Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Anthem - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Anthem - poradnik do gry

Anthem - poradnik do gry

Wybierz swojego Javelina. Poradnik do Anthem pomoże wybrać najlepszego Javelina i ruszyć do prawdziwej walki online. Nasz poradnik zawiera porady, które pomogą odkrywać sekrety, kolekcjonować znajdźki i pokonywać bossów. Poradnik zawiera również solucję, zadania główne i poboczne.

Poradnik do gry Anthem jest kompletnym przewodnikiem po produkcji studia BioWare, który pomaga w zapoznaniu się z jej podstawami, a także w zrozumieniu najważniejszych zależności rządzących rozgrywką. Lektura niniejszego poradnika powinna uczynić pierwszy kontakt z grą przyjemniejszym, a także pomóc w poznaniu bardziej zaawansowanych taktyk i buildów postaci celem zmierzenia się z większymi wyzwaniami.

Dzięki Electronic Arts Polska wszystkie rozdziały poniższego poradnika są dostępne bez limitu dla czytelników GRY-OnLine.

Poradnik podzieliliśmy na kilka dużych części. Jeden z najważniejszych rozdziałów skupia się na opisach czterech głównych klas javelinów (futurystycznych pancerzy używanych do podróżowania po świecie gry). Przedstawiliśmy wady i zalety każdego pancerza oraz główne zastosowania javelinów, jak również przygotowaliśmy przykładowe buildy dla każdej z głównych klas javelinów. W poradniku nie zabrakło stron opisujących najważniejsze elementy gry, takie jak latanie, walka, odnajdywanie lootu, ulepszanie javelinów czy przyjmowanie zleceń. Na osobnej stronie znalazł się także opis Fortu Tarsis, który pełni w grze rolę głównej bazy wypadowej. Poradnik informuje o postaciach, sekretach czy interaktywnych obszarach na terenie fortu.

Chcesz pograć w drużynie - Anthem - poradnik do gry

Chcesz pograć w drużynie? Poznać innych graczy? Być na bieżąco z nowościami? Wpadnij na naszą grupę Anthem [POLSKA].

Dużą część poradnika zajmuje omówienie zawartości gry. Przygotowaliśmy przede wszystkim opis przejścia wszystkich misji fabularnych Anthem. Oprócz tego w solucji znalazły się między innymi opisy przejść twierdz, omówienia kontraktów oraz opisy losowych wydarzeń w świecie gry, które mogą załączać się podczas swobodnej eksploracji. Osobno potraktowane zostały wyzwania, dzięki którym możliwe jest odblokowywanie różnorakich nagród (np. planów czy nowych elementów wyglądu javelina), oraz trudniejsze zagadki, które mogą pojawiać się podczas przechodzenia misji.

Inną ważną częścią poradnika jest rozdział z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. Z FAQ możesz dowiedzieć sie między innymi jak szybciej zdobywać xp, jak gromadzić monety, która klasa javelinów jest najlepsza (przynajmniej na początku gry), gdzie znajduje się kuźnia, jaki najlepiej wybrać poziom trudności, jak wytwarzać nowe bronie, czy jak wydłużać czas lotu. Poradnik uzupełniają rozdziały o sterowaniu i wymaganiach sprzętowych Anthem, jak również poradnik trofeowy, w którym znalazły się szczegółowe omówienia wszystkich dostępnych osiągnięć.

Anthem jest kooperacyjną strzelaniną TPP z elementami produkcji MMO. Fabuła przenosi nas w odległą przyszłość i pozwala wcielić się w rolę jednego z freelancerów (wolnych strzelców) badających niebezpieczny świat z wykorzystaniem wspomaganych pancerzy. Mają one zaawansowane wyposażenie, a także pozwalają latać i ataków wrogów z powietrza. W miarę postępów w grze możemy ulepszać posiadane pancerze, a także przesiadać się na zbroje innych klas, co może diametralnie wpływać na sposób prowadzenia rozgrywki.

Jaką wybrać klasę javelina?

W Anthem dostępne są cztery główne klawy wspomaganaych pancerzy - Anthem - poradnik do gry

W Anthem dostępne są cztery główne klawy wspomaganaych pancerzy. Opcje odblokowania kolejnych javelinów pojawiają się po tym jak bohater awansuje na 2, 12, 20 i 28 poziom doświadczenia.

 1. Łowca - Wybierz tę klasę, jeśli chcesz grać wszechstronną postacią w stylu żołnierza. To najłatwiejsza klasa do opanowania.
 2. Sztorm - Wybierz tę klasę, jeśli chcesz grać postacią przypominającą maga i atakującą przeciwników w oparciu o żywioły.
 3. Śmigacz - Wybierz tę klasę, jeśli zależy ci na graniu bardzo zwinną postacią, która może wykonywać szybkie, precyzyjne ataki.
 4. Kolos - Wybierz tę klasę, jeśli pragniesz grać tankiem i używasz najcięższego oręża do atakowania przeciwników.

Jaki wybrać poziom trudności?

Wybór poziomu trudności w Anthem to dość złożona kwestia - Anthem - poradnik do gry

Wybór poziomu trudności w Anthem to dość złożona kwestia. Nie musisz jeden raz ustawić poziomu trudności na potrzeby rozegrania całej kampanii. Anthem pozwala na ustawienie poziomu trudności oddzielnie dla każdej nowej ekspedycji (czyli dla każdej nowej misji czy swobodnej eksploracji świata gry). Zdecydowanie radzimy korzystać z tej funkcji. Oto nasze rekomendacje:

 1. Normalny poziom trudności to najlepsze rozwiązanie na potrzeby poznawania gry oraz rozgrywania jej misji fabularnych. Wszystkie nowo rozgrywane misje i kontrakty powinieneś być w stanie bez zaliczyć bez większych kłopotów. Jest to też rekomendowany poziom trudności jeśli niektóre ekspedycje masz zamiar rozgrywać w pojedynkę.
 2. Wysoki poziom trudności zalecamy tylko jeśli odczuwasz, że przechodzenie kolejnych misji przychodzi ci z dużą łatwością. Może to być wynikiem skonstruowania dobrego buildu dla swojego javelina lub prowadzenie wspólnej rozgrywki z dobrze radzącymi sobie graczami. Dobrze jednak przemyśl tę decyzję jeśli zamierzasz przystąpić do misji, w której pojawią się silni wrogowie, albo jeśli zamierzasz rozegrać zadanie w fortyfikacji (twierdzy). Możesz mieć ogromne kłopoty jeśli wpadniesz np. na potężnego bossa,.
 3. Wielki mistrz 1 (Grandmaster 1) to optymalny wybór poziomu trudności po tym jak awansujesz na maksymalny 30 poziom doświadczenia. Zwiększa on oczywiście poziom wyzwania, ale zwiększa też szanse odnajdywania przedmiotów wysokiej jakości, które będą ci potrzebne do podnoszenia siły swojego javelina. Dobrym połączeniem wraz w wyborem tego poziomu trudności jest np. rozgrywanie misji w fortyfikacjach.
 4. Poziomy trudności Wielki mistrz 2 oraz Wielki mistrz 3 mogą być bardzo dużym wyzwaniem nawet dla silnie rozwiniętej i dobrze zgranej drużyny graczy. Możesz jednak podjąć decyzję o ich wybraniu jeśli masz w planach docieranie do skrzyń z lootem w trakcie swobodnej eksploracji świata gry. Pozwoli ci to skorzystać ze zwiększonych szans odnalezienia przedmiotów mistrzowskich. Przy takim planie działania warto jednak unikać całkowicie konfrontacji i skupić się jedynie na docieraniu do zapamiętanych lokacji ze skrzyniami z lootem.

Mam pytanie i szukam odpowiedzi

Niektóre mechaniki w Anthem mogą być początkowo niezrozumiałe lub niedostatecznie dobrze wyjaśnione. Z pomocą powinien przyjść rozdział FAQ naszego poradnika. Oto wybrane tematy, które postanowiliśmy opisać:

 1. Gdzie jest Kuźnia? - Możesz ją znaleźć na wschodnim krańcu Fortu Tarsis. Jest to panel sterowania zlokalizowany obok Zoe oraz wystawianego aktualnego javelina.
 2. Jak zmienić javelina i jego wyposażenie? - Musisz wejść w interakcję z panelem Kuźni. Wyposażenie javelina możesz zmienić w głównym menu. Klasę javelina możesz zmienić tylko na te, które zdołałeś już odblokować.
 3. Jak szybciej zdobywać xp? - Aby zdobuywać doświadczenie, warto przede wszystkim zadbać o prowadzenie gry z innymi graczami i wykonywanie wraz z nimi łączonych ataków combo. Oprócz tego polecamy m.in. zainteresować się twierdzami i losowymi wydarzeniami podczas swobodnej eksploracji.
 4. Jak wydłużyć czas lotu? - Silniki pancerza możesz schładzać na kilka sposobów, m.in. decydując się na lot na niskiej wysokości nad wodą, zanurzenie javelina w wodzie, czy przelecenie przez wodospad. Ta strona poradnika zawiera porady dotyczące długiego latania.
 5. Czy w Anthem można grać w pojedynkę? - Rozgrywka solo jest niestety niemożliwe tylko w wybranych trybach gry. Są to przede wszystkim misje fabularne, które możesz zaliczyć bez udziału innych graczy (o wiele trudniej jest w nich jednak wtedy przetrwać).
 6. Jak zaliczyć Próbę Yvenii? - To najtrudniejsze wyzwanie spośród powiązanych z Grobowcami Legionistów. Skrzynie ze skarbami możesz odnajdywać w świecie gry lub docierać do nich dzięki zaliczaniu misji i wydarzeń na mapie świata.
 7. Jak odebrać nagrody z pre-ordera i Edycji Legion Świtu? - Musisz otworzyć sklep gry (ten z kosmetycznymi przedmiotami do kupowania za monety lub tektyty) i następnie przejść do zakładki nagród (Rewards).
 8. Czy odnaleziony loot może przepaść? - Tak, loot może przepaść jeśli nie podniesiesz go w trakcie rozgrywania misji. Zostanie on jednak zachowany jeśli przedwcześnie zakończysz ekspedycję i będzie wtedy składowany w plecaku bohatera.
 9. Czy Anthem posiada mikropłatności? - Tak, możesz kupować tektyty (odłamki - Shards) za prawdziwe pieniądze, ale wydaje się je wyłącznie na przedmioty kosmetyczne i przedmioty te można również nabyć za monety uzbierane dzięki postępom w grze.
 10. Czy można rozpocząć grę od nowa? - Tak, jedno konto Origin pozwala na posiadanie jednocześnie do trzech różnych pilotów i rozpoczęcie każdym z nich kampanii od nowa. Nowego pilota możesz utworzyć z poziomu menu głównego gry.
 11. Jak szybko się wzbogacić? - Monety (główną walutę w grze) najłatwiej jest pozyskiwać dzięki przystępowaniu do kontraktów, zaliczaniu wyzwań i przyłączaniu innych graczy do własnego Sojuszu.
 12. Jak zdobywać Żar? - Żar (Ember) możesz odnajdywać przede wszystkim w trakcie eksploracji świata w trybie Swobodnej gry (Freeplay). Alternatywnie możesz go też kupować za monety w sklepach na terenie Fortu Tarsis.
 13. Jak wykonać combo? - Musisz użyć poprawnie pierwszej umiejętności, która wystawi przeciwnika na combo, a następnie drugiej umiejętności, która doprowadzi do odpalenia właściwej kombinacji ataków.
 14. Jak szybciej podróżować po mapie? - Możesz pomagać sobie dopalaczami javelina (przyśpieszy to niestety przegrzanie się silnika), a także wybierać inne miejsca startowe na mapie (tryb swobodnej gry) i przelatywać przez tunele energetyczne.
 15. Co zrobić gdy javelin zostanie namierzony? - Możesz zostać namierzony np. przez wieżyczką obronną. Zazwyczaj zbyt późno jest już wtedy na atak. Jedyne rozwiązanie to poprawne wykonanie uniku (możesz go odpalić w powietrzu lub na ziemi).
 16. Jak zdobyć mistrzowskie wyposażenie? - Musisz rozpocząć od zwiększenia siły javelina do poziomu Epickiego (Epic). Szanse odnajdywania przedmiotów mistrzowskich w formie lootu zwiększa ustawienie jednego z poziomów trudności Wielki mistrz i powtarzanie misji w Fortyfikacjach.
 17. Czy można pokonać Tytana w pojedynkę? - Tak, jest to możliwe, aczkolwiek bardzo wymagające na wyższych poziomach trudności od normalnego. Należy prowadzić walkę na dystans, celować w słabe punkty Tytana i poprawnie unikać jego silnych ataków.
 18. Czy można powtarzać misje? - Anthem nie posiada niestety opcji powtarzania ukończonych już misji. Problem możesz rozwiązać tworząc nowego javelina i rozpoczynając kampanię od nowa lub dołączając do sesji innego gracza, który nie zajął się jeszcze daną misją.

Czy w Anthem dostępne są romanse?

Nie, Anthem nie przewiduje możliwości romansowania z napotkanymi postaciami - Anthem - poradnik do gry

Nie, Anthem nie przewiduje możliwości romansowania z napotkanymi postaciami. Główny bohater może jedynie zaprzyjaźniać się z nimi oraz odbywać kolejne rozmowy celem lepszego poznania ich, czy doradzenia im jak powinni zachować się w danej sytuacji. Autorzy gry rozważają pomysł dodania romansów po premierze Anthem.

Czy Anthem oferuje rozgrywkę PvP?

Nie, wszystkie tryby gry ukierunkowane są na PvE. Autorzy Anthem nie wykluczyli dodania trybu PvP w przyszłości, aczkolwiek nie doczekaliśmy się żadnego ostatecznego i oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Kupując grę musisz nastawić się na prowadzenie rozgrywki polegającej na współpracy z innymi graczami.

Jak powrócić do Fortu Tarsis?

Fort Tarsis to główna baza wypadowa w świecie gry - Anthem - poradnik do gry

Fort Tarsis to główna baza wypadowa w świecie gry. W większości sytuacji możesz automatycznie tam powrócić po zakończonej misji. Wyjątek stanowi tryb swobodnej eksploracji świata gry (Freeplay). W tym przypadku wywołaj okno mapy i przytrzymaj przycisk zakończenia eksploracji (przykład na obrazku - jest to Kwadrat w wersji na PS4). Wysłanie żądania o zakończeniu eksploracji jest gwarantem zapisania postępów (zdobyte xp, zgromadzony loot). W przypadku zamknięcia gry w inny sposób (wyłączenie jej, powrót do menu głównego itp.) postępy te mogą zostać utracone.

Dlaczego nie zdobyłem xp po zakończonej ekspedycji?

Punkty doświadczenia podliczane są dopiero po zakończeniu misji lub swobodnej eksploracji - Anthem - poradnik do gry

Punkty doświadczenia podliczane są dopiero po zakończeniu misji lub swobodnej eksploracji. Po powrocie do fortu gra wyświetla podsumowanie ostatnich zmagań i jedna z informacji dotyczy właśnie otrzymanego xp. Jeśli przedwcześnie wyjdziesz z gry to zmagania z ostatniej sesji mogą nie zostać poprawnie zapisane.

Czy można biegać po Forcie Tarsis?

Tak, po przytrzymaniu przycisku biegu postać może szybciej poruszać się - Anthem - poradnik do gry

Tak, po przytrzymaniu przycisku biegu postać może szybciej poruszać się. Nie jest to niestety duża zmiana w temacie szybkości przemieszczania się. Pamiętaj, że możesz podążać za wskaźnikami do aktualnego celu misji. Dobrze jest też zapamiętać sobie położenie kuźni oraz stanowiska z aktualnie wybranym javelinem. To obszar na terenie fortu, do którego powraca się zdecydowanie najczęściej.

W jakich wersjach oferowany jest Anthem?

Anthem sprzedawany jest w trzech głównych wersjach - Anthem - poradnik do gry

Anthem sprzedawany jest w trzech głównych wersjach:

 1. Edycja standardowa. Oferuje ona bonusy dla osób, które złożą zamówienie przedpremierowe - sztandar założycielski oraz pakiet legendarnego pancerza i broni dla klasy Łowcy.
 2. Edycja Legion Świtu. Oferuja one te same atrakcje, co wersja standardowa. Przewidziane zostały także dodatkowe bonusy - pakiety legendarny pancerz + legendarna broń dla trzech pozostałych klas javelinów (Kolos, Sztorm, Śmigacz) oraz cyfrową ścieżkę dźwiękową z gry. Legendarne pancerze i legendarną broń pokazuje dołączony obrazek.
 3. Edycja Origin Access. Dostępna jest ona wyłącznie na PC i wyłącznie dla subskrybentów usługi Origin Access Premier. Wersja ta oferuje te same atrakcje, co Edycja Legion Świtu. Dodatkowo pozwala ona na rozpoczęcie zmagań 15 lutego 2019 roku, a więc tydzień przed oficjalną premierą gry.

Czy można spauzować grę?

Nie, nie przewidziano takiej możliwości w Anthem. Nawet jeśli grasz w pojedynkę i jeśli zdecydujesz się na wywołanie Kortekstu lub menu głównego, to gra jest nadal kontynuowana w tle. Oznacza to, że bohater może np. zostać zaatakowany przez wrogów. Na przeglądanie tego typu okien menu decyduj się w miarę możliwości w bezpiecznych lokacjach.

Kiedy mogę zagrać w pełną wersję Anthem?

Dostępność pełnej wersji Anthem jest uzależniona przede wszystkim od platformy sprzętowej, na której masz zamiar grać - Anthem - poradnik do gry

Dostępność pełnej wersji Anthem jest uzależniona przede wszystkim od platformy sprzętowej, na której masz zamiar grać:

 1. Anthem na PC - Możesz zagrać w ramach wczesnego dostępu 15 lutego 2019 roku jeśli jesteś subskrybentem usługi Origin Access. Wersja Basic tej usługi gwarantuje dostęp do 10-godzinnej wersji trial gry. Wersja Premium jako jedyna oferuje nielimitowaną grę przed oficjalną premierą. W pozostałych przypadkach musisz zaczekać do 22 lutego 2019 roku na oficjalną premierę Anthem.
 2. Anthem na Xbox One - Możesz zagrać w ramach wczesnego dostępu 15 lutego 2019 roku jeśli jesteś subskrybentem usługi EA Access. Nie jest to jednak nielimitowany dostęp, tylko 10-godzinna wersja trial. W pozostałych przypadkach musisz zaczekać do 22 lutego 2019 roku na oficjalną premierę gry.
 3. Anthem na PS4 - Na tę konsolę nie przewidziano niestety żadnej opcji wczesnego dostępu. Niezależnie od posiadanej wersji gry musisz zaczekać do 22 lutego 2019 roku na oficjalną premierę.

Czy mogę zagrać w wersję demo Anthem?

Niestety, nie ma już takiej możliwości. Demo Anthem było udostępnione dwa razy, najpierw dla VIP-ów (25-27 stycznia 2019) i następnie dla wszystkich graczy (1-3 lutego 2019). Wydawca na chwilę obecną nie przewiduje udostępnienia wersji demo po raz kolejny. Jeśli nadal posiadasz zainstalowanego klienta wersji demo Anthem to nie jest on już grywalny, gdyż serwery dla dema zostały wyłączone.

Anthem - sterowanie

Na lądzie: Sterowanie postacią - Anthem - poradnik do gry

Na lądzie: Sterowanie postacią.

W powietrzu: Sterowanie ciągiem (np. wychylenie gałki w górę zwiększy prędkość lotu) oraz przechyły na boki.

Uwaga - Nie możesz skręcać lewą gałką na boki, musisz w tym celu użyć prawej gałki analogowej.

Na lądzie: Sprint (w trakcie misji i swobodnej eksploracji), bieg (w Forcie Tarsis) - Anthem - poradnik do gry

Na lądzie: Sprint (w trakcie misji i swobodnej eksploracji), bieg (w Forcie Tarsis).

W powietrzu: Rozpoczęcie lotu.

Na lądzie: Rozglądanie się - Anthem - poradnik do gry

Na lądzie: Rozglądanie się.

W powietrzu: Sterowanie podczas lotu.

Unoszenie się w powietrzu - Anthem - poradnik do gry

Unoszenie się w powietrzu. Po zawiśnięciu w danym miejscu możesz powoli latać z użyciem lewej gałki analogowej.

Użycie pierwszej zdolności - Anthem - poradnik do gry

Użycie pierwszej zdolności. Wybiera się je przed rozpoczęciem misji. W zależności od zdolności możesz wcisnąć lub przytrzymać przycisk.

Celowanie - Anthem - poradnik do gry

Celowanie.

Unik - Anthem - poradnik do gry

Unik. Możesz je też wykonywać w powietrzu.

Przeładowanie broni - Anthem - poradnik do gry

Przeładowanie broni. Przytrzymanie przycisku pozwala wejść w interakcję lub zmienić broń na inną.

Atak wręcz - Anthem - poradnik do gry

Atak wręcz.

Na lądzie: Skok - Anthem - poradnik do gry

Na lądzie: Skok. Możesz też wykonać podwójny skok (klasa Łowca), potrójny skok (klasa Śmigacz) oraz użyć silników manewrowych (klasa Kolos).

W powietrzu: Zakończenie lotu.

Oddanie strzału z broni - Anthem - poradnik do gry

Oddanie strzału z broni.

Użycie drugiej zdolności - Anthem - poradnik do gry

Użycie drugiej zdolności. Wybiera się je przed rozpoczęciem misji. W zależności od zdolności możesz wcisnąć lub przytrzymać przycisk.

1 - Anthem - poradnik do gry?Użycie trzeciej zdolności - Anthem - poradnik do gry

Użycie trzeciej zdolności. Wybiera się je przed rozpoczęciem misji. W zależności od zdolności możesz wcisnąć lub przytrzymać przycisk.

Użycie umiejętności specjalnej (Ultimate Ability) - Anthem - poradnik do gry

Użycie umiejętności specjalnej (Ultimate Ability).

Wykonanie zaprogramowanego wcześniej gestu (wybiera się je podczas modyfikowania javelinów w kuźni) - Anthem - poradnik do gry

Wykonanie zaprogramowanego wcześniej gestu (wybiera się je podczas modyfikowania javelinów w kuźni).

Wykonanie zaprogramowanego wcześniej gestu (wybiera się je podczas modyfikowania javelinów w kuźni) - Anthem - poradnik do gry

Wykonanie zaprogramowanego wcześniej gestu (wybiera się je podczas modyfikowania javelinów w kuźni).

Wykonanie zaprogramowanego wcześniej gestu (wybiera się je podczas modyfikowania javelinów w kuźni) - Anthem - poradnik do gry

Wykonanie zaprogramowanego wcześniej gestu (wybiera się je podczas modyfikowania javelinów w kuźni).

Otwarcie menu - Anthem - poradnik do gry

Otwarcie menu. Znajdują się w nim między innymi mapa oraz okno aktualnej sesji.

Menu Korteksu - Anthem - poradnik do gry

Menu Korteksu. Uwaga - Gra nie zatrzymuje się po wywołaniu go.

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Intel i5 3470 / AMD FX-6350
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 760 / AMD Radeon 7970 lub R9 280X
 4. Pamięć karty graficznej: 2 GB

Informacje o Anthem - poradnik do gry

Autorzy : Jacek Stranger Hałas, Patrick Yxu Homa

Poradnik zawiera : strony: 109, ilustracje: 652 .

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 22 lutego 2019, odwiedź Poradnik do gry

Opis przejścia

Ostatnia aktualizacja : 22 lutego 2019, odwiedź Opis przejścia

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Anthem - poradnik do gry