia do grobowca Yseyra w północno-wschodniej części lochu (M31,7) - Epitafium umarłego, zadanie poboczne na Wyspie Neketaka | Solucja PoE II - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Dopiero po tym jak zdobędziesz dwie tabliczki udaj się do wejścia do grobowca Yseyra w północno-wschodniej części lochu (M31,7). Na lewo i na prawo od zamkniętego wejścia są statuy Pani Czuwania i Władcy Heldengate. Możesz w trakcie krótkich scen paragrafowych wypowiedzieć ich imiona i w konsekwencji odblokować wejście do Grobowca Yseyra. To dobry moment na to żeby zapisać stan gry.

Wkroczenie do grobowca doprowadzi do przebudzenia się Yseyra Berathianina - Epitafium umarłego, zadanie poboczne na Wyspie Neketaka | Solucja PoE II - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Wkroczenie do grobowca doprowadzi do przebudzenia się Yseyra Berathianina. W trakcie spotkania z tą potężną kreaturą możesz zachować się na dwa główne sposoby:

  1. Poprosić Yseyra o zgodę na wydanie epitafium. Osiągnięcie zamierzone rezultatu jest paradoksalnie proste, bo wystarczy powołać się na arcykapłana ze świątyni Beratha. Alternatywnie możesz też wybrać opcje dialogowe dla Religii 6 / Historii 6.
  2. Zaatakowanie i zabicie Yseyra. Jeśli masz zamiar rozprawić się z Yseyrem to najlepiej przeprowadzić początkową część rozmowy w pokojowy sposób i po jej zakończeniu odpowiednio rozstawić swoich podwładnych. Yseyr jest silny, dysponuje wieloma potężnymi umiejętnościami i przede wszystkim przyzwie na pomoc inne potwory (w tym dwóch silniejszych strażników - Pani Czuwania i Władcę Heldengate, których badałeś gdy byli jeszcze nieruchomi podczas otwierania grobowca). Yseyr jest niewrażliwy na choroby, trucizny oraz na przypadłości intelektu, stanowczości i kondycji. Yseyr pozostawia po sobie m.in. unikalny kiściel Miażdżyciel Czaszek (Skullcrusher).

W obu przypadkach wyjmij z sarkofagu Epitafium Yseyra - Miecz (Eulogy to Yseyr - The Sword). Możesz już wyjść z lochu, powrócić do Świątyni Beratha i przekazać arcykapłanowi Kasu wszystkie trzy tabliczki. Jeśli zamordowałeś Yseyra to nie poruszaj tego tematu lub skłam, bo w przeciwnym razie rozmówca rozzłości się. Od Kasu otrzymasz Codzienną pelerynę Ruaty (Ruata's Walking Cloak) (+1 do Dyplomacji i Przetrwania, +5 do Refleksu, +20% do szybkości ruchu) i Pas ochrony śmiertelnika (Girdle of Mortal Protection) (+2 do Kondycji, zamiana 20% wyprowadzanych przez wrogów trafień krytycznych w zwykłe trafienia).